Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Wpadka

- - - - - rozmnażanie

• Zamknięty Temat jest zamknięty
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano lipiec 04 2005 - 12:33

W sobote bylismy z rysiem bardzo zapracowani i dpsc pozno poszlismy na wybieg zabrac zolwie do domu (noce sa jeszcze chlodne). Oczywiscie Wazniak tak sie zakopal, ze nie mozna go bylo znalezc. No i Rys zaczal przegrzebywac ziemie w miejscach, gdzie byla wyraznie rozkopana, zeby go znalezc. Zamiast wazniaka znalazl dwa jaja. Niestety jedno przy okazji stlukl :cry: a drugie obrocil. Jest jednak cien nadziei. Ziemia wokol jaj byla jeszcze mokra a kloaka samicy jest wyraznie rozciagnieta. Oznacza to prawdopodobnie, ze jaja byly zniesone tego dnia kiedy zostaly znalezione, wiec obrocenie nie powinno temu jaju zaszkodzic. Potrzymam go troche w inkubatorze i zobacze czy pojawi sie banderolka. Trzymajcie kciuki. Od osoby, ktora ostatnio miala wyleg zolwi stepowych dowiedzialam sie, ze powinnam sie spodziewac nastepnych jaj za okolo 30 dni. Kurcze, musze baczniej obserwowac samice i ogladac jej kloake.

#2 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano lipiec 04 2005 - 12:42

No to trzymam kciuki! Ja również miałem taką wpadkę z jajami gekona leśnego (były wyobracane). Mimo tego z obu jaj wykluły się gekoniki :wink: . Mam nadzieję, że u Ciebie będzie podobnie.

#3 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano lipiec 04 2005 - 13:25

Trzeba pamietac o tym, ze z zolwiami jest duzo trudniej niz z gekonami. Mimo to na razie mam nadzieje.

#4 gosc_Zibi

gosc_Zibi
  • Guests

Napisano lipiec 04 2005 - 18:10

Sukces za sukcesem, gratuluje ;) Zycze potomstwa, moze sam sobie zolwika sprawie ;]

#5 gosc__beatka_

gosc__beatka_
  • Guests

Napisano październik 03 2005 - 14:14

asiu czy to była ta sama samica co w topicku wczesniej?

#6 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano październik 03 2005 - 14:22

Najpierw dwa jaja zlozyla moja zolwica, ale przegapilam moment i wykopal je przypadkiem moj maz. Potem jaja zniosla druga samica. Byla na przechowaniu u mnie i to z jej powodu mialam tydzien wolnego.

#7 gosc__beatka_

gosc__beatka_
  • Guests

Napisano październik 03 2005 - 15:51

aha no to teraz juz wszystko jasne :wink: to widzę, że w tym roku masz szczęsliwą ręke do żółwich jaj :D oby za rok były z tego dzieci :wink:

#8 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano styczeń 01 2006 - 17:56

Moja żółwica dzisiaj między 3 a 8 złożyła 3 jaja :D Jedno już niestety zmiażdzyła :( Ale chociaż dwa narazie zostały...

#9 gosc_organoleptyk

gosc_organoleptyk
  • Guests

Napisano styczeń 01 2006 - 18:52

[quote name='Zygman']
o tej porze roku to chyba dość żadkie zjawisko

#10 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano styczeń 01 2006 - 21:41

taka pobudzona była ostatnio biegała po domu i biegała... kupiłem jej troche świerzego piasku no i zniosła

#11 gosc_organoleptyk

gosc_organoleptyk
  • Guests

Napisano styczeń 01 2006 - 22:11

wydawało mi, się że żółwie znoszą jaja bardziej na wiosnę po wybudzeniu z snu zimowego

#12 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano styczeń 03 2006 - 15:47

Moje nie zapadają w sen zimowy...

#13 gosc_organoleptyk

gosc_organoleptyk
  • Guests

Napisano styczeń 03 2006 - 16:13

[quote name='Zygman']
no tak zapomniałam, że jest też taka ewentualność i wtedy wszystko się przesówa. Swoją drogą ciekawe jest to czy jaja będą zapłodnione?

#14 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano styczeń 05 2006 - 16:01

Możliwe. Od ilu lat mniej więcej samiec jest płodny? mój ma 12.

#15 gosc_organoleptyk

gosc_organoleptyk
  • Guests

Napisano styczeń 05 2006 - 16:25

ale to nie chodzi o to czy on jest dojrzały płciowo. Żółwie niezimowane bardzo często znoszą niezapłodnione jaja. Samiec dojrzewa płciowo w 5-6 roku życia, a samica w 12-13 roku życia

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: rozmnażanie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych