Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Warunki do składania jaj

- - - - - rozmnażanie

• Zamknięty Temat jest zamknięty
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano sierpień 12 2006 - 12:00

Mam samicę grecką, która po kopulacji tak w tym jak i zeszłym roku może złożyć jaja.Zrobiłem dla niej terra zastępcze100x60 na czas od czerwca do września i przebywa w nim kiedy nie jest na wybiegu letnim np.z powodu złej pogody.Zrobiłem je dlatego,że w terra zasadniczym mogę wysypać 4cm podłoża,a w zastępczym nawet 14cm,jest to na razie piasek ale po waszej dość burzliwej dyskusji w temacie PODŁOŻE zmieniam je na korę[terra zasadnicze].Podaję pokarm w dość dużych płaskich tackach i nie zaobserwowałem wcześniej by wchłaniały piasek ale mimo to będę zmieniał ściółkę.Myślę,że 4cm w terra zasadniczym starczają bo samica nie przejawia chęci kopania ale jeżeli chodzi o składanie jaj to zbyt mało.Zastanawiałem się nad tym wcześniej czy zamiast piasku który jest sypki nie użyć TORFU,ZIEMI Z OGRÓDKA czy KORY chodzi o to co bardziej zaakceptuje żółw?Z tym pytaniem zwracam się do Was.

#2 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano sierpień 12 2006 - 14:00

1 : piasku który jest sypki nie użyć TORFU,ZIEMI Z OGRÓDKA

Nie rozumiem. To w koncu nad ktorym terrarium sie zastanawiasz ? Jesli chodzi o skladanie jaj to piasek jest beznadziejny.

#3 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano sierpień 12 2006 - 16:04

Na pewno zmieniam piasek w terrarium zasadniczym na korę w najbliższym czasie .Zmienić chcę też ściółkę w terrarium tym do ewentualnych jaj ale nie jestem pewien co będzie najlepsze czy też kora? ???

#4 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano sierpień 12 2006 - 19:35

Cos drobniejszego, np mielony kokos (ale nie mozesz dopuscic, by przesechl calkowicie) albo ziemia.

#5 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano sierpień 12 2006 - 21:26

Dzięki.Będę chciał to zrobić jak najszybciej czy wiesz gdzie to kupić ,może w jakimś większym akwarystycznym,i jak grubo tego nasypać? .O jeszcze jedno chciałem zapytać ,czytałem Twoje wypowiedzi gdzieś tam,że jaja nie mogą być w wilgotnym piasku .Konstrukcja mojego inkubatora to akwa w styropianie, nad wodą są umieszczone pudełka z wieczkami które mają dziurki, jedno z piaskiem drugie z torfem i wilgotność w obu uzyskuje m.in.przez to że i piasek i .torf jest wilgotny nie wiem co miałbym teraz zrobić?Suchy piasek i torf i poprostu zdjąć pokrywki pudełek ?

#6 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano sierpień 12 2006 - 22:52

1 : czy wiesz gdzie to kupić ,może w jakimś większym akwarystycznym

Taniej bedzie w ogrodniczym, tylko trzeba zwrocic uwage zeby bylo bez domieszki torfu.

1 : nie wiem co miałbym teraz zrobić?Suchy piasek i torf i poprostu zdjąć pokrywki pudełek ?

Poprostu zdjac pokrywki z pudelek i zastapic dotychczasowe podloze perlitem lub wermikulitem. Do kupienia na allegro.

#7 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano sierpień 13 2006 - 12:53

Dzięki. Zaczynam działać i tylko czekać na efekty mam nadzieję .

#8 gosc_nulus

gosc_nulus
  • Guests

Napisano sierpień 22 2006 - 20:15

A masz już jakieś oznaki na składanie jaj?

#9 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano sierpień 22 2006 - 20:39

Na działce dopadła do wapna na około drzewa,zabrałem ją natychmiast ale może to być jej potrzeba.Poza tym nie chciała jeść ostatnio zieleniny,to zachowanie też nie jest dla niej normą.Zmieniłem  ściółkę, jak pisała Asia, do tej pory miałem piasek w tej skrzyni do "złożenia jaj" inkubator jest w pełnej gotowości i czekam.Pytanie mam, jak długo ją tam trzymać ???

#10 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano sierpień 22 2006 - 20:47

1 : Pytanie mam, jak długo ją tam trzymać

Tam to znaczy gdzie ?

#11 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano sierpień 22 2006 - 21:09

To znaczy w tej skrzyni do "składania jaj"gdzie mogę nasypać aż 14cm ściółki i gdzie ona jest od czerwca

#12 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano sierpień 22 2006 - 21:29

Jesli mialaby miec tam za ciasno to wez ja do zwyklego terra. Na pewno nie przeoczysz prob skladania jaj i wtedy ja przelozysz na te kilka dni.

#13 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano sierpień 22 2006 - 21:45

Pewnie masz rację ,że te zachowania będą czytelne ale do póki się o tym sam nie przekonam to zostawię ją w tej skrzyni ,oczywiście w okresie tzw lęgowym.Swoją drogą nie jest taka mała, jak już pisałem 100x60 i myślę że potrzymam ją tam do połowy września,a jeśli miałaby złożyć jaja póżniej(z czym może być w niewoli różnie)to zauważe tak jak mówisz.

#14 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano wrzesień 05 2006 - 18:05

Witaj! Momentu składania jaj raczej nie przegapisz, ale 14cm warstwa podłoża to stanowczo za mało (minimum 20cm). Moje samice Testudo horsfieldi zawsze składają jaja w wilgotnym torfie kokosowym zmieszanym z piaskiem. Pamiętaj, że samica nie złoży jaj, kiedy nie zapewnisz właściwej temperatury i wilgotności. Pozdrawiam!!!

#15 gosc_nulus

gosc_nulus
  • Guests

Napisano wrzesień 05 2006 - 18:49

A masz młode żółwiki?

#16 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano wrzesień 05 2006 - 22:46

Tak nulusiku... mam małe żółwiki  ;D

#17 gosc_nulus

gosc_nulus
  • Guests

Napisano wrzesień 06 2006 - 16:38

A kiedy składały, i po ilu dnaich od kopulacji? Zimowałeś?Jak inkubowałeś? P.S: hmmmm...czy mi sienei znamy? ;D :) ;)

#18 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano wrzesień 16 2006 - 19:17

1 : ale 14cm warstwa podłoża to stanowczo za mało

Czy dla Testudo hermani 14cm też będzie mało?

Dodano po  1 minutach:
Opisz trochę zachowanie żółwia ,i odpowiedz na pytania nulusa ,jak możesz?Pozdrawiam.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: rozmnażanie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych