Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Czy to sie nada dla zolwia,tylko co z tym zrobic?

podłoże

• Zamknięty Temat jest zamknięty
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano kwiecień 14 2003 - 16:36

Kupilem nowe podloze dla zolwia ale w domu okazalo sie ze jest to piasek ale bardziej przypomina ziemie-jest czarny.Czy to sie nada dla mojego zolwia stepowego :roll: Bo slyszalem ze trzeba taka ziemie wyprazyc w piekarniku-ale ile czasu i w jakiej temperaturze? PS:sorry za pismo ale cos sie popsulo0 w komputerze i tak dziwnie mi teraz pisze.

#2 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano kwiecień 14 2003 - 16:53

Piasek nie jest dobrym podlozem dla zolwi, chyuba, ze odpowiednio wymieszany (i to bardzo odpowiednio), proponuje dokupic np. kokos i odpowiednio pomieszac (tak aby zolw nie mial mozliwosci polkniecia tego "czarnego piasku") :).

#3 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano kwiecień 14 2003 - 17:25

Właściwie to to jest ziemia a nie piasek

#4 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano kwiecień 14 2003 - 22:44

a ta ziemia jest w jaki sposob rozdrobniona?

#5 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano kwiecień 14 2003 - 23:40

No tak jest ona rozdrobniona i byBo tam kilka patyczków.

#6 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano kwiecień 15 2003 - 12:08

Hehe nie dogadamy sie, jesli jest trozdrobiniona jak piasek to raczej nie nadaje sie.

#7 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano kwiecień 15 2003 - 17:16

Znaczy sie nie jest aż tak rozrrobniona :lol: ,wygląda jak normalna ziemiaczyli taka bardziej zbita od piasku i sie tak nie sypie.

#8 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano kwiecień 15 2003 - 21:14

moze to sa włókna??????:P sucha ziemia tez sie sypie nawet bardziej niz piasek. moze torf? jak torf to sie nie nadaje. do stepowych najlepszym podlozem beda kawali kory z trocinami w stosunku 3:1 lub piasek( trzeba uwazac by sie niedostal do pokarmu)

#9 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano kwiecień 15 2003 - 22:47

Jak sie bardziej temu przyjżałem to zobaczyłem że oprócz ziemi jest tam t| troch piasku i kawalkow kory,to chyba jakas mieszanka.

#10 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano kwiecień 16 2003 - 21:41

byle sie nie pylilo to moze byc, przynajmniej mi tak sie wydaje...

#11 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano maj 19 2003 - 17:56

Uważam, że to przekonanie odnośnie piasku (że jak piasek żółw ma w terrarium, to się może zapiaszczyć) jest nieuzasadnione. W naturze żółwie bardzo często mają do czynienia z piaskiem i nic im nie jest!

#12 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano maj 20 2003 - 07:25

zapiaszczyć[/i]) jest nieuzasadnione. W naturze żółwie bardzo często mają do czynienia z piaskiem i nic im nie jest!

A w terrariach dosc czesto zdychaja z powodu zatkania przewodu pokarmowego piaskiem

#13 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano maj 20 2003 - 18:42

No właśnie... Ciekawostka, czemu dzieje im się tak tylko w terrarium, a nie na wolności... No to już teraz nie będę używać piasku dla Artemidki... Boję się. :(

#14 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano maj 20 2003 - 21:38

A co to za podłoże kupiłaś? Masz jakąś jego nazwę? Producenta? Jest sporo na rynku gotowych ściółek dla gadów. Jedne lepsze inne gorsze. Zależy co masz.

#15 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano maj 21 2003 - 07:32

[quote name='JaSzCzUrKa']

Z nudow ??? Terrarium to nie to samo co kilometry otwartej przestrzeni do codziennego przemierzania. Poza tym ktos juz kiedys zwrocil uwage na to, ze to nie zolwie pustynne tylko stepowe, a tam przeciez nie sam piasek maja do dyspozycji. Wrecz przeciwnie. Stepowce uwielbiaja kopac i chowac sie w norkach a w piasku to sie nie daje zrobic. Podloze dla stepowcow powinno byc dosc grube i wykonane z czegos co sie nie bedzie osypuwac kiedy zolw sie zapragnie zakopac. Na letnim wybiegu moje stepowce maja po prostu ziemie z lasu. Uwielbiaja sie zakopywac w niej po poludniu.

#16 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano sierpień 31 2003 - 17:29

radze lepiej wywal te podłoże i kup po prostu sianko :!: :!: :!: :!: . Jest to najlepsze i najzdrowsze dla żółwia pozdrówka

#17 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano sierpień 31 2003 - 18:25

Już od tygodnia ma jako podłoże sianko,i rzeczywiście jest dużo lepsze i może sobie kopać nory.A poza tym jest tanie :)

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: podłoże

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych