Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Projekt akwaterrarium dla zółwia czerwonolicego

akwaterrarium

• Zamknięty Temat jest zamknięty
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano luty 19 2006 - 23:53

Witam wszystkich!
Jestem właśnie w trakcie projektowania akwaterraium i półki (szafki) dla mojego żółwia czerwonolicego (Trachemys scripta elegans). Chciałbym Wam przedstawić swój projekt i poprosić o opinie i uwagi/sugestie.
Wymiary akwaterra to 80x50x60 (dł. x szer. x wys.). Myśle, że szyba 6mm powinna wystarczyć. Wody będzie na ok 30-34cm, czyli ok 130 litrów. Chcę zastosować podwójną filtracje: filtr podżwirowy (samą kratkę i podpiąć ją pod filtr kubełkowy) oraz filtr kubełkowy Tetratec Ex 700 . Wodę chcę podgrzewać grzałką przepływową Hydor ETH 200. Co do oświetlenia to na zdjęciach widać 4 świetlówki i ich rozmieszczenie. Nad lądem chcę dać Hagen Repti-Glo 2.0 15W i Hagen Repti-Glo 5.0 15W, a nad wodą zwykłe 15W świetlówki. Świetlówki będą ok. 25 cm nad lądem. Dodatkowo nad lądem umieszczę lustrzankę (jeszcze nie wiem jakiej mocy, ale chyba ok. 60W). Roślinki: wymyślilem sobie, że na tylniej ścianie umieszczę roślinki (jak na zdjęciach), cześć przy lądzie nie bedzie ogrodzona więc żółw będzie mógł się troche w nie chować i będzie się lepiej czuł (nie wiem jeszcze dokładnie jakie to będą, dlatego proszę o jakieś pomysły). Wymyślilem sobie także, że chciałbym mieć trochę roślinek wodnych, raz dla lepszego wyglądu, a dwa dla lepszej filtracji. Żółw bardzo szybko niszczy roślinki wodne, dlatego wymyśliłem żeby je odgrodzić, nie całkowicie, ale żeby nie miał do nich bezpośredniego dostępu. Widać to na zdjęciach (lewa ścianka akwaterra). Na powierzchni chcę dać wgłębkę wodną. Planuję także do wody wpuścić trochę rybek, żeby miał coś do przekąszenia ;)

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: akwaterrarium

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych