Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

jakie materialy na letni wybieg?

wybieg zewnętrzny

• Zamknięty Temat jest zamknięty
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 gosc_organoleptyk

gosc_organoleptyk
  • Guests

Napisano maj 22 2005 - 19:37

witam!!! co roku mam ten sam problem lato nadchodzi slonko wysoko na niebie a wybieg dla stepowca niegotowy za kazdym razem mam nadzieje ze moze w tym roku uda mi sie zrobic wybieg dla mojego stepowca w taki sposob aby z niego nie wyszedl. Robie mu co roku wybieg ale zawsze ten sam scenariusz chodze i go szukam ostatnio to nawet u sasiada na ogrodzie nocowal... a wiec w zeszlym roku zrobilam mu ogrodzenie z plastikowego plotka efekt?? podkopal go pomimo tego ze byl solidnie wsadzony w ziemie a w tym roku... no wlasnie co zrobic w tym roku?? wszystkie drewniane elementy ktore widywalam w sklepach sa zbyt niskie zawsze przez nie jakos przejdzie dodam ze on jest dosc duzy tzn ma 25cm dlugosci. Poradzcie mi co mam zrobic nie chce zeby cale lato przesiedzial w domu skoro taka ladna pogoda za oknem moze znacie jakies wysokie i solidne materialy ktorych mozna by uzyc?? dzieki za odpowiedzi

#2 gosc_dr Robert

gosc_dr Robert
  • Guests

Napisano maj 22 2005 - 22:35

W internecie jest sporo stron ze zdjęciami takich ogrodowych wybiegów. Stepowiec ma wybitne zdolności kopania w ziemi, więc niektóre z proponowanych w internecie wybiegów wymagają modyfikacji jeśli są przeznaczone dla innych, mniej kopiących gatunków: http://www.testudo-f.../Freigehege.htm http://www.turtlestu...enclosures.html Ja spotykałem się z ogrodzeniami drewnianymi (deski ułożone mogą być w poziomie, niekoniecznie w pionie), ale przynajmniej na 50 cm w głąb ziemi musi być siatka (ewentualnie taką siatkę trzeba podgiąć pod ziemią przy ogrodzeniu, aby kopiący w pobliżu ogrodzenia żółw przy próbie podkopu trafił na tę siatkę. Może mieć formę drewnianego inspektu (oczywiście warto zrobić jak największy). Solidniejsze są wszelkie betonowe formy (warto wybrać się do sklepu z materiałami budowlanymi) typu pustaki, cegły, wówczas trzeba zbudować po prostu murek. Widziałem takie bardzo estetycznie zrobione (w górnych pustakach była ziemia i posadzone rośliny, tak, że cały mur świetnie zamaskowany). Sprawa solidnego ogrodzenia wymaga trochę nakładów i pracy, za to wybieg starcza na lata i może być naprawdę ozdobą ogrodu. Przykłady różnych materiałów użytych do budowy są na drugiej podanej przeze mnie stronie.

#3 gosc_organoleptyk

gosc_organoleptyk
  • Guests

Napisano maj 22 2005 - 23:40

dzieki za linki stronek wybiegi sa naprawde wspaniale jednak dla mnie pozostaja przynajmniej jak na razie marzeniem i podejzewam ze w najblizszym czasie sie to nie zmieni czy istnieja jakies wybiegi wymagajace mniejszych nakladow finansowych??

#4 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano maj 24 2005 - 04:04

Polecam ogrodzenie ze zwykłej siatki ogrodzeniowej. Kupuje się ją na metry, a wysoka jest na 1,5 m. Mając dobre nożyce do cięcia drutu z jednego metra bieżącego zrobisz 3, bo żółwiowi 5 m wystarczy. Nie wiem jaki duży chcesz zrobić wybieg. Wystarczy jak 20 cm siatki wpuścisz w glebę, a 30 wystawisz w górę. Ale aby żółw nie uciekł, musisz najpierw włożyć trochę wysiłku - trzeba wokół wybiegu wykopać dolek głębszy niż 20 cm i wrzucić w niego polne kamienie, znajdziesz je jeśli przespacerujesz się z taczką. Jeśli zrobisz szczelną opaskę z kamieni w ziemi, a na to pójdzie dopiero siatka, to żółw nie powinien uciec. One latem wkopują się niezbyt głęboko - aby tylko schować się przed upałem, deszczem czy chłodną nocą.I kopią najczęsciej do pierwszego oporu. Natomiast głebiej nurkują w końcu sierpnia-początku września, bo kopią norę na zimę. Wtedy lepiej zabierać je do domu w trakcie dnia, nie czekając na wieczór. A... i te kamienie powinny być na tyle duże, żeby żółwik ich nie przestawił łapą. W sumie, im większe, tym lepsze. Mogą być też płyty chodnikowe lub coś podobnego. Pozdrawiam.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wybieg zewnętrzny

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych