Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Mały wzrost żółwia stepowego

- - - - - zdrowie

• Zamknięty Temat jest zamknięty
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano maj 22 2003 - 12:49

mam pytanie, ale najpierw wstep:
mam 3 zolwie stepowe.
2 samiczki, ktore rosną rewelacyjne - od roku przybrały ok. 120% masy i wielkosci. Wiem to bo prowadze stosowne notatki.
trzeci zolw samiec od 2 lat przybrał zaledwie 20 % masy poczatkowej (w dniu kiedy go dostałem).

szukam kogos kto wie dlaczego sie tak dzieje

Fakt samczyk to strasznym niejadkiem w calym spektrum jadłospisu, ale w porównaniu z samiczkami to koszmar dla hodowcy. Myslalem, ze biedak nie moze dorwac sie do miski bo mu "babki" wszystko zjadaja, ale on nawet jak jest sam w terrarium je bardzo mało. Mimo to jego stan określam na b. dobry (twarda skrupka, silny - sam sie obraca po obroceniu na plecy, sprawnie sie porusza). Na słoncu dostaje takiego przyspieszenia, ze milo patrzec jak smiga po trawie.
( nadmieniam, że wszystkie zolwie były odrobaczane)

czy potraficie wytlumaczyc ten fakt?

• alex13 lubi to

#2 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano maj 22 2003 - 13:49

[quote name='angus']

Po prostu tak ma. Ostatnio ktos pisal na grupie, ze samce sa nieco mniejsze od samiczek. To po pierwsze. Po drugie moze byc z innego podgatunku. Po trzecie moze nie byc pierwszej mlodosci, nie napisales ile ma lat (szacunkowo). Moj samiec, ktorego wzielam od ludzi tez juz nie rosnie choc je stosunkowo duzo.
Poza tym jak zolw je mniej to nie znaczy ze to zle. Zastanow sie, czy przypadkiem nie jest tak, ze twoje samice maja nadwage :!: :!: :!: . To bardziej niebezpieczne... Otluszczenie nazadow wewnetrznych itp...
Moje zolwie nie dostaja jesc codziennie a samiec jak sie ugania za samicami to prawie nie mysli o jedzeniu a mimo to jest zdrowszy i silniejszy niz wtedy gdy go kupilam (2 lata temu). Moje zolwie dostaja jesc 4 - 5 razy w tygodniu.

#3 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano maj 22 2003 - 15:31

Sam mam samca niejadka- malo je, duz spi i ciagle (jak jest w samicami w terra) sie ugania za samiczkami :). Co do przybierania masy: samce z reguly sa mniejsze od samic, u mnie jest tak samo, chociaz roznice w wzroscie sa minimalne na razie (gdy samca qpowalem to byl najwiekszy, teraz jest najmniejszy...) Ja mam zolwie greckie- nie stepowe.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zdrowie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych