Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Żółw a wymagania

- - - - - wybór zwierzęcia warunki hodowli

• Zamknięty Temat jest zamknięty
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano wrzesień 09 2006 - 12:14

Chcę mieć żółwia ( wcześniej miałam rybki i zostało mi akwarium ) . Jaki mógłby być odpowiedni dla mnie jeżeli : - akwarium ma wymiary : długość : 80 cm, szerokość : 35 cm , wysokość : 40 - musi być lądowy jakie ma wymagania taki żółwik , co trzeba dokupić , jakie podłoże itd. i jeżeli byłoby to możliwe podać ceny

#2 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano wrzesień 09 2006 - 18:51

najpopularniejsze i chyba aktualnie najbardziej dostępne to żółwie greckie (Testudo hermanni) i takiego Ci polecam! ale musisz się liczyć z tym, że to terrarium na długo Ci nie starczy bo za jakis czas okaże się za wąskie a potem za małe! generalnie żadne akwaria dla żółwi się nie nadają bo są za wąskie! w cenach żółwi się nie orientuje ale zwykle jest to wydatek. 200 zł. oczywiście musisz jeszcze dokupić odpowiednie podłoże (najlepiej kora!), świetlówke UVB (też spory wydatek) i żarówke lustrzanke do ogrzewania. przed zakupem zapoznaj się z podstawowymi wiadomościami na temat diety temperatury itp. 

#3 gosc_nulus

gosc_nulus
  • Guests

Napisano wrzesień 09 2006 - 18:55

Na spokojnie poczytaj całe forum, jest tu skarbnica wiedzy. Zastanów sięczy stać CIę na żółwia i jego utrzymanie. Najlepiej zbudować od razu terraium docelwoe o wymiarach minimum 100 cm na 60 cm, a wys. 40cm. ;) Żółw musi mieć papiery legalnego pochodzenia CITIES.

#4 gosc_organoleptyk

gosc_organoleptyk
  • Guests

Napisano wrzesień 10 2006 - 17:02

wpierw odpowiedz sobie na pytanie o jakich wymiarach żółwia chcesz zakupić, bo to w dużej mierze będzie zależało czy to akwarium nada sie czasowo na jego lokum. Myślę, że jeżeli kupisz małego żółwika to czasowo będzie mógł tam mieszkać. To akwarium jest zbyt wąskie i za krótkie jak na pomieszczenie dla żółwia, więc bedziesz je musiał zastąpić czymś znacznie większym. Odpowiedz na raesztę pytań znajdziesz na forum. Wszytskie były wiele razy omawiane

#5 gosc_fbi

gosc_fbi
  • Guests

Napisano październik 13 2006 - 15:35

A jakie wymiary ma terrarium docelowe dla żółwia?

#6 gosc_nulus

gosc_nulus
  • Guests

Napisano październik 13 2006 - 17:53

Minimum 100 cm na 60 cm a wys. 40 cm. ale im terra wieksze, tym lepsze.

#7 gosc__beatka_

gosc__beatka_
  • Guests

Napisano październik 13 2006 - 19:28

wszystko zalezy od tego jak duzy jest żólw ale nulus ma racje najlepiej jak najwieksze :tak:

#8 gosc_nulus

gosc_nulus
  • Guests

Napisano październik 13 2006 - 20:09

chodowcy z Niemiec mówią o terrarium o pow. 1m2, lub najlepiej sezonowym wybiegu.

#9 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano grudzień 19 2006 - 13:39

wydaje mi się że ceny żółwi są obecnie wyższe,za greckiego z odpowiednimi papierami (a innego nie polecam) dasz koło 400-500 zł, stepowe nie są dużo tańsze. Terrarium radzę większe,możesz poprosić kogoś o pomoc w jego wykonaniu (wyjdzie znacznie taniej niż ze sklepu), możesz częściowo zrobić je ze sklejki czy innych materiałów. Do tego dodaj cenę oświetlenia (żarówki myślę że minimum koło 60 zł,+ lampki w które je wkręcisz).

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wybór zwierzęcia, warunki hodowli

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych