Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Jakiego żółwia wybrać ?

- - - - - wybór zwierzęcia

• Zamknięty Temat jest zamknięty
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano kwiecień 22 2006 - 14:26

Witam, mam problem dotyczący wyboru żółwia. Miałem kiedyś 4 czerwonolice, i znam się troche na tym. Gdy były małe, wsyzsło było spoko, ale jak podorastały do 15 cm dł. to był problem. Musiałem je oddać, a teraz znowu chcem mieć żółwia, ale 1. Chodzi mi o to, żeby było mało pracy z wymianą wody gdyż niestać mnie na filtry zewenętrzne :sad: . Zastanawiałem się nad żółwiem błotnym, gdzie wymienia się zazwyczaj tylko "miskę" z wodą, lecz czytając książki i informację zamieszczonę w internecie sam już niewiem co czym jest. W książkach piszą, że np. jeden gatunek jest żółwiem wodnym, a w internecie np. w wikipedi, że jest to żółw błotny. Szukam łądnego żółwia który mógłby żyć w warunkach 50% lądu na 50% wody w wyżej wymienionej "misce". Czy znacie jakieś gatunki ? bo czerwonolicy albo żółtolicy nie wytrzymał by takich warunków prawda ? (chodzi mi o dłuższe utrzymanie a nie tylko za młodu). Pozdrawiam

#2 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano kwiecień 22 2006 - 14:35

Z tego co ja wiem to żółwie błotne także poprzebują sporo wody. Po drugie większość błotnych ( a napewno wszystkie europejskie) są pod ścisłą ochroną, więc nie kupisz takiego. Nie obraź się ale czytając to co piszesz sugeruję abyś zrezygnowała z kupna żółwia, a przynamniej wodno-lądowego.  Może taki lądowy (stepowiec, grecki itd.) ?

#3 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano kwiecień 22 2006 - 14:41

po pierwsze to nie zrezygnowała, tylko zreezygnował jak już ;)  , po drugie niewiedziałem, że zółwie błotne są tak trudne do kupienia, a stepowe mnie nie interesują bo wg. mnie są nudne, wodne są o wiele żywsze. I tak przy okazji mam drugie pytanie, czy zółw wodny, przypuśmy czerwono/żółto licy, moze żyć w jednym akwartium z glonojadem ? uznajmy, że zółw był by mały, krótko mówiąc.. niezjadł by go ? :)

#4 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano kwiecień 22 2006 - 18:46

Przepraszam, jakoś tak mi się zeszło na formę żeńską :). Żółtolicy, czerwonolicy może przebywać z większym glonojadem, ale musisz się liczyć że może go zjeść prędzej czy później :).  Mój ostrogrzbiety zjadł mi dwa syjamskie ale ze zbrojnikami narazie żyje w pokoju. Pamiętaj jednak, że żółwie wodne, wodnolądowe rosną i to duże. Jeżeli zaś chodzi o stosunek miejsca woda/ląd to nie jest taki drastyczny, w końcu ląd możesz podwiesić nad wodą lub nawet zrobić (tanio) poza akwarium :)  A co do gatunków to polecał bym wszystkie czerwonolice lub podobne Trachemys scripta ... (elegans, scripta, troosti) lub ostrogrzbiety (graptemys ...) ewentualnie malowane Chrysemys picta. Nie polecam Hieroglifowych albo innych z rodziny Pseudemys bo te rosną większe od poprzedników. Najmniejsze są chyba Chrysemys picta dorsalis ale malowane trudno spotkać.

#5 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano kwiecień 24 2006 - 17:03

Najmniejsze są chyba Stenotherusy, ale w Polsce raczej ich nie dostaniesz. Chyba, że się przejedziesz na Czechy lub do Niemiec. A tak w ogóle to żółwie wodne są takie "żywe" kiedy mają odpowiednie warunki, czyli duzo miejsca do pływania. A  w misce z wodą to nawet rybek się nie trzyma. Może pomyśl, czy nie było by Cię stać na: 1) odłożenie kasy na większe akwarium +filtr 2) znalazienie kogoś kto zrobi Ci tanim kosztem akwaterra i filtr 3) może kup coś innego Pamiętaj też, że zazwyczaj jeśli nie masz dobrego=wydajnego filtra, to będziesz mieć problem z brudną wodą.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wybór zwierzęcia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych