Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Rozmanażanie czerwonolicych.....

- - - - - rozmnażanie

• Zamknięty Temat jest zamknięty
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano czerwiec 14 2003 - 09:00

Witam ! Mam parke zółwii czerwonolicych.... Mają one już 10 lat (od małego chowane)... siedzą sobie w 200l zbiorniczku razem z lądem.... Mam jeden problem, ponieważ samica od tygodnia zaczeła składać jaja ale do wody a nie na lądzie..... (gdzies czytalem ze jest to objaw strachu) mam pytanie dotyczące (czasu) w jakim one składają jaja..... czy robią to w nocy czy w dzień ???? bo chciałbym ledwo co złożone jaja zaraz przenieść do inkubatora ale nie moge wyczaic kiedy one je znoszą...... Prosze o pomoc...... ewentualnie Jakie podłoże pasuje im najbardziej ??? W tej chwili mam zwirek........ (z piaskiem mialem kiedys duze klopoty przez straszne zabrudzenie).....

#2 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano czerwiec 14 2003 - 12:15

jaja powinny byc skladane oczwiscie na ladzie, co do pory dnia: nie wiem, wiem tylko, ze niektore zolwie morskie skladaja w nocy, bo tak bezpiezcniej, ale jak jest w przypadku czerwnonolicych to pojecia nie mam. Na czesc ladowa dobry bedzie piasek z torfem.

#3 gosc_Enola

gosc_Enola
  • Guests

Napisano sierpień 24 2004 - 17:47

Czesc ladowa musi byc wysypana mieszanka piasku z torfem. Warstwa musi byc na tyle gruba aby zolwica mogla bez problemu wykopac dolek. Samica sklada jaja do dolka (skladanie najczesciej odbywa sie w nocy), a nastepnie ponownie go zasypuje tylnymi lapami.

#4 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano sierpień 24 2004 - 18:00

Nie wiem jaka jest zasada, składanie jaj widziałem raz: w dzień (rano) w wilgotnym piasku z warstwą kory na wierzchu. Z opowieści wiem, że samice odmawiają często składania jaj na lądzie jeśli nie mogą znaleźć wystarczająco grubej warstwy podłoża, przy czym potrafią ocenić to bez rozgrzebywania do dna (może szybciej przesycha????). Tak więc warstwa musi mieć ze 30 cm grubości i sporą powierzchnię dla zróżnicowania wilgotności. Z tych, które widziałem wykluły się młode.

#5 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano grudzień 11 2005 - 16:45

WITAM... otóż mam pytanie dotyczące inkubatora i wylęgu... trochę infantylne ale może i sensowne... w czym zakopuje żółwica jaja? chodzi mi o sens budowania części lądowej z piaskiem/ziemią w której żółw mógłby składać jaja... obmyśliłem sobie takie wielkie terra 120/50/100 z możliwie wysokim poziomem wody i dużą powieżchnią lądową... czy ktoś już próbował tak rozmnażac zółwie [bez inkubatora, tylko złóożone do wykopanego dołka :)] ? pozdrawiam

#6 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano grudzień 28 2005 - 11:15

zolw czerwonolicy skladac jaja powinien w swoim srodowisku wiec mu je tak przyszykuj zmiesaj troche torfu z ziemia i zostaw a wogole to ja nic ci nie powiem wiecej jak masz je od 10 lat to powinienes wiedzic :roll:

Dodane po 1 minutach:

a jeszcze pytasz sie czy skaladajo one w dzien czy w nocy wiec powiem nad ranem w miesiacach od lutego do maja
:twisted:

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: rozmnażanie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych