Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Gody

- - - - - rozmnażanie zachowania

• Zamknięty Temat jest zamknięty
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano październik 16 2002 - 14:28

kilkokrotnie zdarzało mi się widzieć jak odbywała się gody, ale dzisiaj się nie spodziewałem :D a może będą małe żółwiki ;D jak u Was, były już gody?

#2 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano październik 25 2002 - 21:40

ja vcxekam na gody:)))

#3 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano październik 27 2002 - 12:37

Witam U mnie(u moich żółwi :wink: :lol: ) gody odbywały się po raz pierwszy w tym roku.Kiedy widziałem je pierwszy raz naprawdę się ucieszyłem-byłem miemal pewien,że będą małe żółwiki :wink: Teraz wiem,że to nie takie proste.Gody to jeszcze nie wszystko :( Dlatego widząc je (prawie)codziennie(gody) nie oczekuje już zbyt wiele,choć oczywiście mam nadzieję i jej nie tracę.Ale chyba bez zimowania się nie obejdzie. Pozdrawiam

#4 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano październik 27 2002 - 14:40

heh neistety zimowanie :-( może nawet bym spróbował ale to bardzo ryzykowne, a u mnie coraz częściej są- w ostatnich dniach są prawie 2 razy dziennie

#5 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano listopad 05 2002 - 22:17

moim jeszcze niestety nie sa milosne figle w glowie:):):)::) :twisted:

#6 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano listopad 07 2002 - 19:24

Jasiu może w przyszłości :P

#7 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano sierpień 16 2003 - 16:13

u mnie nie wiem... samiec już w ubiegłym roku startował do samicy ale nic z tego nie wyszło. tym roku równierz zabierał się za nią ale ma problemy z dostaniem się jej na grzbiet... Nie wiem co mam myśleć o tym .... :lol: jak się małych doczekam to napewno napisze.

#8 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano sierpień 16 2003 - 17:00

Moze ktoś z was potrafi wyjaśnić podejrzane zachowanie mojego zółwia.Mianowicie jeden żółw ciągle próbuje się dostać na grzbiet drugiego.Nie sądzę, aby to były gody, bo moje żółwie mają długość karapaksu zaledwie niecałe 5cm.I nawet nie wiem jakiej płci są moje żółwie, bo nie wiem jak to rozróżniać.Wiem natomiast, że samiec ma plastron wklęsły a samica prosty, samiec ma dłuzszy i szerszy ogonn od samicy i jeszcze czytałam coś o odbycie ale nie potrafie tego zastosować, tzn. nie moge rozróżnić płci! Czy ktoś może pomóc w rozwiązaniu problemów?Aha i jeszcze jedno, w jakim wieku zółwie przechodzą gody?I czy może mi ktoś pomóc określić wiek moich żólwi?Jest to gatunek czerwonolicy Z góry dziękuje za odpowiedzi

#9 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano sierpień 19 2003 - 19:24

Moze ktoś z was potrafi wyjaśnić podejrzane zachowanie mojego zółwia.Mianowicie jeden żółw ciągle próbuje się dostać na grzbiet drugiego.Nie sądzę, aby to były gody, bo moje żółwie mają długość karapaksu zaledwie niecałe 5cm.I nawet nie wiem jakiej płci są moje żółwie, bo nie wiem jak to rozróżniać.Wiem natomiast, że samiec ma plastron wklęsły a samica prosty, samiec ma dłuzszy i szerszy ogonn od samicy i jeszcze czytałam coś o odbycie ale nie potrafie tego zastosować, tzn. nie moge rozróżnić płci!
Czy ktoś może pomóc w rozwiązaniu problemów?Aha i jeszcze jedno, w jakim wieku zółwie przechodzą gody?I czy może mi ktoś pomóc określić wiek moich żólwi?Jest to gatunek czerwonolicy

Z góry dziękuje za odpowiedzi

Heh, zolwie czasem sobie "od tak" wchodza na grzbiet wspollokatorow...
Gody--> moga sie odbywac tak mniej wiecej po skonczeniu przez zolwi 11 cm, ale dojrzalosc plciowa wiekszosc zolwi osiaga przy wielkosci 12 cm.

#10 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano marzec 17 2004 - 14:32

moja samica po zlozeniu jaj i po wykluciu mlodych zaczela ignorowac samca..nie wiem czy to przejsciowe..a moze tak już będzie na wiekiiiiii wiekow :( Nie wiem.............

#11 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano marzec 17 2004 - 16:08

Ale chyba bez zimowania się nie obejdzie.
Pozdrawiam

Ostatnio dowiedzialam sie o przypadku rozmnozenia bez zimowania. Wystarczylo odseparowac samca od samic na wiekszosc roku, obnizyc im okresowo aktywnosc (z regolu same sobie obnizaja) i byly mlode...

#12 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano marzec 18 2004 - 23:17

Udaje mi się rozmnażć co roku stepowce (3-ci rok). Niestety z 6-8 złożonych jaj kluje się tylko 1-2 młode. Może ktoś wie co jest grane? Żółwie zimowane, naswietlane UV.

#13 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano marzec 19 2004 - 10:43

Moze samiec jakis niewydajny :lol:

#14 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano marzec 19 2004 - 16:35

Mam dwie niespokrewnione pary. U obu ta sama sytuacja.

#15 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano kwiecień 05 2004 - 20:11

ja bym sie cieszyl na twoim miejscu i z tych "1-2"

#16 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano maj 29 2005 - 14:35

Heh, zolwie czasem sobie "od tak" wchodza na grzbiet wspollokatorow...
Gody--> moga sie odbywac tak mniej wiecej po skonczeniu przez zolwi 11 cm, ale dojrzalosc plciowa wiekszosc zolwi osiaga przy wielkosci 12 cm.

no dobra.. 11-12 cm..ale karapaksu czy plastronU? moje żółwie są wielkości :
Filon (tak myślę,że to on bo ma dłuższy ogon od drugiego mojego zółwia i bardziej wklęsły plastron) ma 7,6 cm mierzone na plastronie, a Laura ma 7,2 cm (też plastron). No i tak sobie myślę,że to parka bo Filon łazi za Laurą, wącha ją próbuje na grzbiet wejść..Moje zółwie nawet śpią obok siebie :)

Dodane po 3 godzinach 54 minutach:

moje żółwie mają karapaksy: Filon około 11cm a Laura około 10,5 cm

#17 gosc__beatka_

gosc__beatka_
  • Guests

Napisano maj 29 2005 - 16:14

moja samiczka złożyła rok temu łącznie chyba 7jaj i z żadnego nie było małych więc klops i tak bije mnie na głowę :wink:

#18 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano maj 29 2005 - 23:06

Ile czasu po kopulacji można się spodziewać złożenia jaj?

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: rozmnażanie, zachowania

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych