Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Kora ogrodnicza?

podłoże

• Zamknięty Temat jest zamknięty
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano kwiecień 14 2006 - 11:35

Zastanawia mnie jedno. Jedni mówią ze kora z ogrodniczego czyli kora ogrodnicza się nadaje, a inni ze nie. To w końcu jak to jest ??? Jakiej kory wy używacie ??? Ja używałem kory z zoologicznego za 6 zł 4 l , ale kupiłem  ta korę z ogrodnicza < 11 zł za 50 l >. A to takie jakieś dziwne badziewie, ze nie wiem czy ja do terrarium dać czy nie.

#2 gosc_organoleptyk

gosc_organoleptyk
  • Guests

Napisano kwiecień 14 2006 - 12:20

ja używam kory z ogrodniczego i uważam, że ten produkt się jak najbardziej nadaje, nie widzę przeciwskazań do tego aby go nie używać. A produkty zoologiczne są drogie po co więc marnotrawić kasę jak można zakupić coś tańszego i w większej ilości?A dlaczego kora z ogrodniczego się nie nadaje?

#3 gosc__beatka_

gosc__beatka_
  • Guests

Napisano kwiecień 14 2006 - 13:30

ja kupilam parę razy kore z ogrodniczego i strasznie sie pylila, zreszta ta z zoologika pyli tak samo, dlatego osobiscie nie polecam ani jednej ani drugiej ;) zdecydownaie lepsze jak dla mnie są drewienka bukowe ;D

#4 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano kwiecień 15 2006 - 09:09

Beatko ale mi osobiście bardziej się podoba kora ;D. Jakoś mi tak dziwnie wygląda żółw na drewienkach bukowych ::).

Dałem ta korę z ogrodnika i zobaczę jak będzie, na razie jest Ok, ale jest tylko na połowie tera na drugiej mam korę bukowa z zoologicznego ;) .

Na szczęście już nie długo i żółwiki trafia do letniego wybiegu w ogrodzie ;D.

#5 gosc_organoleptyk

gosc_organoleptyk
  • Guests

Napisano kwiecień 15 2006 - 10:29

a mój jak mu wyczyszczę będzie miał i korę z ogrodniczego i drewienka. Moja gadzinka nie wybrzydza

#6 gosc__beatka_

gosc__beatka_
  • Guests

Napisano kwiecień 15 2006 - 16:56

moje tez nie wybrzydzaja tylko ja ;D

#7 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano kwiecień 15 2006 - 17:10

1 : moje tez nie wybrzydzaja tylko ja

Tak samo jak ja  ;D

#8 gosc__beatka_

gosc__beatka_
  • Guests

Napisano kwiecień 15 2006 - 18:45

ale ja wybrzydzam dla ich dobra, jak przystalo na troskliwą mamusię :tak: ;D

#9 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano kwiecień 16 2006 - 23:19

ja tez myślę o dobru żółwików :tak: i dlatego z ta kora napisałem   ;D a ta kora która kupuje  w zoologicznym się nie pyli   8), a ta ogrodnicza jednak się pyli :(

#10 gosc_organoleptyk

gosc_organoleptyk
  • Guests

Napisano kwiecień 17 2006 - 09:04

u mnie nic nie pyli

#11 gosc__beatka_

gosc__beatka_
  • Guests

Napisano kwiecień 17 2006 - 11:00

no wlaśnie, a u mnie pylily się obie, dlatego obie poszly w odstawkę :tak:

#12 gosc_organoleptyk

gosc_organoleptyk
  • Guests

Napisano kwiecień 17 2006 - 11:04

to od czego to pylenie zależy, bo ja nie rozumiem

#13 gosc__beatka_

gosc__beatka_
  • Guests

Napisano kwiecień 17 2006 - 14:41

nie wiem, myslalam że jest za sucho w terra, dlatego spryskiwalam, ale to nic nie dalo... a jak mam buk to jest ok, nawet jak czasem nie zposze terra woda... ???

#14 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano kwiecień 24 2006 - 16:30

Ja tez uzywam kory z ogrodniczego za ok.11zl za wor 80 l.Ale nim ja dam do terra to przsiewam przez siatke wowczas ten pyl i inne drobiazgi odchodza do kompostu a grubsze ida do terra.Sataram sie to robic na dzialce i lekko ja przesuszam,taki zapas dwoch workow mam na okres zimy,wiosna i latem to nie problem.Ale codziennie spryskuje terra wiec az tak mozno sie nie pyli-choc nie powiem aby tego pylu nie bylo ;D

#15 gosc__beatka_

gosc__beatka_
  • Guests

Napisano kwiecień 25 2006 - 16:00

no wlasnie, jest tego pylu troszke nawet jesli psika sie woda...a ja nie moge sobie na to pozwolic bo moje od razu maja problemy z oddychaniem :nie:

#16 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano lipiec 29 2006 - 20:59

przepraszam a ta "kora z ogrodniczego" lub jak to inaczej nazwaliście "kora ogrodnicza" to z jakiego drewna?  ??? troszke mi głupio ale niestety nie wiem :) bylam dzis w obim pytac o kore bukowa ale oni nie maja tylko maja kore sosnowa ale ta pachnie żywica i moze niepasowac żółwikowi, prawda? a z waszych wypowidzi wynika ze tą kore bukowa to mozna kupic w zoologicznym? a ta ogrodnicza......? to gdzie? w sklepie budowlanym takim jak Obi na przykład?

#17 gosc_organoleptyk

gosc_organoleptyk
  • Guests

Napisano lipiec 29 2006 - 22:27

1 : przepraszam a ta "kora z ogrodniczego" lub jak to inaczej nazwaliście "kora ogrodnicza" to z jakiego drewna?

to jest kora z drzew

1 : bylam dzis w obim pytac o kore bukowa

nie slyszalam o korze bukowej, tylko o drewienkach bukowych ktore zakupisz w sklepie zoologicznym

1 : oni nie maja tylko maja kore sosnowa ale ta pachnie żywica i moze niepasowac żółwikowi, prawda?

jak juz wczesniej pisalam mojemu pasuje i nie widze powodu dla ktorego twojemu nie mialaby pasowac

1 : a ta ogrodnicza......? to gdzie? w sklepie budowlanym takim jak Obi na przykład?

w sklepie typu obi masz nawet takie 80 litrowe i ja zawsze taka kupuje, możesz też kupić w ogrodnictwie lub sklepie ogrodniczym. Powiedz ze potrzebujesz kore pod iglaki i dostaniesz wlasciwy produkt

#18 gosc_nulus

gosc_nulus
  • Guests

Napisano lipiec 30 2006 - 08:05

Myśle, że nie ma znaczenia z jakeigo drewna ta kora jest, Ja uzywam takiej pod iglaki.

#19 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano lipiec 30 2006 - 08:32

dla mnie kora jest fantastyczna. nic nie pyli. żółw się chętnie zakopuje i wszystko jest okay. no i jeszcze jeden plus-cena.

#20 gosc_nulus

gosc_nulus
  • Guests

Napisano lipiec 30 2006 - 12:33

Włąśnie, cena kory w stosunku ilość i jakość jest doskonała.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: podłoże

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych