Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Ogrzewanie

ogrzewanie

• Zamknięty Temat jest zamknięty
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano marzec 09 2006 - 17:36

mam w terra kabel grzejny umiejscowiony pod podlozek i zwykla lustrzanke o mocy jakis 50 wat czy to wystarcza?czy powinienem jeszcze cos dokupic?wydaje mi sie ze to powinno starczyc prosze o odp pozdrawiam :) najlepioej zeby odp Asia ;p

#2 gosc__beatka_

gosc__beatka_
  • Guests

Napisano marzec 09 2006 - 17:39

osobiście uważam, że kabel dla stepka jest niepotrzebny chyba że w mieszkaniu po wylączeniu wszystkich lampek temp. w domu spada poniżej 18C poza tym, jak żólw bedzie kopal w podlożu to może sie poparzyć o ten kabel wystarczy żarówka ze skupiającym promieniem-lustrzanka może być pamietaj koniecznie o zamontowaniu świetlówki uvb :) pozdrawiam :wink:

#3 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano marzec 09 2006 - 19:15

a ile kosztuje taka swietlowka UVB? jakiej firmy??jaka moc na terra dlugosc 80 cm szer 28 cm i wys.33 cm ??gdzie moge cos takiego zakupic?kablem sie nie poparzy bo kabel jest przykryty kartonowym papierem..na tym jest pisek a na piasku jest kora :) prosze i idp na pytanka :)

#4 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano marzec 09 2006 - 19:37

[quote name='_beatka_']
Tu sie zgadzam. Bardzo trudno jest zabezpieczyc taki kabel przed kopiacym zolwikiem. Nawet jesli sie nie poparzy, to moze splatac kabel , ktory w miejscu gdzie bedzie sie sam ze soba stykal, przegrzeje sie, stopi i moze spowodowac zwarcie lub inne nieszczescie. Ja teraz stosuje na noc zarowki czerwone (takie zwykle ze sklepu) i to tylko wtedy gdy temperatura spada ponizej 18-19 stopni.

#5 gosc_organoleptyk

gosc_organoleptyk
  • Guests

Napisano marzec 09 2006 - 21:22

[quote name='kuba929']
zalezy gdzie mieszkasz ale w granicach 50-80zl przynajmniej u mnie
[quote name='kuba929']
np. repi glo 8.0
[quote name='kuba929']
60cm 20wat
co do kabla podzielam zdanie dziewcząt to zbędny gadzet żółwie nie wymagają nagrzewania od podłoża pozdrawiam :P

#6 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano marzec 09 2006 - 21:27

ale mi chodzi o jakas zarówke..to jaka moge kupic?kabel bedze mial raczej przez 24 h zarowke bym mu wlaczal pod koniec dnia tak jak sie sciemnia na 2-3 h ,a co z ta lustrzanka??prosze napiszcie mu wszystko dokladnie..nie mam zbyt duzo funduszy :):(

#7 gosc_organoleptyk

gosc_organoleptyk
  • Guests

Napisano marzec 09 2006 - 22:26

[quote name='kuba929']
zwykła lustrzanke kosztuje jakies 4 zl
[quote name='kuba929']
Żarówka powinna być włączona dziennie przez 10-12 h kabel jest zbedny. zarówka jest wystarczająca no chyab ze masz takie mrozy w mieszkaniu w ten sposób zaoszczedziz na pradzie. Trudno mi powiedziec jaka powinna byc moc zarowki. Musi byc odpowiednio dostoswana zeby nie doprowadzic do przegrzania gada. Spróbuj zakupić 40wat i przetestuj. Jednak muślę ze jak walczysz jedno i drugie to gada "upieczesz". Gdzie ten biedak bedzie uciekal przed cieplem? masz jakies chlodne miejsce w terra?

#8 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano marzec 10 2006 - 13:13

tzn. ten kabel tak wlasciwie to mocno nie grzeje.. mam miec lustrzanke i tylko to?ale ona ma tylko uva..a uvb?moze nie lustrzanke tylko jakas inna zarowke z sun glo?bo przeciez zolw powinien miec zarowke z uva i uvb bo jak ma samo uva to cos tak z trawienioem jest zle.zle trawi prawda?wiec co mam zrobic?zostawic tylko lustrzanke?ale on ma z jednej sciany terra swiatlo dzienne..ale nie jest to swiatlo jasne az tak..przynajmniej teraz nie wiem jak w lato..prosze o odp :)

Dodane po 1 minutach:

w dumu mam ok 23-24 C takze naprawde duuzo :)wiec co mam zrobic?co kupic?co zmienic?prosze odpisz

#9 gosc_organoleptyk

gosc_organoleptyk
  • Guests

Napisano marzec 10 2006 - 13:23

[quote name='kuba929']
nie masz miec oprócz tego swietlowke która emituje uvb i uva sama lustrzanka daje tylko cieplo nic wiecej

[quote name='kuba929']
sun glo to drogi sprzet, który praktycznie nic nie daje poza ciepłem wiec po co wydawac ponad 20 skoro mozna kupic zarowke lustrzanke za 4 zl. zaoszczedzone pieniadze odłóż sobie na swietlówke
[quote name='kuba929']
swietlowki emitujace uvb tzw kompaktowe sa bardzo drogie dlatego lepiej kupic normalna swietlowke juz wczesniej o tym pisalam. Promieniowanie pomaga w metabolizmie gadom wpływają na ich dobowa aktywność w utrzymywaniu ich w dobrej kondycji, pobudza apetyt, stymuluje proces syntesy wit D3
[quote name='kuba929']
masz miec i lustzanke i swietlowke

#10 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano marzec 10 2006 - 14:19

ok wielkie dzieki..ale troche bede zbieral na taka swietlowke..ale co tam :) przez ten czas bede mial swietkowke wlaczona i czasem kabel..jak uzbieram na swietlowke to wywalam kabel i kupuje swietlowke :) a ta swietlowka to najlepiej jakiej firmy?ile mocy?dlugosc 60 cm to wiem :) tak najlepiej zeby bylo do 50 zl.. :) jaka bys mi doradzil?prosze odp :P

Dodane po 14 minutach:

ok juz wiem co kupie swietlowke repti glo 8.0(8% uvb) 20 wat za 49 zl z przesylka jest na allegro :)a jak to sie montuje?tak jak zwykla zarowke ?czy jak?prosze o dokladna instrukcje :)

Dodane po 10 minutach:

SORA pomylilem sie
[quote name='kuba929']
poprawka : "przez ten czas bede mial lustrzanke wlaczana przez dluzzszy czas a kabel czasem" :P

#11 gosc__beatka_

gosc__beatka_
  • Guests

Napisano marzec 10 2006 - 21:27

wejdz na allegro, są tam swietlówki tańsze o 30zl niz te ktore mozna kupić w sklepie, byanjmniej u mnie w warszawie. świetlowa byc musi, to co innego niż żarówka z serii sun glo, takażarówka nie emituje uvb! sa oczywiście żarówki emitujące uvb ale sa bardzo drogie, kosztują ok 180zl z tego co sie orintuję

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ogrzewanie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych