Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Jaki żółwik na początek?

- - - - - wybór zwierzęcia

• Zamknięty Temat jest zamknięty
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano sierpień 16 2005 - 20:01

Chciałbym mieć jakiegoś żółwika, ale sam nie mogę podjąć decyzji jakiego gatunku powinien być mój pupil. Podobają mi się żółwie czerwonolice (takie miał mój brat), najlepiej żeby żółwik za bardzo mi sie nie rozrósł od razu bo mam niezbyt duże akwarium z podestem, w kórym 20 cm gad powinien dobrze się czuć się dobrze. Zastanawiam się jak szybko zwiększa swoją objętość taki mały żówik czerwonolicy. A może ktoś mi poleci jakiś inny gatunek zółwików :) Mam nadziej że takie tematu nie było - szukałem przeglądając forum i skorzystałem z opicji 'szukaj' i nic nie znalazłem :)

#2 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano sierpień 23 2005 - 19:51

czerwonolicego trudno teraz dostac. W zamian jest zoltolicy (ten sam gatunek, inny podgatunek). To praktycznie to samo - tylko kolor licek inny. Ja osobiscie zolwia wodnego nie mam, ale chcialabym. Jesli w koncu zdecyduje sie to wybiore chyba ostrogrzbietego. Sa one chyba troche mniejsze, ale niewiele (samce sa mniejsze, ale jesli kupisz malucha to i tak nie bedziesz wiedzial co to). Sa one bardziej "miesozerne" niz czerwono/zoltolice, ale tez mniej ozdobne, zwlaszcza w pozniejszym wieku. Ale to kwestia gustu. Poszukaj sobie zdjec tych gatunkow, ale nie tylko mlodych zolwi, to zobaczysz ktore podobaja Ci sie bardziej. ale to tylko moje zdanie

#3 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano wrzesień 28 2005 - 14:56

Witam! Ja polecam czerwonolice i żółtolice. Jednak jeżeli jesteś bardzo początkującym hodowcą to proponuję zakupić starszego już żółwia (ok.3-4lata), gdyż młodsze gady wymagają bardzo pilnej i starannej opieki. Faktem jest, iż czerwonolice ostatnimi czasy trudno zdobyć, ale z żółtolicymi nie powinno być kłopotu, a to praktycznie ta sama rasa. Pozdrawiam, Dafnej13!

#4 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano wrzesień 28 2005 - 18:04

Przepraszam bardzo że się do tematu podłączam ale: Chciałbym mieć w domu jakiegoś gada roślinożernego w przynajmniej 60% ale moja mama się nie godzi na żadna jaszczurkę :evil: więc myśle o żółwiu myślałem o Żółwiu Sudajskim Cuora amboinensis Daudin i się tak zastanawiam czy on bedzie dobry dla mnie na początek(mam okazje kupić żółwia wielkości myszy od kompa może trochę większego)? I czy terra 80dł. x 40szr. x 40wys.? I czy żarówka UVB/UVA ReptiSun UVB 10% lub 5% będzie dla niego odpowiednia?

#5 Onsen

Onsen

Advanced Member

• Terrarysta
  • PipPipPip
  • 83 postów

Napisano październik 06 2005 - 20:58

Nie wiem czy sobie poradzisz z takim zolwiem....

#6 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano luty 13 2006 - 15:10

Witam ponownie:) Mam czerwonolicego i jest fajny, ale wymagający dużo pracy i troski- jak każdy żółw wodny ! niestety muszę go oddać, bo się przeprowadzam i nie mogę zabrać go ze sobą :(( Chętnych proszę o kontakt : empressa@interia.pl - jestem z okolic Tychów, Katowic- Bieruń

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wybór zwierzęcia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych