Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Rucola

- - - - - żywienie

• Zamknięty Temat jest zamknięty
36 odpowiedzi w tym temacie

#21 gosc_Miszka007

gosc_Miszka007
  • Guests

Napisano marzec 13 2007 - 21:45

Waga 125g.

#22 gosc_Ole

gosc_Ole
  • Guests

Napisano marzec 27 2008 - 09:42

Odświeżam wątek. Wczoraj po raz pierwszy dałam moim żarłokom rucole. Kasia oczywiście głodna ale długo chodziła dookoła michy, wąchała, przechodziła się po jedzeniu i głośno wypuszczała powietrze. Dałam jej 1 liść i długo musiałam przekonywać żeby spróbowała. Sama zjadła jeszce 1. Poszła obrażona. Natomiast mały wcinał, nawet sam z michy zabierał liść i w pysku przynosił na kamyki i pod lampką go jadł - piz zaobserwowałam u niego coś takiego. Późnym wieczorem Kasia się przekonała że nic innego ochę zjadła. Sukces!

#23 gosc_yowah76

gosc_yowah76
  • Guests

Napisano marzec 27 2008 - 11:43

ta rucola - to tez nalezy do kapustowatych i co juz nie powoduje wzdęć ?

Do krzyzowych, jesli juz ( a nawet nie jestem pewna czy rzeczywiscie); do krzyzowych nalezy tez np. tasznik, gorczyce, a salata jest o ile pamietam w zlozonych razem z mniszkiem, jastrzebcem, mleczem itp, zielskozielskozielsko nie jest wbrew pozorom szczegolnie odlegle taksonomicznie od salatatwojwrog ;D

#24 gosc_Renia (aga)

gosc_Renia (aga)
  • Guests

Napisano marzec 27 2008 - 15:23

Mój wcinał rucolę prawie całą zimę (gdy nie spał)

#25 gosc_Ole

gosc_Ole
  • Guests

Napisano marzec 28 2008 - 09:40

Wiem już czemu nie chcieli jeść. Rucola zapakowana po prostu zaczeła się psuć w sklepie i śmierdzieć. Wczoraj kupiłam w doniczce - wcinali aż miło!!

#26 gosc_Joolia

gosc_Joolia
  • Guests

Napisano marzec 28 2008 - 09:48

Moja uwielbia rucolę. Polecana jest też roszponka, także bardzo smakuje żółwiom.

#27 gosc_Renia (aga)

gosc_Renia (aga)
  • Guests

Napisano marzec 28 2008 - 09:52

Rucola zapakowana po prostu zaczeła się psuć w sklepie i śmierdzieć

Oj tak!!! te ze sklepu gnija szybko. Nieraz jest tak, że kupie całe pudło rucoli za 8 zł, Tusiek zje parę listków a reszta jest do wyrzucenia już na drugi lub trzeci dzień.

#28 gosc_Ole

gosc_Ole
  • Guests

Napisano marzec 28 2008 - 10:02

u mnie właśnie całość do wyrzucenia bo tego nie chcą jeść, stawiam na doniczki tym razem, będę chodować nietypowe kwiatki doniczkowe  :P :tak: chociaż teraz to już wreszcie ten nawrót zimy się kończy i można znów zrywać świeżutki mlecz. Roszponkę nie próbowałam dawać, to będzie dla nich następna niespodzianka. Śmieszne jest to że mały już się tak przyzwyczaił że daje mu coś dobrego że jak podnoszę mu cokolwiek do pyska to go natychmiast otwiera jak mały pisklak. Przyzwyczajam również go do poszukiwania samodzielnego jedzenia i wczoraj już sam ładnie jadł. Jednak przekonuje się do zielska!!!!

#29 gosc_Renia (aga)

gosc_Renia (aga)
  • Guests

Napisano kwiecień 09 2008 - 06:28

8zł za kilka listków - dobrze, że można już coś zerwać na dworze.

#30 gosc_Ole

gosc_Ole
  • Guests

Napisano kwiecień 09 2008 - 08:45

U mnie w doniczce rośnie, troche słabe są te listki ale ok, jako urozmaicenie. Ostatnio dałam trochę pora

#31 gosc_filipp_86

gosc_filipp_86
  • Guests

Napisano kwiecień 09 2008 - 09:02

Ja kupowałem w carrefourze w doniczce po 3,90zł z promocji ;D ale to na gryza było  ;D

#32 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano kwiecień 09 2008 - 11:57

Ostatnio dałam trochę pora

Chyba nie powinnaś. Naprawdę nie masz nic lepszego?

#33 gosc_Ole

gosc_Ole
  • Guests

Napisano kwiecień 09 2008 - 19:54

Chyba nie powinnaś. Naprawdę nie masz nic lepszego?

Oczywiście że mam wszystko świeżutkie z łąki. Por i szczypiorek 1-2 razy do roku działa b. dobrze.

#34 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano kwiecień 10 2008 - 08:34

Por i szczypiorek 1-2 razy do roku działa b. dobrze.

Bardzo dobrze to znaczy jak?

#35 gosc_Ole

gosc_Ole
  • Guests

Napisano kwiecień 10 2008 - 08:40

Już wcześniej pisałam o działaniu szczypiorka na żółwia - działa odstraszająco na robale, weterynarz potwierdził że w badaniach nie było robaczków ani jaj, a żółwica jest latem na wybiegu. Dawanie w okresie wiosennym 1 - 2 razy szczypiorku i jesienią przed zimowaniem.

#36 gosc_Renia (aga)

gosc_Renia (aga)
  • Guests

Napisano kwiecień 10 2008 - 08:54

działa odstraszająco na robale

Nie wiedziałam tego...

#37 gosc_Ole

gosc_Ole
  • Guests

Napisano kwiecień 10 2008 - 09:10

Znam hodowcę który dawał malutki kawałeczek czosnku żółwiowi przed snem zimowym zmieszany z innym zielskiem. To najlepiej działa. Ale ja nie chcę dawać to żółwiom bo ma za ostry smak. Natomiast żółwica mi jesienią co roku odmawia jedzenia na jakiś czas i zjada wtedy tylko kawałeczek szczypiorka.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: żywienie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych