Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Dylemat z wybiegiem balkonowym

wybieg zewnętrzny

• Zamknięty Temat jest zamknięty
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 gosc_organoleptyk

gosc_organoleptyk
  • Guests

Napisano maj 07 2006 - 12:48

No właśnie lato nadeszło słonko świeci, a mój wybieg stoi pod znakiem zapytania. Powód? zeszłoroczna wpadka mojego żółwia i moja. Zostawiłam go na dworze, a ten połaszczył się na tulipany mojej babci, niektóre tylko staranował, a resztę obgryzł i za to go spotkała sroga kara. Babcia kopła go w pancerz i biedak na kafafelkach ślizgał się po nim myslałam że ją :zrozum: :wsciekly: no i sie pokłóciłeyśmy efekt jest tego taki, że mój żółwik nie ma prawa wstępu na ogród a co za tym idzie nie ma wybiegu, więc postanowiłam zrobić mu wybieg na balkonie ale mam w związku z tym pewne wątpliwości: 1. balkon jest wykafelkowany (fafelki sa szorrstkie, ale wiadomo boję się o stawy gada) 2. słońce na palkonie jest dopiero w granich godziny 16-17, a wiadomo, że żółwik powinien jak najwięcej korzytsac z kąpieli słonecznych, a w tym wypadku będzie miał ograniczone możliwości w tym zakresie Co o tym sądzicie czy mogę mu zrobić ten wybieg na balkonie? czy się nadaje?  :pomocy:

#2 gosc_nulus

gosc_nulus
  • Guests

Napisano maj 07 2006 - 12:53

Hmmmmmmmmmm...myślę że przekonasz Babcie do ustapienia, zrób wysoki  wybieg n ogródku, daleko od kwaitków, przekonaj rodzinke. A  wybieg na alkonie, jak jest teraz ciepló, i amsz świezę powietrze, to wart, naprawde warto. Zbij jakąś skrzynke i zabezpeicz balkon:)

#3 gosc_organoleptyk

gosc_organoleptyk
  • Guests

Napisano maj 07 2006 - 13:41

Z balkonu na pewno nie ucieknie nie ma takiej możliwości jednak najbardziej się martwie o stawy żółwia. Czy taki kilkumiesięczny pobyt na kafelkach nie wpływnie negatywnie na jego kondycje? Babci nie przekonam bo ona ma fiola na punkcie swojego ogrodu i tego co tam rosnie i wogóle jest anty zwierzęca. Nie przepada za żadnymi zwierzętami twierdzi, że wszytkie śmierdzą

#4 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano maj 07 2006 - 14:07

Na balkonie mozesz postawic kuwety z kawałkami trawnikow. W jednej mlecz, drugiej koniczyna i trawa. a reszte mozesz wysypać ziemnia ogrodowa czy kora.

#5 gosc_organoleptyk

gosc_organoleptyk
  • Guests

Napisano maj 07 2006 - 15:42

ja wiem jak mozna wybieg urzadzic. Pytam o stawy i o te słoneczko, ktore zaglada na ten balkon poznymi popoludniami

#6 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano maj 07 2006 - 17:25

Wiesz jeżeli na balkonowym wybiegu będą kuwet z trawa a reszta będzie czymś wysypana np. kora czy ziemia ogrodowa  to o stawy  nie masz co się martwic. Żółw będzie wtedy po korze i trawie chodził a nie po kafelkach. A jak słońce zagląda tam tak późno to możesz zastosować w części wybiegu dodatkowe oświetlenie. Wtedy  żółw będzie się pod lampka wygrzewał jak mu będzie zimno a jak wyjdzie słonce to na słońcu. Pozdrawiam

#7 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano maj 08 2006 - 12:48

Juz ci odpowiedzialam na innym forum. Wedlug mnie lepsze dobre terrarium niz kiepski wybieg.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wybieg zewnętrzny

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych