Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Chciałbym mieć żółwia

- - - - - wybór zwierzęcia

• Zamknięty Temat jest zamknięty
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 gosc_fbi

gosc_fbi
  • Guests

Napisano wrzesień 30 2006 - 15:05

Miałem kupić agame ale mnie na nią nie stać a podobają mi się też żółwie tylko nie wiem jakiego kupić na początek?

#2 gosc_organoleptyk

gosc_organoleptyk
  • Guests

Napisano wrzesień 30 2006 - 15:10

1 : Miałem kupić agame ale mnie na nią nie stać a podobają mi się też żółwie tylko nie wiem jakiego kupić na początek?

żółwie są nawet droższe od agam, więc musisz również i to wziąć pod uwagę. Należy rozpatrzyć również kwestie czy to ma być żółw wodny czy lądowy, choć jak w tym dziale umieściłeś posta to z pewnośią chodzi ci o lądowca. Najpopularniejszymi żółwiami w Polsce są żółwie stepowe i greckie i to o nich najwięcj znajdziesz informacji czy publikacji, również dość spora populacja osób jest ich właścicielami. Inne gatunki są z pewnością droższe jak również rzadziej spotykane u nas. Ceny oscylują w granicach 250 zl w zwyż (zależą również od twojego miejsca zamieszkania)

#3 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano wrzesień 30 2006 - 15:38

To na co nalezy zwrocic uwage to fakt, że wszystkie zolwie ladowe są na liście CITES. Oznacza to, że musza mieć dokumenty poswiadczajace legalne pochodzenie. Pod zadnym pozorem nie nalezy wchodzic w uklad z kims kto mowi, ze zolwie sa legalne ale nie maja dokumentow. Takie zolwie prawie napewno pochodza z przemytu.  Pisze to po to, zebys nie zrobil takiego glupstwa jak niedawno jedna z naszych uzytkowniczek, ktora mimo naszych ostrzezen i namow kupila zolwia bez dokumentów. Dala sie oszukac sprzedawcy, ktory najpierw opowiadal o jakichs zagranicznych dokumentach nierespektowanych przez polskie wladze a pozniej o jakiejs, nieistniejacej, Warszawskiej chodowli. Jesli sie zdecydujesz badz czujny. Dobro zolwi przede wszystkim. Pozniej dopiero nasze zachcianki ;)

#4 gosc_organoleptyk

gosc_organoleptyk
  • Guests

Napisano wrzesień 30 2006 - 15:48

warto również poczytać sobie o tym jak powinien wyglądać zdrowy żółw, ponieważ często w sklepach sprzedawane są chore, zaniedbane osobniki, czasami nawet trwala okaleczone. Także najpierw radzimy ci przoczytać na temat żółwi na co należy zwracać uwagę żeby nikt nie "nabił cię w butelkę", ponieważ szkoda by było swoją przygodę z żółwiami zacząc od wizyt u weterynarzy

#5 gosc_fbi

gosc_fbi
  • Guests

Napisano wrzesień 30 2006 - 16:23

A nie ma jakichś tanich żółwi lądowych bo kiedyś w zologicznym widzialem miał żówie za 80zl cz 100zl nie pamiętam dobrze.

#6 gosc_gutek14

gosc_gutek14
  • Guests

Napisano wrzesień 30 2006 - 16:35

No to chyba byly chore albo cos. TAk jak pisala organoleptyk ceny zolwi ladawych zaczynaja sie od 250 zl i raczej nie ma co liczyc ze zdrowy silny zolw stepowy czy grecki bedzie kosztowal 80 zl. Pozdrawiam Filip.

#7 gosc_vebus

gosc_vebus
  • Guests

Napisano wrzesień 30 2006 - 18:09

moj kosztowal 100 zl :) jest wielkosci reki i ma wszystkie oznaki zdrowego zołwika stepowego

#8 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano wrzesień 30 2006 - 19:15

A kiedy go kupowales ? Ma dokumenty ?

#9 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano wrzesień 30 2006 - 19:31

Śledź na forach żółwiowych wątki o adopcji, czasami można dostać żółwia za darmo. Jednak na terrarium i UVB musisz wydać jakieś pieniądze. Terrarium można zrobić samemu, ale kupno świetlówki (ponad 60 zł) jest konieczne.

#10 gosc_vebus

gosc_vebus
  • Guests

Napisano wrzesień 30 2006 - 19:55

to nie dokladnie ja kupowalem, ale wtedy jeszcze nie bylo przepisow o CITES, dopiero póżniej dowiedzialem sie ze cos takiego w ogole istnieje

#11 gosc_organoleptyk

gosc_organoleptyk
  • Guests

Napisano wrzesień 30 2006 - 20:40

żółwie z tak zwanego odzysku są zawsze tańsze, ale trudno jest zakupić zdrowego osobnika. Wystarczy prześledzić ogłoszenia, ale może tobie się uda

#12 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano październik 01 2006 - 08:32

to nie dokladnie ja kupowalem, ale wtedy jeszcze nie bylo przepisow o CITES, dopiero póżniej dowiedzialem sie ze cos takiego w ogole istnieje

To nie mąć nowemu w głowie, bo wtedy przemyt był masowy i ceny były znacznie niższe.

#13 gosc__beatka_

gosc__beatka_
  • Guests

Napisano październik 01 2006 - 10:51

zdrowy żólw z papierami kosztuje ok.200-300 zl w Warszawie. Ja kupowlam swojego ostatniego w 99 roku i zaplacilam za niego 220 zl

#14 gosc_nulus

gosc_nulus
  • Guests

Napisano październik 01 2006 - 12:28

Ceny lądwoców idąstrasznie w góre. Małe stepy to wydatek nawet około 400 zł., greki troszkętańsze, ale i tak powyżej 300. ::)

#15 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano październik 02 2006 - 00:56

zosatała ci tylko agamka :P

#16 gosc_nulus

gosc_nulus
  • Guests

Napisano październik 02 2006 - 07:29

Jak znajdziesz dobre źródło na brodacze, to kupisz je naprawdę tanio. I to legalnie. Skontaktuj się z userem o nicku "kober". Zawsze jescze możesz poszukaćżółwia taniej w ogłoszeniach.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wybór zwierzęcia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych