Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

- - - - -
Zdjęcie

Macrothele gigas


Duży pająk, osiągający do 7 centymetrów DC, o czarnym, połyskującym ciele, rzadko pokrytym włoskami. Chelicery brązowo-czerwonawe, wyraźnie odróżniające się od reszty ciała.

Niebywale agresywny pająk, którym w żadnym wypadku, nie powinni zajmować się amatorzy. Jego defensywność zostawia w tyle każdego pająka, z jakim można mieć kontakt.

Jad Macrothele gigas nie jest zbadany do końca, jednak istnieje wysokie prawdopodobieństwo że jego działanie może być zabójcze dla człowieka.http://www.arachnoboards.com/ab/gallery/showimage.php?i=4846&catid=newimages
https://www.facebook.com/Paj%C4%99czy-%C5%9Bwiat-Marcina-1397466233860791/timeline/
Macrothele gigas  • Giant Japanese funnel-web spider


Występowanie: Japonia

Środowisko: Lasy tropikalne i subtropikalne

Biotop: Pająk zamieszkuje wilgotne lasy Tajwanu i Japonii. Pod konarami buduje obfity oprzęd zakończony lejkowym otworem w którym pająk czyha na swoją ofiarę.

Pojemnik hodowlany: Terrarium

Wielkość pojemnika: 30x30x30Czy wiesz, że...

Osiąga rozmiary: Samice osiągają 7DC, z odnóżami mogą osiągnąć nawet 15 centymetrów.

Samce zdecydowanie mniejsze.
Jest aktywny: W nocy
Posiada jad: Zabójczy

Notka prawna

Ochrona gatunkowa w Polsce: Nie
Gatunek inwazyjny w Polsce: Nie
Gatunek niebezpieczny wg MOŚ: Nie
CITES: Nie
Aneks UE: Nie

Warunki hodowlane

Temperatura: 28'C z nocnymi spadkami do 20'C
Wilgotność: 80%
Oświetlenie: Zbędne
Żywienie: W naturze żywi się bezkręgowcami. Okazjonalnie jego ofiarami mogą padać drobne kręgowce jak jaszczurki czy małe gryzonie.

W domowej hodowli należy mieć pod ręką karaczany, świerszcze, larwy mącznika młynarka, larwy drewnojada czy też szarańcze.
Zimowanie: Zbędne.
Rozmnażanie: Trudne. Samica bywa agresywna w stosunku do samca. Odchów kokonu trwa ponad miesiąc. W tym czasie samica opiekuje się nim.

Samica składa kokon w którym jest ok. 500 jaj. Młode przeobrażają się w nimfy I po ok 6 tygodniach. Już od pierwszych dni zaczynają budować gniazdo oraz lej z pajęczyny.
Podgatunki i odmiany: ~Macrothele gigas (Shimojana & Haupt, 1998)


0 Komentarze


lub Zaloguj się