Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Zółwiowy wybieg

wybieg zewnętrzny

• Zamknięty Temat jest zamknięty
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano maj 02 2005 - 16:39

Zrobiłam mojemu żółwiowi ze starej drewnianej szuflady wybieg na balkonie. Włożyłam kilka kamieni, zrobiłam kryjówkę a na wierzch połozyłam siatkę ogrodniczą aby nic mi go nie "porwało" Ale mój żółw po prostu tam szaleje. Wspina sie na scianki i już kilka razy zastałam go odwróconego na pancerzyk. Powyjmowałam juz wszystkie nierównosci a i tak jak sie dobrze postara to sie wywróci. Czy jemu sie tam nie podoba ?Co mogę jeszcze zrobić? Pomyslałam zeby wyłozyc wewnętrzne ścianki czymś sliskim np odpowiednio przycietymi szybkami zeby nie udawało miu sie wspinać.Na drewni prawdopodobnie udaje mu sie czasem zachaczyć pazurkami i stad te wygibasy :):) :) Zalezy mi na tym aby był bezpieczny na tym wybiegu jako ze czesto nie ma mnie przez 8 godzin (pracuję 10-17)wiec nie moge go cały czas doglądać. Moze Wy macie jakieś pomysły na taki wybieg

#2 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano maj 02 2005 - 17:13

Może po prostu szuflada jest za mała, lub czuje się w niej niepewnie.Proponuję powiększyć wybieg i zastosować bezpieczną kryjówkę.

#3 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano maj 02 2005 - 17:25

ta szuflada jest wieksza niz jego domowe terrarium. Próbowałam wystawiać go równiez w tym domowym terrarium ale efekt jest r\ten sam - równiez sie wspina - moze to jego reakcja na słoneczko ?

#4 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano maj 02 2005 - 18:17

ja swojego dzisiaj i wczoraj dalem na balkonik i tak szalal ze z ledwoscia go zlapalem ( pierwszy raz u mnie jak go mam byl na sloneczku , bo mam go od zimy ) i normalnie tez nie wiedzialem co sie z nim dzieje :D :shock: przy uvb znacznie podniusl mu sie apetyt i wogole ruchliwszy sie zrobil :) cieszy mnie to ;) POZDRO!

#5 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano maj 04 2005 - 17:43

[quote name='izowita']
A mial miejsce zacienione, czy podpiekalas go w szczerym sloncu ?

#6 gosc_organoleptyk

gosc_organoleptyk
  • Guests

Napisano maj 04 2005 - 18:17

na przykladzie mojego zolwia powiem ci ze moj ma swoj letni wybieg na ogrodzie jest on dosc sporych rozmiarow i co roku powtarza sie ten sam scenariusz...a mianowicie kiedy stepowiec sie zorientuje przechadzajac sie wokol ogrodzenia ze jego wybieg to obszar zamkniety to zaczyna sie wspinac i szukac drogi ucieczki jak mu wdrapywanie sie nie wychodzi ( a zazwyczaj tak jest) postanawia podkopywac ogrodzenie. Tez sie tym martwie ale zolw ma wszystko czego mu potrzeba wiec nie wiem w zupelnosci o co mu chodzi oczywiscie wybieg jest znacznie wiekszy niz domowe terra domowe jezeli wiecie co moze byc przyczyna takiego zachowanie POMOZCIE NAM!!!!! :lol:

#7 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano maj 04 2005 - 18:24

[quote name='organoleptyk']
To chyba poprostu umilowanie wolnosci...

#8 gosc_organoleptyk

gosc_organoleptyk
  • Guests

Napisano maj 04 2005 - 20:00

tez tak sobie tlumacze to zachowanie.....takze nie martw sie bedzie ok sprobuj cos pozmieniac pokombinowac jak sytuacja sie nie zmieni zostaw pupila w spokoju nie zapominajac o odpowiednim ogrodzeniu zeby nie trzmychnal POWODZENIA :)

#9 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano maj 04 2005 - 20:45

[quote name='organoleptyk']
takie "przekładanie kamyczków" tylko zwiększa niepokój, żółw musi sie przyzwyczaić. Jeśli jesteś przekonana, że wybieg spełnia wymagania żółwia to nie zmieniaj nic, daj mu poprostu troche czasu;)

#10 gosc_organoleptyk

gosc_organoleptyk
  • Guests

Napisano maj 05 2005 - 00:34

zgadzam sie nie nalezy przesadzac ale chodzilo mi glownie o to zeby izowita postarala sie maksymalnie dostosowac waruki dla zolwia bo na tym etapie wybieg moze jeszcze nie byc "idealny" i dlatego napisalm o zmianach moze po prostu niezbyt jasno sie wyrazilam sorx

#11 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano maj 05 2005 - 10:05

jeszcze nie wiem co to oznacza idealny wybieg - mysle ze trzeba go dopasowywac również pod indywidualnym kontem zółwia - ja mam go nie za długo ale już go poznaje wiem co lubi a czego nieznosi podobnie pewnie bedzie z wybiegiem - jak zaobserwuję co go drazni to postaram sie dopasowac wybieg do jego potrzeb ( na razie uważam ze bedzie ok po niewielkich dodatkach )

#12 gosc__beatka_

gosc__beatka_
  • Guests

Napisano maj 06 2005 - 21:03

to rzeczywiscie predzej kwestia nieprzywyczajenia i nowego otoczenia a nie złych warunków. Daj mu trochę czasu, moze ma za dużo naćkane w tym wybiego (te wszystkie kamyczki itp.),być może to go denerwuje?moje żółwiki wola mieć wiecej miejsca i kryjókwę czuja sie wtedy bezpieczniejsze...moze Twój też sie uspokoii?

#13 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano maj 21 2005 - 18:24

[quote name='izowita']

ja także jestem początkujaca i nie wiem dlaczego twój tak reaguje...
ja z moim grekiem dzis wyszłam na spacer, wybrałam trawiaste miejsce na słońcu i go puściałm. zółwik zaczął sobie łazić, a w pewnym momencie jakoś tak zaczał sie łapką po głowie trzeć, jakby chciał sie podrapać albo zasłonic oczy.. nie wiem dlaczego... możliwe, zeby było mu za ciepło? a może poraziło go mocne światło słoneczne po wyjsciu prosto z mieszkania (pokój w którym stoi terra jest od strony wschodu i bezposrednio słońce tu swieci tylko rano). cóż, przestraszyłam się i zabrałam żółwia spowrotem do domu. nie wiem o co chodzi, ostatnio jak z nim wyszłam nic takiego nie było. :(

#14 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano maj 21 2005 - 18:51

mój tez sobie czasem przeciera oczka łapką ale myslę ze to nic takiego

#15 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano maj 21 2005 - 20:24

Jeżeli chodzi o oczy to jeżeli ma ciągle napuchnięte i przeciera to może być to spowodowane brakiem wit. A. Mój żółw miał na początku jak u mnie był problemy z oczami i dowiedziałem sie , że pomoże zwykła marchew i żeczywiście pomogła :) Czasem odruchowo sobie przecierają te oczka , ale wątpie żeby to było spowodowane tym , a zeby sobie zaslaniał oczy przed słońcem. Jeżeli natomiast byłoby mu za ciepło to najlepiej isc tam gdzie jest jakies drzewo żeby żółw sobie chodzil troche po sloncu troche w cieniu :) To już od niego zależy jak mu lepiej w danej chwili.

#16 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano maj 21 2005 - 21:58

[quote name='izowita']

[quote name='Lockdown']

ale on tak natarczywie je przecierał... właściwie to pocierał tak też jak wyszłam z nim pierwszy raz, tez było mocne śłońce... dlatego skojarzyłam te dwa fakty i tak jakoś mi sie wydawało, ze to cos z tym słońcem. ale na wszelki wypadek dam mu jutro marchew :) bo dziś już śpi

#17 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano maj 21 2005 - 22:05

oby tylko jeśc ją chciał bo mój nie chce marchwi - omija ją szerokim łukiem :)

#18 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano maj 22 2005 - 12:28

Mój też na początku nie chciał jeść ;P
[quote name='MatAsia']
Lepiej nie dawać na wszelki wypadek tylko spytać najpierw expertów co o tym myśla ;)

#19 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano maj 24 2005 - 04:17

Często na wybiegu pocierają sobie oczka jak im jakiś pyłek wpadnie. A jak się chodzi z oczami tak blisko nóg, to trudno, aby nie wpadało. Jak nam wpadnie, to też pocieramy, nie? Natomiast jak żółwika przygrzeje na wybiegu słoneczko, to nabiera chęci do życia..... i może na wiosnę poczuć tzw"wolę bożą" i wtedy rwie się na poszukiwania partnera, czy partnerki . Poza tym bardzo lubią na wybiegu mieć miejsce, w którym można się zakopać, gdy zrobi się za ciepło, za zimno, albo jak się zachce zakopać po prostu. Prócz tego lubią np kawałek grubej deski, albo kamień polny, które nagrzewają się w słońcu i pięknie oddają ciepło.Taka ciepła ścianka, przy której można przycupnąć. A jakby jeszcze była jakaś kępka roślinna, np zwieszający się lekko doniczkowiec, którego się nie dosięgnie, ale który imituje krzaczek, pod którym można sobie przysiąść i myśleć, że nikt żółwika nie widzi ....to jest super miejsce. Pozdrawiam.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wybieg zewnętrzny

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych