Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

- - - - -
Zdjęcie

Buthus occitanus


Występowanie: Algieria, Burkina Faso, Dżibuti, Egipt, Etiopia, Francja, Gambia, Ghana, Grecja, Gwinea Bissau, Hiszpania, Libia, Malta, Maroko, Mauretania, Nigeria, Senegal, Somalia, Sudan, Tunezja, Włochy

Środowisko: Sawanna, Pustynie i półpustynie, Suche lasy i zarośla twardolistne (podzwrotnikowe)

Biotop: Zamieszkuje tereny półpustynne i porośnięte skąpą roślinnością. Często szuka naturalnych zagłębień i nor innych zwierząt, aby przystosować je na swoją kryjówkę.

Pojemnik hodowlany: Terrarium

Wielkość pojemnika: 20x20x20cmCzy wiesz, że...

Osiąga rozmiary: Występuje wiele podgatunków, które ulegają rewizją. Dlatego mogą występować różne informacje, podające zakres rozmiarów od 4 do nawet 10cm DC.
Jest aktywny: O świcie, O zmierzchu, W nocy
Posiada jad: Zabójczy

Notka prawna

Ochrona gatunkowa w Polsce: Nie
Gatunek inwazyjny w Polsce: Nie
Gatunek niebezpieczny wg MOŚ: Kategoria I
CITES: Nie
Aneks UE: Nie

Warunki hodowlane

Temperatura: W dzień ok. 30°C, w nocy przynajmniej kilkustopniow spadek.
Wilgotność: 50%
Oświetlenie: Nie jest konieczne.
Podgatunki i odmiany: Dotychczas był to gatunek z wieloma podgatunkach, jednak ostatnie badania przyniosły rewizję tego gatunku i wiele ze starych podgatunków podniesiono do rangi pełnoprawnego gatunku. Dlatego większość informacji dostępnych w starych publikacjach jest nieaktualna i ciężko określić, które z tych skorpionów to nadal ten ten sam gatunek. Skutkuje to również niejasnymi informacjami na temat rozmiarów, występowania oraz cyklu życia tego skorpiona.


0 Komentarze


lub Zaloguj się