Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Czas na kopulację?

- - - - - zachowania łączenie

• Zamknięty Temat jest zamknięty
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 gosc_wojteksko

gosc_wojteksko
  • Guests

Napisano luty 09 2006 - 13:43

Witajcie, od pewnego czasu mojej parce strasznie zbiera się na amory :) Wygląda mi to nawet na seks, czytałem gdzieś że podczas stosunku pan żółw wydaje z siebie dzwieki i faktycznie tak jest. Czy to nie za wczesna pora roku na takie igraszki?? Może coś im się poprzestawiało??

#2 gosc_organoleptyk

gosc_organoleptyk
  • Guests

Napisano luty 09 2006 - 14:11

[quote name='wojteksko']
te dzwięki wydaje samiec żółwia
[quote name='wojteksko']
jak żółwie trzyma się razem to mogą one dążyć cały rok do kopulacji

#3 gosc_nulus

gosc_nulus
  • Guests

Napisano luty 09 2006 - 14:22

Jaki to zółw? Trzymasz je razem cały czas? Masz parke? Nie gryzą się? :P

#4 gosc_wojteksko

gosc_wojteksko
  • Guests

Napisano luty 09 2006 - 15:08

Mieszkają cały czas razem. Raczej na pewno jest to parka- potwierdzenie przez kilku znajomych weterynarzy. Z tym, że jeden na bank jest grekiem (samiec), a samiczka to wedlug wiekszosci stepowiec. Gryzc sie nie gryza, moze z poczatku byly jakies walki, ale juz im przeszlo i jest wszystko w porzadku. Terrarium jest duze, bo 160 x 100 x 60 cm. Nie mniej jednak bardzo sympatycznie te akty wygladają :)))))

#5 gosc_organoleptyk

gosc_organoleptyk
  • Guests

Napisano luty 09 2006 - 15:47

[quote name='wojteksko']
hehe czytałam kiedyś wypowiedz posiadacza żółwi, który skarżył się ponieważ 2 samice na siebie naskakiwały tak jakby chciały kopulować...chyba obie były potrzebujące

[quote name='wojteksko']
to dziwne. Może dlatego, że nie potrafią w pobliżu zależć osobnika ze swojego gatunku. W sztucznej hodowli przedstawiciele różnych gatunków w okresie godowym mogą się mieszać i łączyć w pary. Takie sytuacje się zdażają. Np wspólna hodowla greckich mauretańskich i stepowych z całą pewnościa może doprowadzić do tego, że da mieszanki tych 3 gatunków. Podobnie dzieje się w przypadku wspólnej hodowli żółwi żółtogłowych i Indotestudo forstenii. Mieszanki międzygatunkowe powstają z połączenia żółwi z rodzaju Kinixys, żółwi leśnych i żółwi żabutni. Ze względu na ochronę gatunkową powinno się trzymać każdy gatunek osobno. bo w przeciwnym wypadku powstaje nam gatunek mix. Najwięcej mieszanek wyhodowano wśród żółwi mauretańskich

[quote name='wojteksko']
raczej tak. Do kopulacji dochodzi raczej z wiosną
[quote name='wojteksko']
no rzeczywiście. Musisz mieć dużo miejsca w domu. a jakiej wielkości są żółwiki?
[quote name='wojteksko']
z pewnością.

#6 gosc__beatka_

gosc__beatka_
  • Guests

Napisano luty 09 2006 - 17:04

[quote name='organoleptyk']
to prawda moje czasem udaja że sie kochają... 8)
[quote name='wojteksko']
piekne terrarium, gratuluje świadomości tego jak duze terra potrzebne jest dla gada :D

#7 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano luty 09 2006 - 17:21

[quote name='wojteksko']
Trzymasz te dwa gatunki razem ? Przeciez one maja zupelnie inne wymagania...

[quote name='wojteksko']
To podziel je na dwie czesci i rozdziel te gatunki.

#8 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano luty 09 2006 - 20:43

IMHO jak masz parke to mogą mieć "chcice" cały rok, a nasili sie to dopiero w okresie wiosennym (marzec-kwiecień) nie chce zapeszać ale życze powodzenia ;P

#9 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano luty 09 2006 - 21:03

[quote name='DarkSide']
Nie doczytales. On ma dwa rozne gatunki.

