Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Regulamin

Korzystając z serwisu i forum dyskusyjnego Terrarystyka.pl akceptujesz poniższy regulamin:

1. Każdy użytkownik posiadać może tylko jedno konto.

2. Zabrania się umieszczania wszelkich treści obraźliwych, wulgarnych, drastycznych, rasistowskich, emanujących przemocą, seksem, propagujących stosowanie używek oraz nakłaniających w jakikolwiek sposób do łamania polskiego prawa.

3. Zabrania się publikowanie odnośników do programów partnerskich (tzw. reflinków) w jakiejkolwiek postaci.

4. Zabrania się obrażania innych osób, zarówno w treściach publicznych jak i wiadomościach prywatnych.

5. Zabrania się spamowania, pisania z nadmierną ilością znaków interpunkcyjnych bądź bez znaków interpunkcyjnych w ogóle oraz rażącego łamania zasad ortografii i gramatyki.

6. Zabrania się pisania wyłącznie wielkimi literami. Pogrubienie, podkreślenie, kursywę, zmieniony kolor lub rozmiar czcionki należy stosować tylko w celu podkreślenia ważnych informacji. Zabrania się używania czerwonego koloru czcionki, kolor ten zarezerwowany jest dla redakcji.

7. Przed założeniem nowego wątku należy użyć wyszukiwarki forum, aby uniknąć powielania wątków.

8. Nowe wątki należy zakładać w odpowiednich działach tematycznych. Nie należy zakładać takich samych wątków w kilku działach.

9. Nowe wątki muszą być odpowiednio zatytułowane. Tytuł powinien stanowić skrót treści wątku np. „Żółw stepowy – nagły spadek aktywności”. Nie może być to tytuł taki jak: „Pomóżcie”, „Problem”, „Mam pytanie” itp.

10. Każdy wątek powinien być oznaczony jednym z prefixów, zgodnie z tematyką wątku.

11. Posty powinny być zgodne z tematem wątku. Jeżeli chcesz poruszyć inny temat – załóż nowy wątek.

12. Zabrania się celowego wprowadzania w błąd innych użytkowników. Jeżeli nie jesteś pewny prawdziwości napisanej przez Ciebie informacji – podkreśl to w swoim poście.

13. W celu ułatwienia rozpatrzenia problemu należy podać jak najwięcej informacji dotyczących warunków chowu. Informacje wymagane dla każdej grupy zwierząt podpięte są w poszczególnych działach. Należy udzielać konkretnych odpowiedzi, niewystarczające są informacje typu „warunki prawidłowe”, „wilgotność w normie” „dieta ok” itp.

14. Na forum dozwolone jest umieszczanie zdjęć wyłącznie swojego autorstwa, bądź za zgodą autora, podając jego dane. Maksymalny rozmiar zdjęć to 800x600 pikseli.

15. Sygnatura (podpis) może mieć maksymalnie cztery linijki tekstu, pisanego czcionką rozmiaru 2. Zezwala się na umieszczenie w podpisie reklamy firmy/hodowli, banerów i innych grafik, których rozmiar nie przekracza 450x10 pikseli. Zabrania się umieszczania w sygnaturze linków do innego konkurencyjnego forum lub serwisu.

16. Każdy użytkownik ma możliwość dodania do profilu emblematu, którego maksymalny rozmiar to 100x100 pikseli, wielkość pliku maksymalnie 20 kB. Emblemat nie może zawierać treści pornograficznych oraz innych, które mogłyby być niezgodne z prawem. Zabrania się stosowania jako emblematu obrazków rang.

17. Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania treści niezgodnych z regulaminem.

18. Za każdorazowe złamanie regulaminu użytkownik dostaje punkt karny. Punkty kumulują się przez okres 3 miesięcy, uzbieranie poszczególnych ilości punktów skutkuje odpowiednimi karami:

1 punkt – ostrzeżenie użytkownika, brak ograniczeń korzystania z forum

2 punkty – posty użytkownika podlegają uprzedniej moderacji przez okres 2 dni

3 punkty – posty użytkownika podlegają uprzedniej moderacji przez okres 5 dni

4 punkty – blokada pisania treści przez okres 14 dni

5 punktów – blokada pisania treści przez okres 30 dni

6 punktów – wykluczenie ze społeczności Terrarystyka.pl