Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

- - - - -
Zdjęcie

Brachypelma sabulosum


Ptasznik raczej spokojny, zaniepokojony woli uciec do swojej nory lub wyczesać włoski parzące z odwłoka niż atakować. Jednak zdarzają się osobniki bardziej agresywne, które potrafią zaatakować bez zastanowienia. Nie wolno jednak generalizować gdyż jest to cecha osobnicza. Ptaszniki te są pięknie ubarwione, bardzo podobne do Brachypelma vagans czy Brachypelma angustum, natomiast różnica zauważalna jest podczas wybarwiania co widoczne jest na nogach oraz karapaksie.
Występowanie: Gwatemala

Środowisko: Lasy tropikalne i subtropikalne

Biotop: Ptasznik naziemny, zamieszkujący lasy tropikalne Gwatemali oraz pewne części Meksyku. Gatunek ten przyswaja znalezione nory gryzoni lub innych mieszkańców terenu lub sam zapewnia sobie kryjówkę kopiąc nory.

Pojemnik hodowlany: Terrarium

Wielkość pojemnika: 30x30x30cmCzy wiesz, że...

Osiąga rozmiary: Samica masywniejsza niż samiec, dojrzałe osobniki osiągają 6-8 DC, z odnóżami osiągają nawet 16cm.
Jest aktywny: W nocy
Posiada jad: Słaby

Notka prawna

Ochrona gatunkowa w Polsce: Nie
Gatunek inwazyjny w Polsce: Nie
Gatunek niebezpieczny wg MOŚ: Nie
CITES: Załącznik II
Aneks UE: Aneks B

Warunki hodowlane

Temperatura: 21.1-29.4°C
Wilgotność: 65%-80%
Oświetlenie: Warto zachować naturalny, dobowy cykl oświetlenia, ale nie jest to konieczne
Żywienie: Jak w przypadku wszystkich ptaszników, staramy się wprowadzić zróżnicowaną dietę. Dorosłe osobniki karmimy : świerszczem, drewnojadem, szarańczą czy różnego rodzaju karaczanami. Pamiętając o tym aby pokarm nie był większy od odwłoku osobnika karmionego. Młode karmimy wylęgiem świerszcza, karaczana czy też małymi mącznikami.
Rozmnażanie: Rozmnożenie tego gatunku samo w sobie nie jest trudne gdyż zachodzi podobnie jak u innych przedstawicieli z rodzaju Brachypelma. Najbardziej problematyczną sprawą jest dobranie odpowiedniej pary.


0 Komentarze


lub Zaloguj się