Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Parka samców czy samic?

- - - - - łączenie

• Zamknięty Temat jest zamknięty
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano styczeń 10 2006 - 15:07

witam mam zamiar kupic zolwia stepowego ale wolalbym odrazu kupic dwa siostry badz bracia i nie wiem ktore wyjscie bedzie korzystniejsze..samce nie beda sobie skakaly dooczu?czy moze jakto w zyciu samice bede dla siebei wrogie ;d

#2 gosc_organoleptyk

gosc_organoleptyk
  • Guests

Napisano styczeń 10 2006 - 15:12

Wydaje mi się że większa niezgodność może wystąpić, gdy będziesz trzymał w jednym terra 2 osobniki płci męskiej. One mają tendencje do prowadzenia walk o teren. Zalecałabym zakupienie 2 samic, choć też mogą wśród nich wystąpić jakieś nieporozumienia. W takim przypadku musisz zakupić tylko dorosłe osobniki, bo to właśnie u nich bez problemu moża rozpoznać płeć

#3 gosc_nulus

gosc_nulus
  • Guests

Napisano styczeń 10 2006 - 16:16

Parków samców to raczej mieszanak wybuchowa, ale samcizki mogą być. Najlepiej mieć 2 samice lub wiećej i samca. Ale pamieaj o dużym TERRA!

#4 gosc__beatka_

gosc__beatka_
  • Guests

Napisano styczeń 14 2006 - 10:33

ja mialam dwie samice i samca, ale od kiedy samiec jest dojrzały płciowo, musiał zamieszkać oddzielnie, ponieważ stał sie tak agresywny w stosunku do samic, że jedna w końcu odgryzła mu kawałek powieki... tak więc bez względu na płeć musisz pamiętać, że żółwie są zwierzętami, które na wolności żyja samotnie a warunki terrarium gdzie muszą dzielić przestarzeń z innymi żółwiami są nienaturane i może dochodzić do walk o terytorium i to bez względu na płeć...

#5 gosc_organoleptyk

gosc_organoleptyk
  • Guests

Napisano styczeń 16 2006 - 00:09

[quote name='_beatka_']
o kurcze...to straszne, ale to przestroga przed pochopnym łączeniem zwierząt. I jak beatko postapiłas po tym wydarzaniu ? czy żółwik ma jakieś problemy z oczkiem?

#6 gosc__beatka_

gosc__beatka_
  • Guests

Napisano styczeń 16 2006 - 22:30

[quote name='organoleptyk']
bylismy u weta, pani powiedziala, że na szczęście nie ma uszkodzonego kanalika łzowego, bo jeśliby miał to czekałyby go codzienne zabiegi zakraplania kroli do oczu, dla ludzi które nawilżaja powiekę. ps-koszt małej buteleczki takiego specyfiku to ok 200zł :? ale na szczęście wszystko juz jest ok :D organoleptyk

#7 gosc_organoleptyk

gosc_organoleptyk
  • Guests

Napisano styczeń 16 2006 - 23:05

[quote name='_beatka_']
to strasznie drogo...masakra dobrze że się szczęsliwie zakończyło :P nie widziałam, że kropelki mogą być aż tak drogie

#8 gosc__beatka_

gosc__beatka_
  • Guests

Napisano styczeń 21 2006 - 09:04

niestety bardzo drogie,ale na malego żółwia napewno starczałyby na dlugo,a poza tym p0ieniądze sa nie ważne, oby tylko zwierzak miał dobrze i nie bolałao go oczko :D ale na szczęście wszystko dobrze sie skończylo i nie trzeba było kupowac żadnym kropli

#9 gosc_organoleptyk

gosc_organoleptyk
  • Guests

Napisano styczeń 21 2006 - 22:55

ale baby sa wredne tak swojego adoratora z buta potraktowac...wrrr :lol:

#10 gosc__beatka_

gosc__beatka_
  • Guests

Napisano styczeń 23 2006 - 18:59

ale baby sa wredne tak swojego adoratora z buta potraktowac...wrrr

wiesz, jakby Cię adorator probował zgwałcić przez 24h na dobę przez pare dni, nie dawalby Ci się spokojnie powygrzewac pod lampka to tez bys się wkurzyła :wink: :lol:

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: łączenie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych