Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Zioła dla żółwia

- - - - - żywienie

• Zamknięty Temat jest zamknięty
43 odpowiedzi w tym temacie

#1 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano sierpień 08 2006 - 13:49

mam pytanie czy żółwia można karmić listkami mięty i gałązkami lawendy? czy są one dla żólwie jednak zbyt "aromatyczne"? co myślicie o innych ziołach? będę wdzięczny za odpowiedź...

#2 gosc_nulus

gosc_nulus
  • Guests

Napisano sierpień 08 2006 - 15:38

Możesz podać miętę, bazylię, no i całąresztę zielska jakim jest mniszek lekarki, babka, koniczynka.

#3 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano sierpień 08 2006 - 15:43

Druga sprawa czy on to będzie chciał. Mój je różne zielska, ale bazylii nie tknie, chyba jest za bardzo aromatyczna dla niego.

#4 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano sierpień 08 2006 - 16:02

Nie koniecznie. Zolwie szybko przyzwyczajaja sie do okreslonej diety i potem dlugo wybrzydzaja zanim przekonaja sie do jakiegos nowego skladnieka. Szczegolnie jesli ma on jakis "podejrzany" zapach.

#5 gosc_nulus

gosc_nulus
  • Guests

Napisano sierpień 08 2006 - 16:38

Nawracanie na dobrądiete jest koszmarem....mój samiec 2 miesiące nic do pyska nie wziął...niewiem jak go do zielska przekonać, ratujcie!!  :'(

#6 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano sierpień 10 2006 - 10:52

chciałem tylko napisac jak moje żółwie zareagowały na te ziółka- greckiemu nawet smakowało bo zjadł dość sporo mięty, stepowy najpierw nie ruszył, dopiero po jakimś czasie zjadł odrobine, a dzisiaj dałem im do zjedzenia młode PĘDY ARBUZA (mam ich dużo na działce więc postanowiłem spróbować) co o nich myślicie? w każdym razie nawet im smakowały ;)

#7 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano sierpień 10 2006 - 11:37

1 : Nawracanie na dobrądiete jest koszmarem....mój samiec 2 miesiące nic do pyska nie wziął...niewiem jak go do zielska przekonać, ratujcie!! 

A mój kupiony w zoomarkecie bardzo chętnie wcina zielsko, więc moze z tą dietą żółwi hodowanych na tej ich farmie w Macedonii nie jest tak źle?  ???

#8 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano sierpień 10 2006 - 11:45

Ja nie wiem czym oni naprawde karmia. Wiem za to co polecaja w swoich ksiazkach...

#9 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano sierpień 10 2006 - 11:47

1 : więc moze z tą dietą żółwi hodowanych na tej ich farmie w Macedonii nie jest tak źle? 

Ja mysle ze one w Macedni jedza zielsko ktore tam rośnie.

Swoja droga ustnie tez podaja złe informacje dotyczace diety...

#10 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano sierpień 10 2006 - 13:09

1 : Swoja droga ustnie tez podaja złe informacje dotyczace diety...

Bo pewno dodają im trochę mięsa, żeby szybciej rosły i szybciej mogły się sprzedać. Mój żółwik ma jednak równe przyrosty, więc chyba nie było tak żle... Zależy ile to jest "trochę", mówię o ilości pokarmu zwierzęcego.

#11 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano sierpień 10 2006 - 13:37

ja myślę ze oni im tam krzywdy nie robią, ważniejsze jest to czym będa karmione takie malutkie żółwiki po ich kupieniu...

#12 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano sierpień 10 2006 - 13:40

1 : Mój żółwik ma jednak równe przyrosty, więc chyba nie było tak żle... Zależy ile to jest "trochę", mówię o ilości pokarmu zwierzęcego.

Trzeba dosc dlugo stosowac bialkowa diete, zeby zaczelo to byc widoczne.

#13 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano sierpień 10 2006 - 14:39

A ma ktoś namiary na tą ich farmę w Macedonii? Co roku jeżdzę na wakację do Grecji przez Macedonię właśnię, może wpadnę tam w przyszłym roku? Srasznie chciałabym zobaczyć taką farmę.

#14 gosc_organoleptyk

gosc_organoleptyk
  • Guests

Napisano sierpień 10 2006 - 14:47

1 : dałem im do zjedzenia młode PĘDY ARBUZA (mam ich dużo na działce więc postanowiłem spróbować) co o nich myślicie?

możesz z powodzeniem je podawać.
Jeśli żółwik nie lubi mięty z powodu zbyt silnego zapachu można temu z łatwością zaradzić. Wystarczy sparzyć liście rośliny. Mój ma tak podawane bo w innej formie nie zje roślin, któr wydzielają intensywny zapach

#15 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano sierpień 10 2006 - 15:14

A mój wypuszczony na wybieg wybiera samą koniczynę.  ::)

#16 gosc_nulus

gosc_nulus
  • Guests

Napisano sierpień 10 2006 - 15:45

Moja samica na wybiegu uwielbia jeść poprostu trawę. No ale jak widzi coś mniszkowatego to tam biegnie:) A samiec to różnie, ale on naogół woli pobiegać niż jeść:)

#17 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano sierpień 10 2006 - 16:37

mój najbardziej lubi kwiaty koniczyny, a zielsko wcina bez oporów

#18 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano sierpień 10 2006 - 20:46

mam pytanie czy żółwia można karmić listkami mięty i gałązkami lawendy? czy są one dla żólwie jednak zbyt "aromatyczne"? co myślicie o innych ziołach? będę wdzięczny za odpowiedź...

Co do wszelkich roślin zwróć uwagę przede wszytskim na to by nie były trujące...

W każdym razie z roślin zielnych polecić można jeszcze m.in: mniszek lekarski, babkę szerokolistną i lancetowatą, różne odmiany koniczyny, rumianek, mlecz zwyczajny, powój polny, wrotycz, szałwia, fiołek trójbarwny, przywrotnik, podagrycznik, krwawnik i wiele wiele innych...

1 : A mój wypuszczony na wybieg wybiera samą koniczynę.

;D Mój za to przepada za żółtymi kwiatami mniszka, pruje do nich jak szalony a widzi je z daleka ze ho ho...

#19 gosc_kathoris

gosc_kathoris
  • Guests

Napisano luty 01 2008 - 10:31

Moj grek cos za koniczynka nie przepada...hmmm Zje, bo zje, ale nie zeby sie o nia zabijał  :) Uwielbia mlecze i babki. Dzis zaeksperymentuje z bazylia, melisa i mieta  ;D A tak btw... tu, gdzie mieszkam jest troche inny klimat i zapewne nie znajde wszystkich żółwiowych przysmakow :( Ale plusem jest, ze przez caly rok mam dostep do swiezej koniczyny i mleczy  ;D

#20 gosc_Renia (aga)

gosc_Renia (aga)
  • Guests

Napisano luty 12 2008 - 10:02

Moj grek cos za koniczynka nie przepada...hmmm

Dla mojego Tusia koniczynka to tak jak dla mnie pierogi ruskie!

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: żywienie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych