Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Kilka osobników razem

- - - - - łączenie

• Zamknięty Temat jest zamknięty
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano marzec 05 2005 - 21:27

mam pytanko, czy mozna trzymac razem zolwie tych samych plci?? czy moga sobie cos zrobic?? czy jednak lepiej samca i samiczke :?

#2 gosc__beatka_

gosc__beatka_
  • Guests

Napisano marzec 08 2005 - 20:14

ja trzymam dwie samiczki razem i świetnie się dogadują samic mieszka osobno żeby miał większą ochotę na amory nie polecam za to trzymania samców razem, jak dojrzeją płciowo to walki są raczej nie uniknione...a żółwie do delikatnych nie należą i nie ma co ryzykować poważniejszych obrażeń!

#3 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano marzec 08 2005 - 23:36

Ja zolwie greckie i stepowe trzymam parami- mam stosunkowo dosc mlode osobniki wiec jescze samce nie sa namolne- ale nie polecam trzymania na okraglo doroslego samca z samica- moze to dla niej byc bardzo uciazliwe i stresujace:/ Aha i karmie je w dwoch roznych miejscach terrarium- gdy karmilem razem dochodzilo do przepychanek co zazwyczaj konczylo sie tak ze jeden osobnik sie najadl do syta a drugi nie zjadl nic...

#4 gosc__beatka_

gosc__beatka_
  • Guests

Napisano marzec 09 2005 - 09:22

moje sie przepychaja bez wzgledu na płeć :wink: i czasem nie robia tego nawet bo są głodne tylko jak przepchnął drugiego żółwia to stają na tej misce i obserwują wszystko do okoła :D moze stamtąd lepiej widać :wink:

#5 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano marzec 09 2005 - 10:35

dziekuje za odpowiedzi, chyba jak juz to kupie kiedys dwie samiczki, narazie musze miec jedna :wink:

#6 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano marzec 09 2005 - 13:26

[quote name='_beatka_']
No tak, ale jak w gronie samic jest samiec to juz nie sa przepychanki :wink: . A jak sa dwa samce, to moze dojsc do tragedii.

#7 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano marzec 10 2005 - 19:04

[quote name='Asia']

Nie no chyba bez przesady :roll: w kazdym badz razie moze sie skonczyc pogryzieniem co dla zolwia na pewno nie bedzie przyjemnascia...

#8 gosc__beatka_

gosc__beatka_
  • Guests

Napisano marzec 10 2005 - 22:41

no cóż jak mojej samiczce nie podobały się zaloty samca to poprostu odgryzła mu kawałek powieki i troche go poturbowała bo jest nieco wieksza...wiec jak nie podpasują charakterkiem dwa osobniki w parce to też może dość do walk :wink:

#9 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano marzec 11 2005 - 10:47

[quote name='_beatka_']
Jasiu. Nadal sadzisz, ze nie moze dojsc do tragedii ? :?

#10 gosc__beatka_

gosc__beatka_
  • Guests

Napisano marzec 11 2005 - 15:33

oj moze, moze dlatego przed połączeniem warto poobserwować zwierzęta jak się zachowują bo odgryziony kawałek powieki to jedno ale co byłoby akby uszkodzone zostało oko...?

#11 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano marzec 14 2005 - 21:47

to okropne :? :x lepiej wiec chyba miec dwie samiczki, nie bedzie zalotow, to i problemu nie powinno byc :wink:

#12 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano marzec 14 2005 - 22:43

hmm u mnie nigdy az do takich szkod nie doszlo:/, wielokrtonie dochodzilo do przepychanek, do prob gryzienia no i do proby gwaltow no ale nigdy az do tak ciezkich przypadkow:/, no coz pewnie to tez zalezy od charakteru konkretnych osobnikow- tak mi sie wydaje...

#13 gosc__beatka_

gosc__beatka_
  • Guests

Napisano marzec 15 2005 - 19:28

oj a moje żółwiki maja charakterki :D samiec jest taki awanturniczy od kiedy zwiał pare lat temu na działce i nie było go dwa tygodnie!teraz juz nie zachowuje sie jak zwykły żółw domowy tylko żądzi się prawami dzungli :lol:

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: łączenie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych