Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

- - - - -
Zdjęcie

Vitalius sorocabae


Ptasznik, którego charakter można porównać z pospolitą Acanthoscurria geniculata. Młode osobniki raczej spokojne lecz żarłoczne, jednak z wiekiem ich agresja wzrasta, co w połączeniu z ich wilczym apetytem może spowodować, iż wielu młodych hodowców może sobie nie poradzić. Wszystko jest jednak cechą osobniczą.
Są to pięknie ubarwione ptaszniki. Podstawową barwą jest aksamitna czerń z biało kremowymi paskami na odnóżach. Ubarwienie obu płci jest jednakowe.
Występowanie: Brazylia

Środowisko: Lasy tropikalne i subtropikalne

Biotop: Ptasznik naziemny, zamieszkujący lasy deszczowe Brazylii. Młode osobniki bardzo lubią się zakopywać co z wiekiem im mija. Dorosłe, natomiast zamieszkują znalezione lub wykopane nory.

Pojemnik hodowlany: Terrarium

Wielkość pojemnika: 30x30x30cmCzy wiesz, że...

Osiąga rozmiary: Samice osiągają 6-7cm DC, samce są nieznacznie mniejsze oraz mniej masywne.
Jest aktywny: W nocy
Posiada jad: Słaby

Notka prawna

Ochrona gatunkowa w Polsce: Nie
Gatunek inwazyjny w Polsce: Nie
Gatunek niebezpieczny wg MOŚ: Nie
CITES: Nie
Aneks UE: Nie

Warunki hodowlane

Temperatura: 24-27°C w dzień, nocą kilku-stopniowy spadek temperatury jednak nie niższy niż 20°C
Wilgotność: 70%-80%
Żywienie: Wykarmienie młodych osobników nie powinno stanowić większego problemu, gdyż podobnie jak ptaszniki z rodzaju Acanthoscurria rzucają się nawet na owady większe od siebie. Dieta jak i u innych gatunków powinna być jak najbardziej zróżnicowana co dla pająka jest bardzo pożyteczne, a przyrosty takiego osobnika są o wiele większe.
Rozmnażanie: Rozmnażanie nie jest trudne samica zazwyczaj nie jest agresywna wobec samca. Jednak ptaszniki te są jeszcze na tyle "nowością" na Polskim rynku terrarystycznym, że problemem może być dostępność tego gatunku.


0 Komentarze


lub Zaloguj się