Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Żółw bez papierów, co z tym zrobić?

- - - - - prawo

• Zamknięty Temat jest zamknięty
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano czerwiec 10 2005 - 15:30

Mam znajomą, który chciałby zaalegalizować swojego zółwia. Problem jest taki że nie ma na niego żadnych papierów. Kupił go w sklepie zoologicznym na początku tego roku. Sprzedawca po prostu mu go sprzedal, informujac co potrzebuje do hodowli (terrarium, ogrzewanie, karmienie itp.), jednak nie wspomnial nic o rejestracji. Dopiero po rozmowie ze mna dowiedzial sie o tym. Dziewczyna troche spanikowala i teraz bardzo chce wszystko wyprostowac. Mi sie wydaje ze nie ma wielkich szans ale nie powiedzialem jej tego, tylko obiecalem ze dowiem sie co mzna zrobic w jej sytuacji. Po krotce przedstawie sytuacje:

1. Zółw kupiony na pod koniec stycznia w sklepie zoologicznym, mial okolo 6 cm długości.
2. Nie posiada na niego zadnych papierow, a w dodatku w sklepie nastapila zmiana wlasciciela (zna jednak imie i nazwisko poprzedniego wlasciciela)
3. Kupujac zolwia dzialala nieswiadomie, nie majac pojecia o formalnosciach przy zakupie - wlasciciel nie poniformowal ja o niczym, trzeba jednak przyznac ze informacji odnosnie hodowli udzielil jej bardzo rzetelnie.

Czy moze ona cos z tym zrobic? Troche mi zal jej a takze zolwia bo warunki stworzyla mu bardzo dobre, dba o niego wiec mysle ze zolwiowi byloby bardzo dobrze u niej, ponadto chcialaby go kiedys rozmnozyc.

Czy da sie cos z tym jeszcze zrobic??

Dodane po 40 minutach:

A i tak przy okazji pytanie ode mnie? Co myslicie o tym?

http://www.allegro.p...p?item=53954292

#2 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano czerwiec 10 2005 - 15:45

Ehhh z tego co wiem okres na rejesrowanie zwierząt bez papierów chyba się już zakończył (w lutym??).

#3 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano czerwiec 10 2005 - 15:48

Mi sie tez tak zdaje ale chcialbym wiedziec na pewno? Aha i jakie groza ewentualnie konsekwencje?

#4 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano czerwiec 10 2005 - 15:56

Moga zabrac zwierzaka i wlepić karę. Ale czy ktokolwiek słyszał by wparowywalil policjanci do domu z powodu nielegalnego żółwika....... 8)

#5 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano czerwiec 10 2005 - 16:02

Dobra juz olac konsekwencje, niech ktos kto wie na 100 % powie: tak lub nie !

#6 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano czerwiec 10 2005 - 17:03

No już kiedyś mówiono że na żółwia przy kupnie dostajesz papier i do 2 tygodni musisz isc i go zarejestrowac.. po 2 tygodnioch juz chyba nic nie zrobisz..

#7 gosc__beatka_

gosc__beatka_
  • Guests

Napisano czerwiec 10 2005 - 19:10

nikt nie wie napewno-termin był wiele razy przesuwany. Najlepiej by było jakbyś poprostu zadzonił do wydziału ochrony srodowiska w swoim miescie opowiedział sprawę i zapytał czy moga go zarejestrować...

#8 gosc_olo xxx

gosc_olo xxx
  • Guests

Napisano czerwiec 10 2005 - 19:13

nie zarejestrujesz juz teraz na bank
ja się spóźniłem 2 dn (po amnestji) i nic nie poradziłem. Komórki ścigającej też jako takiej nie ma ,ale jak cię sąsiad poda to możesz mieć policję na karku . najgorsza kara to 2 lata ale to byś chyba musiał mieć tygrysa i kajmana na dziko. :zlosnik:

Ps. dlatego ludzie wypuszczają czerwonolice na wolność

#9 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano czerwiec 10 2005 - 19:43

Sasiadow ma ona raczej w porzadku, wiec nie w tym jest problem, rzeczywiscie powiem jej niech sprobuje zadzwonic do wydziału ochrony srodowiska i sprobuje sie dowiedziec w miare dyskretnie co i jak. A i jeszcze jedno czy po takim czasie mozna by sie jeszcze domagac od sprzedawcy jakiegos papieru na tego zolwia??

#10 gosc_olo xxx

gosc_olo xxx
  • Guests

Napisano czerwiec 10 2005 - 20:21

podejżewam że klienci nie zawsze biorą paragony po zakupie. jeśli pójdą ci na rękę to możesz się z nimi umówić ,zeby odłożyli tobie taki paragon po żółwiu :)

#11 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano czerwiec 10 2005 - 20:27

No jeśli sie da umówić ;) Mój kolega ma kameleona jameńskiego i wie o nim cały blok ale nikt nic nie mówi , bo jego matka gadała z ludzmi z bloku i ludzie uważają go jako maskotka bloku :D Bo jak wiadomo ludzie nie znający sie na zwierzętach widząc pierwszy raz jaszczurke się podniecają strasznie :D

#12 gosc_organoleptyk

gosc_organoleptyk
  • Guests

Napisano czerwiec 10 2005 - 20:44

moj zolw jest znajda i zanim sie zorientowalam ze mozna zarejstrowac gada bylo juz niestety za pozno...obawiam sie ze dla twojej kolezanki tez czas juz minal choc dziwi mnie to ze urzednicy nie chca przyjmowac pieniedzy skoro ten zolw byl niedawno kupiony i tez nie liczylabym na to ze sprzedawca wyda owe papiery musialby byc wyjatowo uczciwy jemu jest to na reke ze klient nie domaga sie potrzebnych dokumentow mysle ze jakby mial takie dokumenty to by je poprostu dal nawet by go kumpela nie musiala o to prosic poza tym towar zywy nie podlega reklamacji ale mozna probowac a noz widelec....

#13 gosc__beatka_

gosc__beatka_
  • Guests

Napisano czerwiec 10 2005 - 20:52

no co Ty?nie ogladasz reklam?jestesmy w UE a w UE możesz reklamować dosłownie wszystko!Niech sie przejdzie do poprzedniego własciciela i zapyta czy nie ma na żółwia dokumentów (w co watpię bo dałby od razu) a jak będzie niemiły i powie że nie ma to zadzwoń na policję bez sentymentów!i powiedz jak było,moze cos poradzą?

#14 gosc_olo xxx

gosc_olo xxx
  • Guests

Napisano czerwiec 10 2005 - 21:46

[quote name='organoleptyk']
masz rację
po pierwsze sprzedawca ma obowiązek zgłosić posiadanie takich zwierząt w urzedzie miejskim
po drugie to kosztuje i nie opłacałoby mu się
po trzecie strata jego czasu na jeżdzeniu
po czwarte gdyby informował klienta o konieczności rejestracji ,mało by sprzedał,
po piąte żyjemy w paskudnym kraju gdzie w temacie zwierząt panuje bezprawie .

Ogółem PO CO i koło się zamyka.
Jak byłem w urzedzie w Gdańsku to dowiedziałem się , że ma wszystkie gdańskie sklepu tylko 8 z nich przestrzega prawa.
Smutne , a nawet żałosne.

#15 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano czerwiec 10 2005 - 22:08

No co zrobic.. :( A z kolei beata ma racje :) Powinno się tak zrobic jak mowi. 8)

#16 gosc_olo xxx

gosc_olo xxx
  • Guests

Napisano czerwiec 10 2005 - 22:15

nie zaprzeczę , jestem za

#17 gosc__beatka_

gosc__beatka_
  • Guests

Napisano czerwiec 11 2005 - 09:24

no niestety taka jest prawda!zawsze jak idę do sklepu cos zareklamować to zbywają człowieka jakimiś bredniami!nie ma co się denerwować, powiedz że jak nie dadzą dokumentów to powiadomisz organy państwowe i będzie miał duuuuuzy problem więc niech lepiej załatwi Ci ten papier!A jak nie chcesz iść na policję bo boisz się że zarekwirują żółwika to zadzwoń do fereracji konsumentów i poproś o radę prawnika!

#18 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano czerwiec 11 2005 - 09:50

[quote name='_beatka_']
To też bardzo dobry pomysł ! :idea:

Nie wiem kiedy sie zmieni taka sytuacja jaka jest w sklepach , że wciskają kit zamiast sie przyznać i by było po sprawie lub jakoś by sie to załatwiło , a tak to trzeba walczyć z ludzmi o papier :|

#19 gosc__beatka_

gosc__beatka_
  • Guests

Napisano czerwiec 11 2005 - 10:29

oczywiście że dobry :D poprostu nasz kraj jeszcze jest na takim poziomie dbania o klienta, że jak się nie wykłucisz to nic nie załatwisz...

#20 gosc_organoleptyk

gosc_organoleptyk
  • Guests

Napisano czerwiec 11 2005 - 23:05

moze i jestesmy w UE tylko jeszcze nasze prawo nie jest tak dostosowane zeby przepisy ktore maja u nas obowiazywac od momentu naszego wejscia do tzw Europy (w ktorej juz zreszta jestesmy od X wieku)byly respektowane przez odpowiednie urzedy i osoby ktore tym urzedom podegaja tam klient ma swoje prawa i tam jak najbardziej jest na miejscu stwierdzenie "klient nasz pan" u nas niestety nie ma kto egzekwowac naszych praw bo jak narazie prawo w wiekszym stopniu chroni sprzedajacego niz kupujacego :(

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: prawo

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych