Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Zioła dla żółwia

- - - - - żywienie

• Zamknięty Temat jest zamknięty
43 odpowiedzi w tym temacie

#41 gosc_kathoris

gosc_kathoris
  • Guests

Napisano luty 21 2008 - 20:02

jakbys chodzila po sklepach dla gadow, to moze Ci sie udac trafic na karme firmy ZooMed dla zolwi trawozernych (Grassland Tortoise); to jest to samo co agrobs plus witaminy i probiotyk - ja bym chetnie moim dala, ale nie moge znalezc, w kazdym razie wydaje mi sie, ze mozna polecic.

poszukam przy okzaji  :)
Moja bestia mięty nie lubi, ale bazylie poskubie :) Najbardziej jednak lubi mleczyki. Dziś zerwałam dwa mleczowe kwiatki i skorupka ze szczęścia prawie latała  ;D

A pan z zoologika wydawal się być naprawdę kompetentny... i ogolnie był taki...hmmm...klimatyczny...długie włosy, jakieś tatuaże, skórzane spodnie itp :) Z zachowania i wyglądu śmiało pokusiłabym się o stwierdzenie "gadowy fanatyk"  ;)
Koło domciu też mam sklep zoologiczny-mają jednego greka... bidulek :'( Pierwszy raz, gdy tam byłam, w miseczce miał sałate, rzodkiewke (pewnie z LIDLA, bo jest zaraz obok) i jakies kolorowe kulki  :o, a podłożem był piasek  >:( Wkurzyłam się i poszłam powiedzieć co żółw jeść powinien i jakie podłoże jest dla niego najlepsze. Podłoże zmienili na korę, ale sałata niestety została   :'(

#42 gosc_yowah76

gosc_yowah76
  • Guests

Napisano luty 22 2008 - 12:31

Jak te kulki byly takie wielkosci pol ziarenka grochu i bardzo kolorowe, zolte, czerwone, fioletowe, to ja wiem, co to jest ;) Karma T-Rex. Wyglada tragicznie, sklada sie glownie z owsa, plew owsianych i jakiejs dzikiej ilosci b. chemicznych skladnikow. Ja tez u siebie znalazlam sklep z gadam, zreszta przypadkiem, bo trafilam w internecie na faceta, ktory mial do sprzedania male sulcaty, wprosilam sie obejrzec ( z pelnym spokojem, ze nie kupie, akurat ten gatunek mnie nie kusi wcale) i powiedzial mi o tym sklepie - co prawda trzeba tam leciec ze 3 km przez pole ale zawsze - i pracuja tam fanatycy, a i tak karmia kupowanym, zamiast wyjs i pozbierac cos wokol, ech... ale biczogony mieli zima fajniusie;) Szkoda, ze ja nie mam LIDLA obok, bo jestem fanka ich pierniczkow;)

#43 gosc_Adam88

gosc_Adam88
  • Guests

Napisano kwiecień 24 2008 - 14:52

szczególnie trzeba uważać na sprzedawców ze sklepów zoologicznych ponieważ mówią że ( przynajmniej o moim greckim tak powiedział) można cały czas dawać mu sałatę  :o i mlecze. Robiłem tak na szczęście dużo myślałem o żywieniu żółwi i dziwiłem się trafiłem na tą stronę i przekonałem żółwika do dobrego i zdrowego jedzonka  :) Myślę że mówił tak dlatego żebym się nie rozmyślił jeśli powie jaką naprawdę urozmaiconą dietę trzeba stosować

#44 gosc_yowah76

gosc_yowah76
  • Guests

Napisano kwiecień 24 2008 - 16:38

Po prostu mogl nie wiedziec, keidys byly wlasnie takie zalecenia, i jakbys kupowal zolwia 10 lat temu to sam bys nic innego nie robil.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: żywienie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych