Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Jak zrobić filtr może ktoś ma pomysł?

filtracja chemia wody

• Zamknięty Temat jest zamknięty
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano marzec 17 2005 - 23:21

Witam. Więc mam pompę ktora pompuje 300l/h. i niewiem jak ja wykorzystac. Nie mam zbytnio czasu na skomplikowane konstrukcje. Znalazlem juz jedna propozycja na stronie jojka, ale to troszke za trudne! Moze ktos ma inny lepszy pomysl?? Prosze o jak najszybszy kontakt! A na gg jestem zawsze niewidoczny wiec prosze pisac, moze akurat bede. Pozdroo!!....... :wink:

#2 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano marzec 20 2005 - 12:21

Możesz poszukać na stronach akwarystycznych , jest tam kilka typów od kubełkowych , sumpów i nawet bardzo wydajne wieże filtracyjne proste w konstrukcji.OK jeśli ten na stronie Jojka jest zbyt trudny tak na szybko napiszę coś o łatwiejszej konstrukcji...........;-) najprostsze konstrukcje mają swoje wady (są widoczne, nie można ich schować pod szafką itd) i tak w miarę wydajny filtr o dużej powierzchni filtracyjnej możesz zrobić z podłużnej donicy balkonowej (bez otworów dnie lub je zaklej..) ustawionej na lub nad akwa w której będzie się znajdować w kolejności od dołu podłoże biologiczne np. keramzyt, biobale,ceramika itd przykrywasz to gąbką wielkości donicy (gąbka oczywiście to nie zwykła tylko przeznaczona do filtrów) .... pompkę wkładasz do akwa a wylot wody wężykiem prowadzisz do otworu (np. tak możesz zrobić mocowanie wężyka zależy od Ciebie) w górnej krawędzi donicy i woda będzie rozpływać i przesączać się przez gąbkę następnie przez resztę wkładów (wymieniłem wyżej..) ujście wody robisz wycinając w dnie donicy (lub boku) otwór na rurkę o większej średnicy bądz robisz dwa odpływy (po to aby donicy nie przebrało, bo odpływ sobie nie poradzi..) możesz wkleić kawałek plastikowej rurki na którą naciągniesz wężyk lub możesz wkręcić i dodatkowo przykleić tzw. śrubunki 1/2 cala lub 3/4 cala i tak jak wyzej z doklejoną całą rurką bądz wężykiem o odpowiedniej srednicy. na zakończenie możesz całość przykryć przykrywką. Plusy tego rozwiązania to to iż widzisz jak bardzo jest zasyfiony filtr i łatwo jest wyjąć gąbkę i ją przepłukać. minusem jets to iż pompa znajduje się w akwa i zajmuje miejsce a samą donicę wida bo stoi na akwa... aha zapomniałbym o jednym małym szczególe jeden odpływ musi być zrobiony jako awaryjny przelew tzn. rurkę wklejamy bądz inaczej mocujemy i wyprowadzamy nad poziom gąbki badz wklejamy z boku nad nią po to aby przy zapchaniu gąbki zbierająca się woda nie wylewała sie gdzieś bokiem w sposób niekontrolowany..... wiem ktoś może ma łatwiejszy i prostszy w wykonaniu projek filtra ale nie zapominajmy iż proste to jedno a wydajne to....... już inna bajka... Jakby co to na priva...chyba aż tak zawile nie napisałem tego?? (narazie jestem okazjonalnie na kompie z powodu grypy ale za kilka dni się to zmieni..;-)

#3 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano marzec 20 2005 - 16:51

wielkie dzieki krist izycze szybkiego powrotu do zdrowia. pobawie sie troche i sproboje zrobic ten filterek :wink:

#4 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano marzec 20 2005 - 21:51

dzięki już powoli dochodzę do siebie...., napisz coś zmajstrował... dodam iż na wypełnienie filtrów nadaje się tylko keramzyt ogrodniczy koszt ok 3-4zł w OBI opakowanie 2 litry. Keramzyt ten jest cięższy od wody ,natomiast budowlany (znacznie tańszy 50l kosztuje 17zł) pływa po powierzchni i nie nadaje się do filtrów typu otwartego...(sumpy lub hydroponiczne, itd..) a opakowanie 100 szt biobali to koszt od 12zł w górę...

#5 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano marzec 20 2005 - 23:14

narazie musze zebrac kase i poczekac az starsi wyjda z domqu.....w koncu jak sie ma 16 lat to nie jest tak latwo zalatwic jakąs kase......ale sopko......dam rade..................... :wink:

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: filtracja, chemia wody

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych