Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

co kupić

- - - - - wybór zwierzęcia

• Zamknięty Temat jest zamknięty
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano październik 23 2005 - 08:30

witam szukam gatunku zółwia wodnego, który byłby łatwy w utrzymaniu i porosty do zdobycia, ale niebyłby czerwonolicym, więc czekma na propozycje z góry spasiba :D

#2 gosc_tusiaczek

gosc_tusiaczek
  • Guests

Napisano styczeń 19 2007 - 14:33

Bardzo podobny do czerwnolicego jest żółtolicy, który różni sie kolorkeim "licek". można go nabyć prawie w kazdym sklepie. O ile sie orientuje rosną troszke mniejsze od czerwonolicych :hihi:

Dodano po 35 sekundach:
jest bardzo łatwy w utrzymaniu

#3 gosc_marioh

gosc_marioh
  • Guests

Napisano styczeń 24 2007 - 11:21

Bardzo podobny do czerwnolicego jest żółtolicy, który różni sie kolorkeim "licek". można go nabyć prawie w kazdym sklepie. O ile sie orientuje rosną troszke mniejsze od czerwonolicych :hihi:

Dodano po  35 sekundach:

Dodano po  35 sekundach:

Bardzo mała różnica w wielkości jest między czerwonolicym, a żółtolicym, chociaż na tego drugiego nie trzeba mieć papierów do rejestracji (ewidentna głupota, bo to najbliższy kuzyn czerwonolicego).
Osobiście proponuję zakup żółwia żółtobrzuchego (Trachemys scripta scripta).
Pozdrawiam.

#4 gosc_sabcia

gosc_sabcia
  • Guests

Napisano styczeń 24 2007 - 15:02

jest też żółw ostrogrzbiety. Bardzo fajny, lecz nie wiem czy można go dostać w każdym zoologu... Są także takie małe żółwiki wodne niemal w każdym zoologu i są łatwe w utrzymaniu  :tak:

#5 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano styczeń 24 2007 - 19:29

1 : Są także takie małe żółwiki wodne niemal w każdym zoologu i są łatwe w utrzymaniu  Tak

Jakie małe i jak długo będą małe ? Zastanów się troszkę zanim komus doradzisz...

#6 gosc_sabcia

gosc_sabcia
  • Guests

Napisano styczeń 25 2007 - 12:38

Nie umiem powiedzieć jaka to rasa, ale są malutkie(5cm) i cały czas takie są...

#7 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano styczeń 25 2007 - 13:14

1 : Nie umiem powiedzieć jaka to rasa, ale są malutkie(5cm) i cały czas takie są...

Prawde mówiąc to nie słyszałam o takich żółwiach... Tym bardziej czuję się zaciekawiona...

#8 gosc_Miszka007

gosc_Miszka007
  • Guests

Napisano styczeń 25 2007 - 14:58

1 : 1 : Nie umiem powiedzieć jaka to rasa, ale są malutkie(5cm) i cały czas takie są...
Prawde mówiąc to nie słyszałam o takich żółwiach... Tym bardziej czuję się zaciekawiona...

Na jakiś czas będą takie pewnie. Sprzedający może wcisnąć każdy kit...

#9 gosc_marioh

gosc_marioh
  • Guests

Napisano styczeń 25 2007 - 17:22

Nie umiem powiedzieć jaka to rasa, ale są malutkie(5cm) i cały czas takie są...

Tak naprawdę, to poprostu takich żółwi nie ma, a najmniejsze z jakimi się spotkałem dorastają do ok.10 cm.
Pozdrawiam.

#10 gosc_kubao21

gosc_kubao21
  • Guests

Napisano styczeń 25 2007 - 17:29

Chciałem zauważyć sabcia że u żółwi nie ma miniaturek. Ciekawe kto mądry ci to powiedział że będą takie małe ??? Pewnie były to młode czerwonolice :P U mnie w zoologiku też są takie ;)

#11 gosc_marioh

gosc_marioh
  • Guests

Napisano styczeń 25 2007 - 17:46

Pewnie były to młode czerwonolice :P U mnie w zoologiku też są takie ;)

Może żółtolice, żółtobrzuche, ostrogrzbiete, ale raczej nie czerwonolice, bo są one już na liście CITES ;)
Pozdrawiam.

P.s
Chyba, ze nie legalnie ;D

#12 gosc_Yahilles

gosc_Yahilles
  • Guests

Napisano styczeń 25 2007 - 19:39

Właśnie też ostatnio zauważyłem że w sklepach nie ma czerwonolicych, tylko ostrogrzbiete i żółtolice widuję. 

1 : są malutkie(5cm) i cały czas takie są...

Pewnie sprzedawca w sklepie jej to powiedział...

#13 gosc_sabcia

gosc_sabcia
  • Guests

Napisano styczeń 26 2007 - 16:37

ON MI TEGO NIE POWIEDZIAŁ!! One tam są od dwóch, czy trzech lat!! Zawsze takie były i takie są!Najpierw było ich 5, a teraz są trzy. A ja sie niczego nie pytałam sprzedawcy

#14 gosc_marioh

gosc_marioh
  • Guests

Napisano styczeń 27 2007 - 11:49

To zrób proszę jakiekolwiek zdjęcie tym żółwikom i wtedy się przekonamy co to za wspaniały gatunek. Oczywiście wiem, że aparat cyfrowy może być kłopotem, ale chociaż telefon z aparatem, który jest coraz powszechniejszy dałby radę ??? Zawsze można pożyczyć go od znajomych, rodziny, albo poprosić o zrobienie takiego zdjęcia.... Pozdrawiam.

#15 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano styczeń 28 2007 - 11:40

1 : One tam są od dwóch, czy trzech lat!! Zawsze takie były i takie są!Najpierw było ich 5, a teraz są trzy. A ja sie niczego nie pytałam sprzedawcy

I mają na plastronach napisane, że śa tymi samymi osobnikami co 3 lata temu  ;D. Ciekawe, któremu sklepowi opłacałoby się tyle lat trzymać zwierzęta i nie sprzedac ich  ;D

#16 gosc_sabcia

gosc_sabcia
  • Guests

Napisano styczeń 28 2007 - 19:37

To zrób proszę jakiekolwiek zdjęcie tym żółwikom i wtedy się przekonamy co to za wspaniały gatunek.
Oczywiście wiem, że aparat cyfrowy może być kłopotem, ale chociaż telefon z aparatem, który jest coraz powszechniejszy dałby radę ??? Zawsze można pożyczyć go od znajomych, rodziny, albo poprosić o zrobienie takiego zdjęcia....
Pozdrawiam.

Dobra. Jak będe w najbliższym czasie w tym zoologu, to zrobie. Nie znam sie na gatunkach żółwi. Tylko wiem bardzo dużo bo musze wiedzieć na temat żółwi czerwonolicych, bo takie mam w domu. Nie maglujcie mnie tak bo i tak wiem że mogę nie mieć racji...

1 : One tam są od dwóch, czy trzech lat!! Zawsze takie były i takie są!Najpierw było ich 5, a teraz są trzy. A ja sie niczego nie pytałam sprzedawcy

I mają na plastronach napisane, że śa tymi samymi osobnikami co 3 lata temu  ;D. Ciekawe, któremu sklepowi opłacałoby się tyle lat trzymać zwierzęta i nie sprzedac ich  ;D

Nie wiem... Pewnie mu sie to opłaca... Kurcze... NAPRAWDĘ SĄ JUŻ TAM OD TRZECH LAT!!

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wybór zwierzęcia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych