Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Ściółka i ściany

podłoże wystrój

• Zamknięty Temat jest zamknięty
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano lipiec 28 2006 - 22:56

Hej a czy do terrarium dla żółwia stepowego nadaje sie piasek jako podłoże? bo czytałam ze nie bardzo bo zółw moze jeść piasek i ze najlepiej to darń leśna - czyli co wykopać w lesie troche podłoża i wysypać to w terrarium? i to wysrarczy? a żeby zółw nie myslał ze jest na otwartej pzresrzeni trzeba sciany czyms zakryc... czy moze to byś od zewnatrz by nie skrobał np. mata słomiana?

#2 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano lipiec 29 2006 - 01:30

piasek moze byc ale wlasnie pod warunkiem ze go nie zjada,. Trzeba po prostu sprawdzic czy ma sklonnosci do zjadania.

#3 gosc_Yahilles

gosc_Yahilles
  • Guests

Napisano lipiec 29 2006 - 10:14

A mate słomianą nie bo będzie chciał ją jeść- wygląda coś jak siano. Polecam korek, nim wyłożyć.

#4 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano lipiec 29 2006 - 10:29

ale te słomkowe ścianki chcialam zrobic od zewnątrz :D wł;asnie po to by w nie nie drapałi jednocześnie by nie czul sie jak na otwartejpzrestrzeni :)

#5 gosc_Yahilles

gosc_Yahilles
  • Guests

Napisano lipiec 29 2006 - 10:32

Możliwe że by drapał, chcąc się do nich dostać. Nie wiem, ostatnio w sklepach są takie fajne atrapy z czegoś, imitujące skalistą ściankę. Ale bardziej opłaca się korek.

#6 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano lipiec 29 2006 - 10:36

Ale korek gdzie mozna kupic? w budowlanym sklepie? takim jak obi czy Merlin Verle (czy jak to ta sie pisze)? to na metry sie kupuje? i tnie?

#7 gosc_Yahilles

gosc_Yahilles
  • Guests

Napisano lipiec 29 2006 - 10:41

Jeśli chodzi o Lerłamerle to nazywa się Leroy Merlin. Najprawdopodobniej w budowlanym, jeśli nie to można kupić tablice korkową w ramce i wyciąć. Ale to już troche bardziej marnotrastwo.

#8 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano lipiec 29 2006 - 10:47

mozna kupic w castoramie i practikerze tez, bo widzialem takie korki, ale nie sprzedaja na sztuki tylko sa po kilka sztuk sprzedawane.

#9 gosc_Yahilles

gosc_Yahilles
  • Guests

Napisano lipiec 29 2006 - 11:08

a o jaki korek ci chodzi? Masz na myśli że sam, bo ja w IKEI kupowałem tablice w normalnym celu i pojedynczo...

#10 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano lipiec 29 2006 - 12:24

Sam korek, takie jakby plyty korkowe o roznej grubosci. Drogie cholerstwo bylo bo z tego co pamietam to ok 70zl, ale to byl zestaw kilku takich plyt i nie mozna bylo ich oddzielnie kupic.

#11 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano lipiec 29 2006 - 12:39

piasek moze byc ale wlasnie pod warunkiem ze go nie zjada,. Trzeba po prostu sprawdzic czy ma sklonnosci do zjadania.

Ciekawe jak? Proponuje zainstalować czujniki i kamerę... ;)

Żółw będzie zjadał piasek chociażby przypadkowo np. przyklejony do jedzenia. Pozatym piasek jest fatalny także z innych względów - wszędzie jest pełno piaskowego pyłu a żółw to wdycha, żółw nie może się  w takim podłożu zakopać i jest to podłoże dość miękkie w które żółw sie zapada.
Polecam kore z rozsypanym sianem po wierzchu. Zolw lubi zakopywać się w sianku

#12 gosc_nulus

gosc_nulus
  • Guests

Napisano lipiec 29 2006 - 12:51

Piazsekowego pyłu? Ja stosowałem piasek w przeszłości i nic się nie pyliło.

#13 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano lipiec 29 2006 - 13:14

U mnie pylilo. Nie od razu oczywiście ale po jakimś czasie wszytsko w terrarium było opylone. Zolw sie duzo wiercił więc piasek siłą rzeczy tarł o siebie i wytwarzał pył. Pozatym piach sie przyklejał do żółwia i w ogóle .... blee

#14 gosc_nulus

gosc_nulus
  • Guests

Napisano lipiec 29 2006 - 13:45

Każdy ma inne doświadzenia 8)

#15 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano lipiec 29 2006 - 14:23

ja tu głupieje jak boga kocham :) kazdy radzi co innego i wszyscy maja inne opinie ;) a co do piasku to pzreciez bedzie sobie doskonale ścierać pazurki o niego :) sama juz nie wiem :P

#16 gosc_Yahilles

gosc_Yahilles
  • Guests

Napisano lipiec 29 2006 - 14:25

JA proponuje ziemię terraryjną, jest odpowiednio miękka. W niej będzie najlepiej kopał.

#17 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano lipiec 29 2006 - 16:48

1 : ja tu głupieje jak boga kocham Smiley kazdy radzi co innego i wszyscy maja inne opinie Wink

Wiec zwroc uwage kto naprawde ma doswiadczenia z zolwiami a kto jest "znawca" od kilku miesiecy... Moze to pomoze Ci w dokonywaniu wyborow.

1 : a co do piasku to pzreciez bedzie sobie doskonale ścierać pazurki o niego Smiley sama juz nie wiem Tongue

Nie bedzie scierac pazurkow o piasek. Piasek nie nadaje sie na podloze.
1. Moze pylic, choc to roznie bywa
2. Osypuje sie i nie nadaje sie do kopania
3. Dosc czesto zolwie sie nim zapychaja i zegnaja sie z tym swiatem umierajac smiercia glodowa.

Dodano: Lipiec 29, 2006, 17:48:28

1 : JA proponuje ziemię terraryjną, jest odpowiednio miękka

A co to jest ziemia terraryjna ?

#18 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano lipiec 29 2006 - 16:51

1 : ja tu głupieje jak boga kocham Smiley kazdy radzi co innego i wszyscy maja inne opinie Wink

W takim razie zwróć uwagę na to czego nikt nie kwestionuje :)

#19 gosc_Yahilles

gosc_Yahilles
  • Guests

Napisano lipiec 29 2006 - 17:52

1 : 1 : JA proponuje ziemię terraryjną, jest odpowiednio miękka
A co to jest ziemia terraryjna ?

Widziałem takie w sklepie zoologicznym- właśnie się nazywało ziemia do terrarium, czy coś w ten deseń. W każdym razie było troche mniej miękkie od ziemi doniczkowej i było brązowe. Mieli to we wszystkich terrariach.

#20 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano lipiec 29 2006 - 18:06

aaa jest coś takiego, ale przecież tym też żółw może sie zapchać

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: podłoże, wystrój

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych