Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Czerwonolicy czy ostrogrzbiet-ktory lepszy?

- - - - - wybór zwierzęcia

• Zamknięty Temat jest zamknięty
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano marzec 20 2006 - 16:58

Witam, od dluzszego czasu planowalam zakup zolwia, kiedys hodowalam kilka czerwonolickow, teraz chcialabym powrocic do tego hobby. Mam mozliwosc zakupu malego czerwonolicego z dokumentami i malego ostrogrzbieta bez dokumentow gdyz jak wiadomo narazie nie sa na ten gatunek potrzebne. Chcialabym sie Was poradzic, ktory gatunek jest lepszy i ciekawszy w hodowli? Jakie sa plusy i minusy tych gatow? Ktory polecacie?

#2 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano marzec 20 2006 - 22:03

Ja mam ostrogrzbieta więc o czerwonolicych nie będę się wypowiadał jako znawca. Jednak z tego co wiem są to dość podobne żółwie. Czerwonolicy wydaje się bardziej agresywny i trochę większy. Ostrogrzbiety jako małe są płochliwe i ich plastron jest bardzo piękny (podobno z plastron staje się mniej ciekawy). Z tego co czytam na tym forum czy www.zolwie.net oba gatunki powinny być chodowane tak samo, i ich zachownia są podobne. Zdarzają się nawet gody w przypadku par mieszanych. Ja jednak polecam ostrogrzbieta, będzie ci łatwiej dokupić mu później towarzystwo (podobno od połowy 2006 mają się znaleźć na liście CITES, więc też pewnie od połowy 2007 będą trudno dostępne).

#3 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano marzec 24 2006 - 11:28

A ja polecam czerwonolice, sama mam 2 oraz mam jeszcze Trachemys Scripta Troostii. Żółwie ostrogrzbiete, gdy dorastają są znacznie mniej ozdobne niż czerwonolice, które w wieku dojrzałym są naprawdę piękne.

#4 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano maj 03 2006 - 15:04

też polecam ci czerwonolicego bo mają fajne kolorki i do tego maja ciekawsze zachowanie i nie latwo ich spłoszyć

#5 Serpentin

Serpentin

Advanced Member

• Terrarysta
  • PipPipPip
  • 77 postów

Napisano czerwiec 02 2006 - 08:20

Ja osobiście mam czerwonolice ;) Ja bym kupił i tego i tego. Mozna trzymać je razem :) Ale jeśli ja bym musiał wybierać to wybrałbym ostrogrzbieta, bo jest mniej popularny jeszcze w hodowli (jeszcze nie dogonił w  sprzedazy czerwonolice)  ;D

#6 gosc_Yahilles

gosc_Yahilles
  • Guests

Napisano lipiec 27 2006 - 14:44

Ja polecam ostrogrzbiety. Mają sympatyczniejsze buźki i nie rosną takie duże jak czerwonolice. W zoo nawet widziałem jak z gałęzi się opuścił 40 cm w dół do wody.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wybór zwierzęcia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych