Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Rucola

- - - - - żywienie

• Zamknięty Temat jest zamknięty
36 odpowiedzi w tym temacie

#1 gosc_Renia (aga)

gosc_Renia (aga)
  • Guests

Napisano listopad 29 2006 - 17:56

Czytałam gdzieś tu na forum, że można dawać żółwiowi rucolę. Wogóle to jakie ona ma właściwości? Jak sie ją przechowuje? Parę tygodni temu kupilam w markecie i na drugi dzień była już smierdząca i zgniła, i teraz nie wiem czy była zepsuta czy poprostu źle ją przechowywałam. Dzisiaj właśnie kupiłam jedno pudełko. Tusiek wcina jakby nie jadł miesiąc. ;D

#2 gosc_nulus

gosc_nulus
  • Guests

Napisano listopad 29 2006 - 18:13

Rukola jest dobrym pokarmem. Wsadź ją do lodówki, u mnie w lecie w lodówce spokojnie wytrzymała parę dobrych dni.

#3 gosc_organoleptyk

gosc_organoleptyk
  • Guests

Napisano listopad 29 2006 - 23:28

Masz rację, rucola jest źle przechowywana podobnie jak roszponka. Powinna być w marketach przetrzymywana w chłodniach a tym czasem czeka na klienta w otoczeniu sałaty i marchewki. Wysoka temperatura otoczenia sprzyja szybkiemu gniciu roślin i w efekcie trzeba mieć dużo szczęścia, aby trafić w markecie na świeży transport. Mało kto ją kupuje, to wciąż u nas mało popularna roslina. Zwróciłam również uwagę na różnice cenowe w sieciach marketów Auchan kosztuje w granicach 5-6 zł a w lidlu 1,45

#4 gosc_Renia (aga)

gosc_Renia (aga)
  • Guests

Napisano grudzień 09 2006 - 12:05

Ja kupiłam w małym markecie "Steskal" za 5,50. Wsadziłam do lodówki, jak narazie jest świeżutka. ;D

Dodano po 210 godzinach 2 minutach:
Dzisiaj już 5,55

#5 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano grudzień 09 2006 - 16:10

A ja kupiłam ją w doniczce i dzięki temu nie mam problemów z przechowywaniem:)

#6 gosc_Renia (aga)

gosc_Renia (aga)
  • Guests

Napisano grudzień 19 2006 - 10:23

A widzisz - dobry pomysł. Ja się jeszcze nie spotkalam z rucolą w doniczce. Gdzie ją kupiłaś i za ile? ;D

Dodano po 229 godzinach 12 minutach:
Dziś zapłaciłam za rucolę 6.68 zł.

#7 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano styczeń 29 2007 - 23:35

a ja wlasnie czytam ze ta rucola - to tez nalezy do kapustowatych i co juz nie powoduje wzdęć ?

#8 gosc_organoleptyk

gosc_organoleptyk
  • Guests

Napisano styczeń 30 2007 - 18:46

jak stosujesz z umiarem to pewnie nie zaszkodzi. Musi zjeść odpowiednią ilość żeby mieć wzdęcia

#9 gosc_Renia (aga)

gosc_Renia (aga)
  • Guests

Napisano styczeń 30 2007 - 19:43

To ja juz nic nie rozumiem, myślałam, że rucola jest dobra dla żółwia...

#10 gosc_nulus

gosc_nulus
  • Guests

Napisano luty 08 2007 - 18:58

wiadomo, wszystko ale z umiarem. Żółw nie powinien jechać na monodiecie, rukola to dobry pokarm dla żółwia, ale nie zapominajmy o innych, takich jak cykoria, pewne rodzaje kiełków czy roszponka. A w sezonie, zielsko, zielsko, zielsko!!!

#11 gosc_Renia (aga)

gosc_Renia (aga)
  • Guests

Napisano marzec 10 2007 - 12:18

Wczoraj kupiłam rucolę za 9,68 zł. To już przesada. Na szczęście zrobiło się cieplej i znalazłam dziś na dworze młodą pokrzywkę, którą Tusiek się zajada.

#12 gosc_nulus

gosc_nulus
  • Guests

Napisano marzec 10 2007 - 12:46

Prawie 10 zł?! Drogo! We Wrocławiu 200g jest po 4 złote.

#13 gosc_kondi

gosc_kondi
  • Guests

Napisano marzec 10 2007 - 13:28

W Lidlu kupuje po 4,50 ale nie pamiętam ile jej jest, sprawdzę następnym razem - swoją drogą w innych sklepach nie znalazłem.

#14 gosc_Renia (aga)

gosc_Renia (aga)
  • Guests

Napisano marzec 10 2007 - 14:23

Ja kupuję w markecie Steskal i na początku jak zaczynałam kupować też ceny były niskie. Ale oni powariowali, co miesiąc drożeje, średnio o 50 gr. ciekawe kiedy się zatrzymają.

#15 gosc_nulus

gosc_nulus
  • Guests

Napisano marzec 10 2007 - 15:25

Już niedługo będzie pełno zielska świeżego, i problemy z cenami nie będą istotne.

#16 gosc_organoleptyk

gosc_organoleptyk
  • Guests

Napisano marzec 10 2007 - 20:42

U mnie w lidlu jak przychodzi nowa dostawa to kosztuje w granicach 3,50 potem stopniowo maleje i ja ją kupuję za 0,99gr

#17 gosc_kondi

gosc_kondi
  • Guests

Napisano marzec 10 2007 - 21:41

Ech pomerdało mi się, zacząłem się zastanawiać gdzie jest Lidl w Krakowie hehs, był niedaleko mnie jak mieszkałem w Lublinie, ale wtedy nie miałem żółwia. To co napisałem dotyczy sklepu Kaufland. To tylko gwoli prawdy ;)

#18 gosc_Miszka007

gosc_Miszka007
  • Guests

Napisano marzec 12 2007 - 20:39

Dziś kupiłem chyba najdroższą rucolę :o 3,34zł. (napisali, że zniżka na 1,74 no, ale pisaćto sobie można, a rachunek robi swoje...).

#19 gosc_kondi

gosc_kondi
  • Guests

Napisano marzec 13 2007 - 20:48

A jaka waga?? Bo sama cena nic nie powie.

#20 gosc_organoleptyk

gosc_organoleptyk
  • Guests

Napisano marzec 13 2007 - 20:57

moja jest pakowana po 150g

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: żywienie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych