Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Jak przekonać mamę?

- - - - - wybór zwierzęcia warunki hodowli

• Zamknięty Temat jest zamknięty
33 odpowiedzi w tym temacie

#1 gosc_piotrek_

gosc_piotrek_
  • Guests

Napisano sierpień 05 2006 - 20:50

Jak przekonac mame na zakup zolwia? Interesuje sie tym, wiem juz duzo, nie tylko z tego forum ale i z innych stron. Moja mama nie lubi zwierzat, ja jestem jej przeciwienstwem. Jej argumenty to, ze bedzie jej smierdzialo, zmarnowane pieniadze itd. Ja bardzo bym chcial miec zolwia, lecz nie wiem jak sobie z nia poradzic? Prosze o pomysly ;D

#2 gosc_nulus

gosc_nulus
  • Guests

Napisano sierpień 05 2006 - 21:03

Witaj! Porozmawiaj z mamą, powiedz, że dobrze chowany, czysty zółw nie śmiedzi wogle. Wszsytko w Twoich rekach, a właściwie ustach. ( bez skojarzeń) daj mamie poczytać troszkę neta, popokazuj jej ftoki. Zrób jej swoisty wykład na temat żółwi. A Ty napewno możesz dobre warunki zapewnoć gadowi?

#3 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano sierpień 05 2006 - 21:04

Miałam, te same problemy gdy byłam mała. Ile masz lat? Powiedz mamie, że każde dziecko powinno mieć zwierzaka, bo się wtedy lepiej rozwija i uczy odpowiedzialności. Mam tylko nadzieję, że naprawdę jesteś odpowiedzialny oi poradzisz sobie sam z opieką nad zwierzakiem, bo skoro rodzice nie przepadają za gadziną to w sytuacjach kryzysowych raczej nie masz co na nich liczyć. Musisz wiedzieć, że żółw to b. duże koszty. Sam żółw kosztuje w sklepie ponas 300 zł, a sprzęt dla niego drugie tyle (mniej jeśli potrafisz zrobić sam terrarium). Może mama nie ma tyle pieniędzy?

#4 gosc_piotrek_

gosc_piotrek_
  • Guests

Napisano sierpień 05 2006 - 21:14

No tak, na pewno umiem, mam 15 lat, czyli i do weta skocze i wszystko zalatwie. U mnie moge kupic zolwia za 150 zl, na razie tera chcialem mu zapewnic o wymiarach 60x30x30, i  lampke uvb REPTI SUN 2.0UVB 15 /381MM 14W, jak sie troche pomysli to az tak duzo nie wyjdzie  8), podloze w ogrodniczych nie jest drogie, kryjowke zrobie z donczki, scianki kartonem oblozone, ladnie udekorowane galazkami, jedzenie zolwia duzo nie kosztuje - wszystko mozna pozbierac na lace, sepia tez nie, sam go sobie kupie - najwyzej z pomoca mamy ok. 100zl, mysle ze da, bo nie jest sknerusem dla synka. Jej chodzi glownie o to za za pieniadze, ktore dostane - stypendium, na ktore ciezko pracowalem caly rok w szkole, wydam "na taka glupote".Ona ma alergie na wszystkie zwierzeta futerkowe, moze to tez ja odstrasza.

#5 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano sierpień 05 2006 - 21:23

1 : No tak, na pewno umiem, mam 15 lat, czyli i do weta skocze i wszystko zalatwie.

Musisz pamietac, ze zolw to nie jest zwierzatko na rok czy dwa. Dobrze prowadzony potrafi zyc 70, 80 amoze i wiecej lat.

1 : na razie tera chcialem mu zapewnic o wymiarach 60x30x30, i  lampke uvb REPTI SUN 2.0UVB 15 /381MM 14W, jak sie troche pomysli to az tak duzo nie wyjdzie

Popelniasz blad w samych zalozeniach. Nie wiem, czy kierujesz sie oszczednoscia, czy moze brak ci wiedzy. Ani terrarium o ktorym myslisz ani swietlowka nie nadaje sie dla zolwia. Od razu musisz myslec o tym, ze to zywe stworzenie, ktore rosnie i niedzie potrzebowac ok 100x60 cm wybiegu. A wogole to poczytaj troche o zolwiach ladowych i dobrze sie zastanow.

Moze pomyslisz sobie, ze chce Cie zniechecic. Poniekad tak jest. To dlugowieczne zwierzeta, dosc wymagajace jesli chodzi o przestrzen i chce cie naklonic, zebys naprawde dobrze sie zastanowil zanim kupisz zwierzaka.

A tak swoja drogo to gdzie mozna kupic takiego taniego zolwia i co to za gatunek ?

#6 gosc_piotrek_

gosc_piotrek_
  • Guests

Napisano sierpień 05 2006 - 21:31

Nie wiem czy tu sie kaze pisanie dwoch postow po soba, ale mniejsza z tym. Ta lampa moze sie wam wydawac z mala iloscia promieniowania, ale mam zamiar postawic zolwia tam gdzie sloneczko ladnie wpada przez szyby, cale lato chodzil by po dworku u cioci - oczywiscie pod moja opieka - zrobie mu zagrode. Terra tez moze wydawac sie nie za duze, ale na wieksze nie ma szans z moja mama. Chce kupic malego zolwia - zamowie sobie greka - tylko jak ja przkonac. Mysle ze jak mama zobaczy piekno tego gada i moj zapal w opiece nad nim to sie zlituje i wygospodaruje mi wieksza przestrzen w domu na terra. Pozdrawiam wszystkich forumowiczow, a szczegolnie moderatorke Asie ze specyficznym poczuciem humoru .

Dodano: Sierpień 05, 2006, 22:26:25

Nie ujawnie tej miejscowosci :P, mozna i moge sobie nawet go zamowic, teraz jest w sklepie stepowiec - ladny, zadbany, zywy, tylko ze za duzy. Chce malego greka, chociaz jakby byl maly stepowiec tez go chetnie przyjme.

#7 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano sierpień 05 2006 - 21:34

15 lat to już nie dziecko tylko nastolatek. Jeśli nie jesteś pasjonatem 1 dnia, to napewno sobie poradzisz. Dlaczego od razu nie kupisz świetlówki 0.8? Chyba nie jest dużo droższa od 0,2? Na oświetleniu nie ma co oszczędzać od tego zależy apetyt, aktywnoś i dobry wzrost żółwia. Jaki duży będzie ten żółwik? Można wiedzieć gdzie kupisz go tak tanio? Będzie miał papiery?

#8 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano sierpień 05 2006 - 21:35

1 : Ta lampa moze sie wam wydawac z mala iloscia promieniowania, ale mam zamiar postawic zolwia tam gdzie sloneczko ladnie wpada przez szyby

O to chodzi, ze UVB nie wpada przez szyby, wiec nic Ci to nie da.

1 : zrobie mu zagrode.

Nie zapomnij o zabezpieczeniu dna.

1 : Terra tez moze wydawac sie nie za duze, ale na wieksze nie ma szans z moja mama.

To chyba raczej powinienes zapomniec o zolwiu. Nie ma szans, zeby mogl mieszkac w tak malym terra.

1 : Chce kupic malego zolwia - zamowie sobie greka

Za taka cene ? Jestes pewien, ze bedzie pochodzil z legalnego zrodla i ze dostaniesz razem z nim wszystkie pepiery niezbedne do zarejestrowania (co jest obowiazkowe)?

#9 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano sierpień 05 2006 - 21:40

1 : Nie ujawnie tej miejscowosci ,

Dlaczego? To powiedz chociaż jakie województwo. Boisz się, że ci wykupimy? ;) :)

Dodano: Sierpień 05, 2006, 22:36:59

1 : Cytat z wypowiedzi: piotrek_
1 : Terra tez moze wydawac sie nie za duze, ale na wieksze nie ma szans z moja mama.
To chyba raczej powinienes zapomniec o zolwiu. Nie ma szans, zeby mogl mieszkac w tak malym terra.

Może nie musi być aż tak źle.  ;)Namów mamę na trochę większe. Jak polubi żółwia to za kilka lat pozoli mu pewno wybudować znowu większe. Na szczęście żółwie bardzo powoli rosną.

#10 gosc_piotrek_

gosc_piotrek_
  • Guests

Napisano sierpień 05 2006 - 21:45

Alez moderatorko, to terra to tylko na poczatek, bedzie mial wieksze juz ja o to zadbam, to tylko bedzie to czasu jak zolw osiagnie ok 12-11 cm, chcialbym kupic takiego 6-7cm. Czyli jak go bede dobrze zywil to potrwa troszke zanim osagnie te cm. Ano, jak mowisz ze nie wpada przez szyby to mu kupie 5.0, albo sie wykosztuje na ten naswietlacz osram, ale wole swietlowke. Zolwik w woj. war.-maz.

#11 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano sierpień 05 2006 - 21:46

1 : jak mowisz ze nie wpada przez szyby to mu kupie 5.0

A ile taka kosztuje?

#12 gosc_piotrek_

gosc_piotrek_
  • Guests

Napisano sierpień 05 2006 - 21:52

Alez sie off-topic zrobil, mowmy o tym jak przekonac moja mame. 2.0 kosztuje 40zl, a 5.0 kosztuje 83,20

Dodano: Sierpień 05, 2006, 22:50:28

Takie terra pasuje mi do polki, potem wygospodaruje mu scianke na ktorej mam sprzet wedkarski. Lepiej nie draznic mojej mamy, jezeli juz to mowie o terra dla malego, a potem kupie mu wieksze.

#13 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano sierpień 05 2006 - 21:57

1 : 2.0 kosztuje 40zl, a 5.0 kosztuje 83,20

Gdzie ty takie drogie wyczaiłeś? Chyba że od razu chcesz kupić taką metrową. Ja wczoraj kupiłam (nie pamiętam dokładnie) coś koło 50 centymetrową 0.8 za 50 kilka złotych. Kup najpierw najkrótszą ale koniecznie 0.8.

A tak wracając do tematu: Jakich argumentów używa twoja mama? Ale szczerze.

#14 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano sierpień 05 2006 - 21:59

1 : Ano, jak mowisz ze nie wpada przez szyby to mu kupie 5.0, albo sie wykosztuje na ten naswietlacz osram, ale wole swietlowke.

Naprawde poczytaj jeszcze troche o zolwiach a potem kup 8.0. Zaden tam naswietlacz, ktorym mozna poparzyc zwierzeta a w dodatku jest nienaturalny.

Wogole to juz sie doksztalcales w dziedzinie hodowli zolwi, bo zaczynam w to watpic.

1 : Alez sie off-topic zrobil, mowmy o tym jak przekonac moja mame.

Najpierw musimy ustalic, czy Ty wiesz czego chcesz i czy potrafisz sie zaopiekowac zolwiem. Nie obraz sie, ale ja na razie mam coraz wieksze watpliwosci...

#15 gosc_piotrek_

gosc_piotrek_
  • Guests

Napisano sierpień 05 2006 - 22:07

A dajcie jakiegos linka z tanszymi swietlowkami, prosze. Ja bralem z www.terrarystyka.com.pl. Mama uzywa takich : czesc napisalem wyzej, ze w moim wieku nie przystoi juz fascynacja zwierzetami i lepiej zebym zajalem sie szkola i dziewczynami nie moimi glupotami, takze tenis stolowy i wedkarstwo, troche komputery. Ja uzywam przede wszytkim jednego : chce isc na weterynarie i taki zwierzak przyda mi sie nawet w doswiadczeniach. Ehh bede wlaczyl, ale ona jest grozna, ale mocno kocha synka to dla mnie plus ;)

Dodano: Sierpień 05, 2006, 23:04:36

Moderatorko, wydaje mi sie ze wiem juz duzo, przeczytalem prawie cale wasze forum zanim sie zarejestrowalem. Mam nadzieje ze wiem juz wystarczajaco, aby zaoapiekowac sie egzotycznym zwierzakiem.

#16 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano sierpień 05 2006 - 22:08

Poczytaj dużo o żółwiach i popisz się przed nią specjalistyczną wiedzą. Zanudź ją szczegółami o hodowli, rozmnażaniu, rozpoznawaniu płci itp. Niech zobaczy, że cią to fascynuje.

#17 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano sierpień 05 2006 - 22:10

1 : A dajcie jakiegos linka z tanszymi swietlowkami, prosze.

Sa tylko dwie nadajace sie dla zolwi ladowych zawierajace 8 lub 10 % UVB. Nic tu nie wskurasz a oszczedzanie na oswietleniu to zle podejscie na poczatek szczegolnie, ze swietlowke trzeba wymienic po pol roku codziennego uzywania.

1 : taki zwierzak przyda mi sie nawet w doswiadczeniach.

Mam nadzieje, ze to tylko niezrecznosc jezykowa i nie zamierzasz przeprowadzac doswiadczen na zolwiach...

#18 gosc_piotrek_

gosc_piotrek_
  • Guests

Napisano sierpień 05 2006 - 22:13

W odswiadczeniach opiekunczych nad gadami Asiu, nie boj sie na pewno go nie rozkroje, chyba by mi rece odpadly.

#19 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano sierpień 05 2006 - 22:15

Nie mam linka z tańszymi świetlówkami. Ale polecam zamiast iść do dużego marketu, wstąpić do jakiegoś zoologa w mniejszym miescie. W takich sklepach zawsze jest taniej, a jak nie maja to sprowadzą, też taniej. Serio.

#20 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano sierpień 05 2006 - 22:19

1 : W takich sklepach zawsze jest taniej,

Tylko uwazaj, bo w takich sklepach czesto wciskaja kit i mozesz wydac kupe kasy i kupic zbedne rupiecie.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wybór zwierzęcia, warunki hodowli

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych