Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Kloaka czy penis? Dojrzałość płciowa żółwi

- - - - - rozmnażanie zdrowie

• Zamknięty Temat jest zamknięty
64 odpowiedzi w tym temacie

#61 gosc_nulus

gosc_nulus
  • Guests

Napisano grudzień 19 2006 - 18:52

Chodzi o lądowce. Ale jakie to niewiem. Skoro z rozmowa była  o stepach, to pewnie stepy, a może jeszcze inne Testudo.

#62 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano grudzień 19 2006 - 19:11

No właśnie. Wiesz, że gdzieś dzwoni, ale nie wiesz w którym kościele... Dlatego trochę chyba nie bardzo możesz kategorycznie stawiać sprawę, że np żółwie stepowe mogą wchłaniać jaja jak nie mają warunków... Takie autorytatywne stwierdzenia chyba są nie na miejscu przy tak nikłych przesłankach, prawda ?

#63 gosc_vebus

gosc_vebus
  • Guests

Napisano kwiecień 14 2007 - 18:57

Coś odnośnie dojrzałości płciowej. 1. Ile lat może mieć samiec stepowca o wymiarach skorupy 10cm/9cm dł/szer.? 2. Jak trudne jest rozmnożenie stepowców w warunkach domowych? 3. Jak duże jest prawdopodobieństwo, że samica będzie musiała mieć zabieg usunięcia zablokowanych jaj?

#64 gosc_Renia (aga)

gosc_Renia (aga)
  • Guests

Napisano kwiecień 14 2007 - 19:50

Mój ma niecałe 9cm dł i ma niecałe 2 lata, lecz rósł za szybko więc 10- centymetrowy żółwik jak dla mnie to moze miec ok. 5 lat.

#65 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano kwiecień 14 2007 - 22:40

więc 10- centymetrowy żółwik jak dla mnie to moze miec ok. 5 lat.

Ale może mieć również 15 jeśli jest samcem :) albo 25 jeśli dorastał w kiepskich warunkach :)

2. Jak trudne jest rozmnożenie stepowców w warunkach domowych?

Bardzo trudne. Obecnie na tym forum nie ma nikogo kto osiągnąłby zapłodnione jajka, że o wylęgu nie wspomnę.

3. Jak duże jest prawdopodobieństwo, że samica będzie musiała mieć zabieg usunięcia zablokowanych jaj?

To zależy w jakim stanie zdrowia jest i czy jej wzrost i rozwój przebiegał prawidłowo. Z tego co wiem do zablokowania jaj nie dochodzi na szczęście bardzo często.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: rozmnażanie, zdrowie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych