Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Kloaka czy penis? Dojrzałość płciowa żółwi

- - - - - rozmnażanie zdrowie

• Zamknięty Temat jest zamknięty
64 odpowiedzi w tym temacie

#41 gosc_nulus

gosc_nulus
  • Guests

Napisano listopad 20 2006 - 21:38

No nie, ale wystawić ptaka może każdy! :tak:

#42 gosc_Renia (aga)

gosc_Renia (aga)
  • Guests

Napisano listopad 21 2006 - 14:46

No tak, ale to nie był ptak w stanie spoczynku! ;D

#43 gosc_nulus

gosc_nulus
  • Guests

Napisano listopad 21 2006 - 15:54

Niewiem, masz samca i tyle.

#44 gosc_Renia (aga)

gosc_Renia (aga)
  • Guests

Napisano listopad 23 2006 - 16:36

Zawsze wiedziałam, że to facet!!!  ;D

Dodano po 48 godzinach 34 minutach:
Czy to możliwe, żeby żółw zaczął szybciej dojrzewać płciowo dlatego, że zbyt szybko rósł?

#45 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano listopad 24 2006 - 11:33

Raczej nie...

#46 gosc_Renia (aga)

gosc_Renia (aga)
  • Guests

Napisano listopad 24 2006 - 11:39

W takim razie jest poprostu zbyt dojrzały jak na swój wiek. Wczoraj obstukał wszystkie kamienie.

Dodano po 2 minutach:
Troche za bardzo to przeżywam ale kiedyś jak byłam mala tez miałam żółwia, nie wiedzieliśmy jakiej jest płci; teraz na 100% wiem, że to była samica; Tusiek jest zupełnie inny!!!

#47 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano listopad 24 2006 - 11:42

Dlaczego uważasz, ze jest zbyt dojrzały jak na swój wiek ? U wielu gatunków jest tak, ze męskie narządy płciowe są sprawne od najmłodszych lat nawet jesli osobnik nie jest jeszcze dojrezały. U ludzi jest nawet tak, ze chłopcy w okresie płodowym miewaja wzwód, a Ciebie dziwi, ze Twój mały żółw postanowił rozprostować to i owo... To nie ma nic wspólnego z dojrzałościa płciową.

#48 gosc_Renia (aga)

gosc_Renia (aga)
  • Guests

Napisano listopad 26 2006 - 12:52

Poprostu zauważyłam zachowania, których do tej pory nie bylo, dlatego pomyslałam, że zaczął dojrzewać. ;D

Dodano po 49 godzinach 1 minutach:
Tusiek dostał dzisiaj nowy kamień, odrazu wskoczył na niego z wyciągniętym penisem. Wątpliwości 0%.  ;D

#49 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano grudzień 17 2006 - 21:37

a po czym poznać że samica jest dojrzała płciowo? jest jakiś konkretny wiek,czy może wielkość? Albo jakieś specyficzne zachowanie? Pozdrawiam!

#50 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano grudzień 17 2006 - 23:29

1 : a po czym poznać że samica jest dojrzała płciowo?

Np po tym, ze znosi jaja.

#51 gosc_nulus

gosc_nulus
  • Guests

Napisano grudzień 18 2006 - 15:39

Choć samica może być dojrzała, wcale nie musi znosić jaj:) Zdecydowanie u samic trudniej rozpoznać dojrrzałość.

#52 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano grudzień 18 2006 - 15:50

1 : Choć samica może być dojrzała, wcale nie musi znosić jaj:)

No jeśli nie ma odpowiednich warunków to rzeczywiście.

#53 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano grudzień 18 2006 - 16:07

Wiem że to może głupio zabrzmi,ale czy jest jakaś bezpieczna wielkość samicy,od której można ją dopuścic do samca? na innym forum kiedy rozmawialiśmy o rozmnażaniu jeden kolega napisał,że jeśli za młoda samica zostanie zapłodniona to może nie dać rady znieść jaj-może tego nie przeżyć lub zostać potem bezpłodną. No i szczerze powiem,że troche się po tym wystraszyłam...Ile jest w tym prawdy?

#54 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano grudzień 18 2006 - 19:22

1 : jeśli za młoda samica zostanie zapłodniona to może nie dać rady znieść jaj-może tego nie przeżyć lub zostać potem bezpłodną

Przyczyny problemów ze składaniem jaj w niewoli sa nieco inne niż wiek samicy. Najczęściej są to jakieś wady rozwojowe, krzywice, niedobory itp. Jeśli samica jest mniejsza to składa mniej jaj a jeśli jest większa to składa więcej. Spotkałam naprawdę duże i rozwinięte samice, które musiały przejść zabieg usunięcia zablokowanych jaj i całych jajników, co z ich wielkością nie miało żadnego związku. Tak więc nie ma reguły.

#55 gosc_nulus

gosc_nulus
  • Guests

Napisano grudzień 18 2006 - 19:37

1 : No jeśli nie ma odpowiednich warunków to rzeczywiście.

Lub jeśli nie jest przywyczajona do zmiany otoczenia/terrarium/wybiegu...

#56 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano grudzień 18 2006 - 19:57

1 : Lub jeśli nie jest przywyczajona do zmiany otoczenia/terrarium/wybiegu...

Uważam, ze to bez znaczenia. Jeśli wytwarza jaja (a na to mają wpływ jedynie hormony), to bez względu na to czy jej się otoczenie podoba, czy nie będzie próbowała je znieść. Oczywiście może próbować zatrzymywać jaja, jeśli nie ma gdzie ich znieść, ale jest to dla niej bardzo groźne.

#57 gosc_nulus

gosc_nulus
  • Guests

Napisano grudzień 18 2006 - 21:32

Jeszcze samica może zreabsorbować jaja, czyli je poprostu wchłonąć, co jest równie szkodliwe i niebezpieczne dla jej organizmu. Ale skończmy ten offtop.

#58 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano grudzień 18 2006 - 21:49

1 : Jeszcze samica może zreabsorbować jaja, czyli je poprostu wchłonąć,

Nie wydaje mi się...

#59 gosc_nulus

gosc_nulus
  • Guests

Napisano grudzień 19 2006 - 16:07

1 : Nie wydaje mi się...

Osobiście mi się to nie zdarzyło, ale pewien hodowca którego autorytetu nikt z nas nie powinien podważać kiedyś mi o tym wspominał, że ze stresu może wchłonąć jakby te jaja. Nie jestem pewien natomiast czy sytuacja ta może się tylko zdarzyć w początkowej fazie tworzenia jaja. Asiu, może utwórz osobny wątek z tych postów, bo robi się offtop.

#60 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano grudzień 19 2006 - 17:14

1 : Osobiście mi się to nie zdarzyło, ale pewien hodowca którego autorytetu nikt z nas nie powinien podważać kiedyś mi o tym wspominał, że ze stresu może wchłonąć jakby te jaja.

A jaki gatunek żółwia i na jakim etapie rozwoju jaja ?

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: rozmnażanie, zdrowie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych