Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Mata grzewcza czy kabel grzewczy?

ogrzewanie

• Zamknięty Temat jest zamknięty
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano październik 25 2005 - 17:34

Tak jak w tytule to czy to? I jak zabezpieczyć kabel albo mate żeby żółwik się niepoparzył? Prosze o pomoc.

#2 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano październik 25 2005 - 18:05

A wyjasnil po co ?Czy nie lepiej lampka grzewcza + oczywiscie swiatlo z UVB?Greki lubia kopac ,drapac w podlozu a wiec dotrze do kabla czy maty.Mozna zabezpieczyc ewentualnie kamieniami plaskiemi,ktore rowniez sie ogrzeja- ale grek chyba nie potrzebuje az takich cieplarnianych warunkow. :?: Pamietam srodowisko naturalne w Grecji, gdzie spotkalam prawdziwego "olbrzyma" na wolnosci(nawet sie lekko przestraszylam :shock: )i podloze po ktorym chodzil nie nalezalo do cieplych- owszem od gory grzalo go sloneczko -ok.+25C i to wszystko. Wiec nadal pytam - po co? Ale nie jestem alfa i omega- moze sie myle :oops:

#3 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano październik 25 2005 - 18:17

Żółwie Greckie lubią cieplo, a te mate czy kabel chciałem mu włanczać na noc w czasie zimy kiedy lambka niegrzeje od góry i w terra niebendzie najcieplej.

#4 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano październik 25 2005 - 20:56

to poloz kabel sypnij jekiegos mediatora coby sie rowno nagrzewal i na to jakies kafelki a potem podloze

#5 gosc_organoleptyk

gosc_organoleptyk
  • Guests

Napisano październik 25 2005 - 22:44

ale mata czy kabel sa to zbedne sprzety w terra przynajmniej u zółwi zolwie nie potrzebuja ogrzewania podloza poza tym moze to prowadzic do roznych nieprzyjemnych rzeczy np oparzen gada sa to nienaturalne warunki dla zolwia poza tym podloze nagrzewa sie od lustrzanki a w nocy cieplo jest rowniez zbedne poniewz na wolności zolwie maja naturalne domowe spadki temperatur i na wolnosci sa bardzo duze roznice temperatur miedzy noca a dniem jesli juz sie koniecznie zdecydujesz to kabel grzejny musi byc tak zabezpieczony aby nie zostal uszkodzony przez kopiace w podlozu zolwie rozciaga sie je na dnie terra przylepia tasma i posypuje np. piaskiem na tym kladzie sie cienka nierdzewna blache moze tez byc terakota pod kabel mozna podlozyc cienka warstwe steropianu pokrytego z jednej strony folia aluminiowa spowoduje to ze cieplo bedzie promieniowac do gory kabel nie moze pokrywac calej powierzchni podlogi zolwie musza miec mozliwosc znalezienia chlodniejszego miejsca jesli chodzi o mate to ze wzgledu na bezpieczenstwo kladzie sie ja pod dnem terra powinna nagrzewac tylko okreslone miejsca terra w przypadku mat grzewczych wazne jest to aby pomiedzy terrarium a powierzchnia stykowa (stól regal) byl zachowany odpowiedni odstep

#6 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano październik 26 2005 - 07:55

A ja dalej uwazam,ze kabel lub mata do zbedny wydatek.Mieszkam w bloku - aktualnie ocieplonym.Temp. w pokoju (w nocy)mimo otwartego okna to ok.+20 C czasem ponizej w terra w nocy temp. rowniez taka jak w pokoju.Terra mam z klapa i otworem wentylacynym na gorze.Jak w pokoju jest chlodniej domykam wiecej klape-ale wierz mi -moj grek idzie spac ok. godz.20 zas wstaje sam przed zapaleniem lampy ok. 7 rano - czasem wczesniej.Zas tak jak pisze Organoleptyk - w ich warunkach naturalnych spadki temp.(miedzy noca a dniem) sa spore - sama to przezylam- czasem marznac w nocy :(

#7 gosc_organoleptyk

gosc_organoleptyk
  • Guests

Napisano październik 26 2005 - 08:07

ja tez tak uwazam ale to jest osobista decyzja keepera a teraz z innej bedzki keeper twoj grek ma 7,5 cm i 3 lata tak?? otorz chcialam ci powiedziec ze jest to raczej niemozliwe jesli liczba 3 wyraza jego wiek bo on jest z pewnoscia sporo starszy

#8 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano październik 26 2005 - 08:15

no ja tez nie gezeje im podloza ale jak chcial wiedziec jak to zrobic to przykladowe rozwiazanie napisalem

#9 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano październik 26 2005 - 21:49

Dzięki za odpowiedzi, chyba jednak nic z tych żeczy niekupie. W sklepie gdzie go kupiłem muwili mi, żę ma 3 lata. Ja niewiem pewnie masz racje.

#10 gosc_organoleptyk

gosc_organoleptyk
  • Guests

Napisano październik 26 2005 - 22:28

[quote name='keeper']
no w sklepach duzo rzeczy mowia ja ci mowie ze przy 7,5 cm moze miec nawet w granicach 6-7 lat

[quote name='keeper']
jest to zbedne wydawanie pieniedzy lepiej te srodki zainwestuj w cos bardziej potrzebnego dla zolwia z czego bedzie mogl naprawde skorzystac

#11 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano październik 27 2005 - 08:15

ja również uwazam ze mata jest zbedna. Przez jakis czas tez myslałam zeby odpalać takie cos na zimę w nocy ale teraz juz wiem ze dla zółwi w nocy temperatura powinna śpasc do ok 20 st Zólw wtedy sie nie rozregulowuje. A jak mój miał zima w jednym kątku do spania cieplej to zaczał chodzic w inne miejsce spac i wtedy przestałam go nocą dogrzewac - wrócił na swoje miejsce :)

#12 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano październik 27 2005 - 12:03

[quote name='keeper']
Slusznie, choc mozesz wtedy wykorzystywac czerwona zarowke, jesli boisz sie, ze temperatura bedzie spadala ponizej 20 C.

Zarowno mate jak i kabel najlepiej zacementowac, albo umiescic pod podloga z kafelkow ceramicznych. Ja mialam kiedys takie rozwiazanie, ze kabel byl na dnie drewnianej skrzynki na tym byl piasek i plaskie kamienie umieszczone tak, ze zolwie nie mialy szans tego rozkopac.
[quote name='organoleptyk']
No bez przesady...

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ogrzewanie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych