Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

jajo bez samca?

- - - - - rozmnażanie

• Zamknięty Temat jest zamknięty
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano grudzień 27 2005 - 01:28

Czy to możliwe? Mam samiczkę od 4 lat, nigdy nie miała kontaktu z samcem. dzis w wodzie znalazłem coś co wygląda jak... jajo dł ok. 2 cm. Czy to możliwe, żeby żółwica składała jajko jak kura... bez zbliżenia z samcem?

#2 gosc_dr Robert

gosc_dr Robert
  • Guests

Napisano grudzień 27 2005 - 20:52

To zupełnie normalne. Nie wiem o jaki gatunek żólwia chodzi, ale niepokojące jest to, że zniosła tylko jedno jajo. Powinna mieć odpowiednio duże, lekko wilgotne podłoże do złożenia jaj. Istnieje rysyko zapchania, żółwie w większości przypadków składają więcej niż jedno jajo.

#3 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano grudzień 27 2005 - 22:25

Bardzo dziękuję... To jest żółw czerwonolicy. Już myślałem, że to jakiś Bożonarodzeniowy cud :) Zaraz zabieram się do uszykowania miejsca na ewentualne inne jaja.

#4 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano grudzień 28 2005 - 11:08

iwesz co to moze byc nie jajo tylko odchody ktore twoj zolw wydala wiesz czemu zolwie nie skladajo po jednym jaju zazwyczaj zolw czerwonolicy sklada od 5-10 jaj :wink: :D

#5 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano grudzień 28 2005 - 18:15

odchody w kształcie jajka, w delikatnej skorupce? hmm to by był pierwszy od czterech lat jak mam tę żółwicę taki dziwny odchód :) raczej jednak wigilijny cud :)

#6 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano grudzień 29 2005 - 11:38

a to nie jest mozliwe jednojajo ty to choduj je wiesz zrob inkubator i zobacz co z tego jaja sie wykluje jak jest to jajo jajem moze sie urodzi jakis aligator ty na te co beda sw bozego narodzenia kolejny cud :wink:

#7 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano styczeń 15 2006 - 16:07

możliwe że te jajko wogóle nie jest zapłodnione i jest po prostu puste

#8 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano styczeń 15 2006 - 23:49

[quote name='Piechu']

Jak najbardziej!

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: rozmnażanie