Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

czeronolicy i... no własnie... jakiego gada do niego wrzucić

- - - - - łączenie

• Zamknięty Temat jest zamknięty
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano październik 01 2005 - 14:37

znalazłem pytanie o trzymanie wężą/jazszczurki z żółwiem lądowym... moje pytanie dotyczy natomiast żółwia czerwonolicego... czy potrafiłby w zgodzie, w bardzo dużym terrarium żyć z jakąś ciepło i wilgotno lubną jaszczurką?? jeśli tak to jaki to gatunek... myślę perspektywicznie i chodzi mi o długowieczne i małe w swych rozmiarach jaszczurki/legwany/agamy... dzięki z góry za odpowiedź i sorrks za pytanie o jaszczura na forum o zółwiach, ale jedno ściśle wynika z drugiego... pozdrawiam ps.: dobrze, gdyby ten drugi gad się łatwo oswajał bo do czerwonolicych już gadać mi sie nie chce...

#2 gosc_organoleptyk

gosc_organoleptyk
  • Guests

Napisano październik 01 2005 - 14:58

z tego co sie orientuje to nie powinno sie laczyc 2 gatunkow zwierzat byla juz kiedys o tym mowa na forum

#3 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano październik 01 2005 - 15:56

no tak, ale w chwili kiedy terrarium jest bardzo duże, przestronne a oba gatunki preferują inny styl życia... no bo mamy obszerny basen dla 2 żółwi z wyspą, oraz szereg gałęzi, występów skalnych i innych tego rodzaju udogodnień... (właśnie mój żółw ziewnął sobie:))... no bo jak można trzymać różne gatunki ryb ze sobą, ba... różne gatunki zółwi ze sobą i z rybkami ( co nie zawsze kończy się szczęśliwie) to współżycie dwu par różnych zwierząt na dużej przestrzenie, w momencie kiedy ich nisze ekologiczne/nisze życiowe trochę się różnią... no to... sam już nie wiem... rozumiem że żółw wodny nie mógłby żyć z jakąś pustynną jaszczurą... ani zółw stepowy z jakąś tropikalną... zatem... juz chyba nie chcę wrzucać jaszczura do żółwia... równie ładnie wyglądałyby dwa terraria obok siebie... teraz wybór pada albo na agamę błotną (tak to sie chyba nazywa) albo na jakąś inną agamkę... to zależy od tego na co moje się dziewczyna zgodzi (może kiedys będziemy razem mieszkać :))... twierdzi że jedno wodne stworzenie jej wystarczy stąd chyba sobie kupimy taką pustynną (stepową?) pozdrawiam

#4 gosc_organoleptyk

gosc_organoleptyk
  • Guests

Napisano październik 03 2005 - 11:16

[quote name='manve69']

no widzisz to nie jest tak do konca...nie mozna albo raczej nie jest wskazane trzymanie roznych gatunków rybek ze soba to ze nie widac jakis zewnetrznych objawow sklucenia sie gatunkow to nie zanczy ze rybki sie toleruja potem jedne maja pletwy po podgryzane inne gina z przemeczenia bo inny gatunek je goni po calym akwa takze roznie to bywa sa gatunki ktore sie toleruja ale raczej w sporadycznych przypadkach miesza sie gatunki w jednym zborniku
jesli chodzi o zolwie to rozne gatunki mozesz trzymac tylko wtedy gdy zolwie pochodza z tego samego regionu, poniewaz ich cykl aktywnosci nie bedzie sie ze soba klocil w innym przypadku moze dochodzic miedzy osobnikami do nieporozumien
a przestronnosc moze ma i wplyw na trzymanie 2 gatunkow w jednym pomieszczeniu ale nie zmieni to faktu ze oba osobniki beda narazone na swoje towarzystwo bo chcac nie chcac beda sie widziec obserwowac i spotykac mozesz sprobowac ale w zapasie miec drugie lokum zeby je w razie czego rozdzielic ponadto uwazam ze to duzy stres dla zwierzat

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: łączenie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych