Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

- - - - -
Zdjęcie

Thrixopelma ockerti


Ciekawy w obserwacji gatunek ze względu na swój naziemno-nadrzewny tryb życia. Ptaszniki te są raczej spokojne jednak kiedy poczują się zagrożone unoszą odwłok wyczesując włoski parzące. Powolne, wystraszone potrafią jednak nabrać prędkości, która może zaskoczyć. Bardzo żarłoczne, wykarmienie malucha L1 nie powinno stanowić problemu.
Występowanie: Peru

Środowisko: Górskie, Lasy tropikalne i subtropikalne

Biotop: Thrixopelma ockerti jest ptasznikiem nie typowym, ponieważ gatunek ten jest naziemno-nadrzewny. Spotkać można je zarówno w konarach drzew jak i w norach. Odnotowano również spotkanie owego ptasznika w Andach.

Pojemnik hodowlany: Terrarium

Wielkość pojemnika: 30x20x20cm Terrarium może, jednak być nieco wyższe.Czy wiesz, że...

Osiąga rozmiary: Samce oraz samice nie różnią się w żaden sposób od siebie ubarwieniem. Samice dorastają do 7cm DC. Samce natomiast do 4-5cm DC.
Jest aktywny: W nocy
Posiada jad: Słaby

Notka prawna

Ochrona gatunkowa w Polsce: Nie
Gatunek inwazyjny w Polsce: Nie
Gatunek niebezpieczny wg MOŚ: Nie
CITES: Nie
Aneks UE: Nie

Warunki hodowlane

Temperatura: 21°-29°C
Wilgotność: 60%-70% Gatunek ten dobrze radzi sobie w niskiej wilgotności, jednak wtedy zalecana jest miseczka z wodą. Kiedy wilgotność utrzymujemy na wyższym poziomie nie jest ona niezbędna.
Oświetlenie: Warto zachować naturalny, dobowy cykl oświetlenia, ale nie jest to konieczne
Żywienie: Osobnikom młodym podajemy wszelkiego rodzaju wylęgi owadów karmowych, dorosłe zaś nie pogardzą większą zdobyczą jaką może być Blaptica dubia (Karaczan argentyński) czy Szarańcza. Zróżnicowana dieta jest podstawą dla zdrowia oraz przyrostu.
Rozmnażanie: Dojrzałość płciową samica osiąga w wieku około 2 lat przy długości ciała co najmniej 4,5cm. Kokon wytwarzany jest czasem już nawet po miesiącu od udanej kopulacji. Samice rzadko bywają agresywne w stosunku do samca.


0 Komentarze


lub Zaloguj się