#10 gosc_organoleptyk

gosc_organoleptyk
  • Guests

Napisano luty 09 2006 - 21:07

[quote name='Asia']
przecież dwa różne gatunki też mogą kopulować

#11 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano luty 09 2006 - 21:14

1. dwa rozne gatunki powinny byc trzymane osobno bo maja inne wymagania
2. na probie kopulacji sie konczy
3. nie sadze, zeby to byly komfortowe warunki zycia dla tej samicy

#12 gosc_organoleptyk

gosc_organoleptyk
  • Guests

Napisano luty 09 2006 - 21:39

[quote name='Asia']
ok zgadzam się
[quote name='Asia']
to skąd się biorą gatunki mieszane o których pisałam wczesniej ?

#13 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano luty 09 2006 - 22:20

to skąd się biorą gatunki mieszane o których pisałam wczesniej ?

A slyszalas kiedykolwiek z wiarygodnego zrodla o krzyzowce zolwia stepowego z greckim ? Bo ja nie. Moze i sa gatunki ktore maja predyspozycje do tworzenia hybryd z innymi gatunkami. Nie sadze jednak, zeby to dotyczylo omawianego przypadku.

#14 gosc_organoleptyk

gosc_organoleptyk
  • Guests

Napisano luty 09 2006 - 22:44

to co napisałam powyżej nie jest moim widzi mi się tylko przeczytałam to w literaturze

#15 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano luty 10 2006 - 09:11

to co napisałam powyżej nie jest moim widzi mi się tylko przeczytałam to w literaturze

Dokladnie na temat tych dwuch gatunkow ? Ja nie slyszalam nigdy o takich hybrydach. Za to naczytalam sie sporo na temat szkodliwosci takiego laczenia gatunkow. Jesli czytalas gdzies o urodzonych hybrydach stepowca i greckiego to daj mi namiary. Tez chetnie poczytam.

#16 gosc__beatka_

gosc__beatka_
  • Guests

Napisano luty 10 2006 - 09:55

[quote name='Asia']
dlaczego nie?
przeciez napisal jedynie wymiary terra, uwazam, że bardzo dobre...
a o warunkach w środku nic nie byo wspomniane, więc czemu zaraz tak oceniasz?

#17 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano luty 10 2006 - 10:34

[quote name='_beatka_']
Dla tego, ze jest nekana przez samca innego gatunku. Rozmiary terra czy nawet komfortowe wyposazenie nie wiele jej pomoze, bo samiec nie jest oddzielony i zawsze ja moze dopasc. W takiej sytuacji proponuje podzial terra na dwa, lub jesli wlasciciel ma mozliwosci zorganizowanie osobnego terra. Samiec dopiero rozpoczal swoja aktywnosc. I predko jej nie zakonczy. Moj samiec gdyby mieszkal ze swoimi zonami napastowalby je okragly rok.

#18 gosc_organoleptyk

gosc_organoleptyk
  • Guests

Napisano luty 10 2006 - 11:47

[quote name='Asia']
z/w

[quote name='Asia']
ok, ale skoro w literaturze podaje się takie przypadki to chyba nie są to wiadomości wyssane z palca. Jedyne co na ten temat czytałam jest umieszczone powyżej. Również nie jestem zwolennikiem trzymania 2 gatunków razem.

Dodane po 17 minutach:

[quote name='Asia']
jakby była tego samego gatunku też by ją napsatował
[quote name='Asia']
a skąd wiesz? moze należałoby spytać właściciela ile czasu trzyma dwa inne gatunki w jednym terra?
[quote name='Asia']
ten to ma się dobrze...stworzyłaś mu swoisty harem. Nic tylko wybierać. A to oni ślub wzieli :wink: ?

#19 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano luty 10 2006 - 12:10

[quote]jakby była tego samego gatunku też by ją napsatował[/quote]
1. Przynajmniej bylaby szansa, ze ona ma na to ochote
2. Wogole jestem zwolenniczka okresowej separacji samcow u zolwi.

[quote="organoleptyk"]Asia napisał:
Samiec dopiero rozpoczal swoja aktywnosc.

a skąd wiesz? moze należałoby spytać właściciela ile czasu trzyma dwa inne gatunki w jednym terra? [/quote]
Wnioskuje z pierwszego postu autora, ze to dla niego nowa sytuacja. Poza tym

Nie. Zyja na kocia lape. Ostatnio sa w separacji,ale o malo nie doszlo do rozmnozenia ;)

#20 gosc_organoleptyk

gosc_organoleptyk
  • Guests

Napisano luty 10 2006 - 12:17

[quote name='Asia']
ja też
[quote name='Asia']
To też dobry układ. Wiesz co moze namów ich na jakis legalny związek załapią sie na becikowe.
Może autor coś napisze więcej na temat swojej hodowli w jakich warunkach je trzyma. Bo jest ona eksperymentalana i chciałabym wiedziec jak to w praktyce wychodzi

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zachowania, łączenie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych