Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Chcę mieć żółwia, kilka pytań

- - - - - wybór zwierzęcia warunki hodowli

• Zamknięty Temat jest zamknięty
37 odpowiedzi w tym temacie

#21 gosc__beatka_

gosc__beatka_
  • Guests

Napisano styczeń 24 2006 - 08:21

[quote name='organoleptyk']
a pobieralisciemu wymazy z noska i oczka?
może to jakas grzybica systemowa, albo jakieś bakterie?one czasem tez ujawniaja sie jako problemy z układem nerwowym

#22 gosc_organoleptyk

gosc_organoleptyk
  • Guests

Napisano styczeń 24 2006 - 09:07

[quote name='_beatka_']
no wiesz lekarz nic takiego nie zalecił, a czy takie wymazy się czasem nie bierze jak wychodzą z tych zmysłów jakieś wydzielinki...lekarz w sumie chyba sam tak do konca nie wie co mu jest. Podał nam 3 warianty na co chomiczek mógł zapasć i to wszytsko. Powiedział jeszcze, żę im mniejszy organizm, tym ingerencja człowieka w niego jest znacznie bardziej ryzykowna

#23 gosc_organoleptyk

gosc_organoleptyk
  • Guests

Napisano styczeń 26 2006 - 22:52

byliśmy z nim ponownie u tego weta. Potwierdził twoje najgorsze przypuszczenia beatko, że w grę może wchodzić układ nerwowy. Powiedział, że u chomika nie da się dokładnie zdjagnozować od czego są te objawy wymienił kilka, które są prawdopodobne np. zaburzenia pracy błednika, robnie w okolicy główki. Leczy go objawowo dal nam do domu jakiś specyfik w zastrzyku, który mu trzeba dziennie aplikować do ptszczka po jednej setnej mililitra i tak przez 8 dni i znów do kontroli. W koncu coś zaplłacilismy za to lekarstwo 5zl. Jedynie pocieszyl nas tym, bo powiedzial ze czasem z takim schorzeniami chomiczki mogą życ i nie zagraza to ich zdrowiu i ze jak da sie to wyleczyc to fajnie jak nie to trudno. Powiedzial ze nasz raczej bedzie umial z ta glowka jakos egzystowac skoro to schorzenie nie odbija sie na jego apetycie i kondycji zobaczymy czas pokaze.

#24 gosc_organoleptyk

gosc_organoleptyk
  • Guests

Napisano styczeń 29 2006 - 11:05

niestety chomiczek wczoraj od nasodszedł w strasznych męczarnich...nagle stan jego zdrowia diametralnie się pogorszył i nie było dla niego ratunku..bylismy na pogotwoiu weterynaryjnym...niestety lekarz nie mógł nic już zrobić :cry:

#25 gosc_nulus

gosc_nulus
  • Guests

Napisano luty 01 2006 - 17:02

Przykro mi Organoleptyku:( A był taki słodki:(:(:(:(:(

#26 gosc__beatka_

gosc__beatka_
  • Guests

Napisano luty 07 2006 - 20:14

tak strasznie mi przykro...
wiem, że nie da się tego zdjagnozowac u chomiczków, biorąc pod uwage, że u piesków robią to w polsce dopiero od roku i to tylko w wawie i jeszcze jednym miescie...
tak bardzo mi przykro...
weim co czujesz mój doksio zachorowa i odszed od nas w ciągu trzech tygodni, a wcześniej nie byo żadnych objawów...
mozliwe, że dosta zapalenia mózgu na skutek jakiegos uderzenia?ale tego juz sie nie da sprawdzic...
tak bardzo wspóczuje...trzymaj się... :cry:

#27 gosc_organoleptyk

gosc_organoleptyk
  • Guests

Napisano luty 07 2006 - 21:25

mnie też jest przykro i strasznie mi go brakuje. Najbardziej jest mi przykro z tego powodu, że przez ostatnie godziny życia musiał tak cierpieć i tak się męczyć. Widik cierpiacego zwierzaka jest straszny i ta świadomość, że nie jesteś nic w stanie zrobić...do tej pory myślę sobie,że może mysmy coś źle zrobili i mu zaszkodzili, ale lekarz powiedział, że raczej nie...zresztą co miał powiedzieć

#28 gosc__beatka_

gosc__beatka_
  • Guests

Napisano luty 08 2006 - 19:41

znam ten ból, moja papuzka umierala mi na rekach... :cry: nie obwiniaj się, ja sie obwinialam za smierć doksia przez bardzo dlugi czas...ale to nie jest niczyja wina, poprostu czlowiek czasem przegrywa z prawami natury...niestety... :cry:

#29 gosc_organoleptyk

gosc_organoleptyk
  • Guests

Napisano luty 08 2006 - 22:33

[quote name='_beatka_']
po prostu chyba jeszcze zamało wiemy o zwierzakach, które mamy w swoich domach i w takich sytuacjach zawsze wydaje mi się że postęp medycyna przebiega nadal zbyt wolno w stosunku do potrzeb i zagrożeń współczesnego świata

#30 gosc__beatka_

gosc__beatka_
  • Guests

Napisano luty 10 2006 - 09:58

powiem tak, w wawie byl tomograf komputerowy dla psów juz 3lata temu,ale zaden z lekarzy nie umial go obslugiwać i zaden sie nie palil do nauki tego...
dopiero od roku jeden facet umie ro robić...dlatego uważam że nasz kraj w niektórych przypadkach nie jest zacofany tylko za wzgledu na brak sprzetu ale takze przez niechęć do nauki ludzi...

#31 gosc_organoleptyk

gosc_organoleptyk
  • Guests

Napisano luty 10 2006 - 11:40

[quote name='_beatka_']
hehe to dziwne , bo warto by było, aby takie wet posiadł taie umiejętności, poniewż byłby jedynym specjalistom, który świadczyłby takie usługi, a to przynosi prestiż i pieniądze, więc dziwi mnie takie stan rzeczy. Może nie maja kasy na szkolenia, kto ich tam wie...

#32 gosc__beatka_

gosc__beatka_
  • Guests

Napisano luty 10 2006 - 14:07

szkolenia nie byo, wystarczyo wziąć książkę obsugi, usiąść i zacząć sie uczyć... :lol:

#33 gosc_organoleptyk

gosc_organoleptyk
  • Guests

Napisano luty 10 2006 - 14:34

[quote name='_beatka_']
to teraz mnie załamałas. Ja bym sama z ciekawości taka przeczytała, choć żadnym wetem ani zoologiem nigdy nie będę.

#34 gosc__beatka_

gosc__beatka_
  • Guests

Napisano luty 10 2006 - 19:02

wiesz ale jak to jest wielka machina to pewnie ksiązka obslugi tez jest wielka :wink:

#35 gosc_organoleptyk

gosc_organoleptyk
  • Guests

Napisano luty 10 2006 - 21:53

[quote name='_beatka_']
ok, ale dla ludzi, którzy lubią się uczyć, bo myślę, że do takich należa lekarze to chyba nie jest wielkim problemem zwłaszcza jak się ktoś tym interesuje, pasjonuje i to lubi przeczytać taką instrukcję

#36 gosc__beatka_

gosc__beatka_
  • Guests

Napisano luty 17 2006 - 21:45

skoro o nauce mowa, to chcialam sie beszczelnie pochwalić piatką z dzisiejszego egzaminu z genetyki!!! :D teraz będę miala troche wiecej czasu na terrarystykę :wink:

#37 gosc_organoleptyk

gosc_organoleptyk
  • Guests

Napisano luty 18 2006 - 10:42

oooo super beatko gratki :pruuk:

#38 gosc__beatka_

gosc__beatka_
  • Guests

Napisano luty 18 2006 - 10:44

dzieki, tez sie cieszę :D 8)

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wybór zwierzęcia, warunki hodowli

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych