Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Glony w akwatera

chemia wody akwaterrarium filtracja

• Zamknięty Temat jest zamknięty
48 odpowiedzi w tym temacie

#1 gosc_TCHOREK

gosc_TCHOREK
  • Guests

Napisano grudzień 20 2006 - 14:37

Witam mam akwaterrarium dla kumaków dalekowschodnich i zauważyłem że na szybie tam gdzie jest woda są małe plamki glonów > :sad: Mam pytanie co z tym robić czy jest jakieś zwierzątko co to zje, wyczysci 8) W akwa tym z żabkami pływaja równiez neonki to moze jakiegos glonojada zakupić ??? co wy na to  ???

#2 Ceratogyrus

Ceratogyrus

Advanced Member

• Moderator nieaktywny
  • PipPipPip
  • 10717 postów
  • LokalizacjaGniezno

Napisano grudzień 20 2006 - 15:16

Te glony pojawiaja sie gdy akwarium lub akwterrarium jest zbyt silnie oswietlane a jego mieszkancy obficie karmieni wysokobialkowym pokarmem.Glony te usowj mechanicznie a z ryb jedynym skutecznym wyjsciem jest kupienie stadka(5-6szt)Otocinclus affinis potocznie zwany otoskiem.

#3 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano grudzień 20 2006 - 15:20

sa tez bardzo dobre preparaty przeciwko glonom mam akwa ponad 20 lat i stosuje preparat, wiem ze na rybkach on sie nie odbija w zaden sposob nie wiem jak bedzie z kumakami musisz popytac sie w sklepach zoologicznych. Nie podam ci nazwy zebys sie nie sugerowal nim bo byc moze sa specjalne preparaty do akwaterrariow. Ale pomysl z otosikami ceratogyrusa tez jest dobry  ;). pozdrawiam

#4 gosc_TCHOREK

gosc_TCHOREK
  • Guests

Napisano grudzień 20 2006 - 16:08

bardzo dziękuje za rady

#5 gosc_arzis

gosc_arzis
  • Guests

Napisano grudzień 27 2006 - 19:14

Ale jak ja miałem kiedyś azerusa to w wodzie oływały normalnie glonojady i zwykłe rybki

#6 gosc_TCHOREK

gosc_TCHOREK
  • Guests

Napisano grudzień 27 2006 - 19:25

Byłem dzis w sklepei zoologicznym i sprzedawca powiedzial że kiryski mogły by sie sprawidz hmm ??? co wy na to ...

#7 Ceratogyrus

Ceratogyrus

Advanced Member

• Moderator nieaktywny
  • PipPipPip
  • 10717 postów
  • LokalizacjaGniezno

Napisano grudzień 27 2006 - 19:32

1 : i sprzedawca powiedzial że kiryski mogły by sie sprawidz

Tak jasne i tacy ludzie prowadza sklep zoologiczny.Nigdy jeszcze nie widzialem zeby jakis przedstawiciel rodzaju Corydoras wcinal glony

#8 gosc_TCHOREK

gosc_TCHOREK
  • Guests

Napisano grudzień 27 2006 - 19:34

moze nie tyle zje glony ale inne brudy wyje ;D

#9 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano grudzień 27 2006 - 23:01

zaden kirysek nie pomoze ci w usuwaniu glonow  ;D, naprawde nie wiem co za cep za przeproszeniem zaproponowal ci kiryski hehe. Moja rada omijaj ten sklep z daleka, gosciu kompletnie nie ma pojecia o tym co mowi.

#10 gosc_TCHOREK

gosc_TCHOREK
  • Guests

Napisano grudzień 27 2006 - 23:16

no to co mam robic w takim razie  ??? 8)

#11 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano grudzień 27 2006 - 23:22

pytaj o otoski, przeciez wczesniej miales napisane powinny ci wyczyscic akwaterra  ;).

#12 gosc_TCHOREK

gosc_TCHOREK
  • Guests

Napisano grudzień 27 2006 - 23:26

a ile moze kosztować taka rybka  ???

#13 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano grudzień 27 2006 - 23:41

tu masz troche wiadomosci o otoskach www.akwarium.nyzio.com/artyk/otocinklus_3.htm cena wacha sie od 5 do 10 zeta za sztuke w zaleznosci od sklepu wiadomo w kazdym sklepie inna cena. Jak bedziesz kupowal kup kilka sztuk bo to jest stadna rybka. pozdrawiam

#14 gosc_arzis

gosc_arzis
  • Guests

Napisano grudzień 28 2006 - 13:14

Tak jak ostatni mojemu kuzynowi gości w zoologicznym sprzedał 3 świerszcze domowe za 7 zł HAHAHAHA  :P :P :P ;D ;D ;D

#15 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano grudzień 28 2006 - 15:54

jak by mi to zaproponowal chyba bym go wysmial  ;D ;D ;D, co za ludzie zeruja na niewiedzy innych ehh.

#16 gosc_TCHOREK

gosc_TCHOREK
  • Guests

Napisano grudzień 28 2006 - 16:05

Kurcze nie było dzis tej rybki  :'( (wykupili) ale mam przyjść jutro bo bedzie dostawa a cena to 4,90zł sztuka

#17 gosc_arzis

gosc_arzis
  • Guests

Napisano grudzień 28 2006 - 17:04

Ale teraz o jakiej rybce muwisz

#18 gosc_TCHOREK

gosc_TCHOREK
  • Guests

Napisano grudzień 28 2006 - 17:09

O Otocinclus affinis którą polecił ceratogyrus :)

#19 gosc_BaronVonColo

gosc_BaronVonColo
  • Guests

Napisano grudzień 28 2006 - 17:13

jak by mi to zaproponowal chyba bym go wysmial  ;D ;D ;D, co za ludzie zeruja na niewiedzy innych ehh.

Jakbym ja tak wierzył w to co proponują to jakbym miał akwaterrarium to bym w nim miał stado kumaków i 2 rekiny ;D Ale teraz na poważnie. Najlepiej poprostu usuń te glony ręką ;)

Dodano po 1 minutach:
Chyba mniej kosztownym rozwiązaniem byłoby porpstu wyciągnięcie tych glonów ręką ,ale znacznie ciekawsze byłoby kupienie tych rybek :)

#20 gosc_TCHOREK

gosc_TCHOREK
  • Guests

Napisano grudzień 28 2006 - 17:15

tych glonów wiele nie ma  ;D ale tak myslałem czy nie kupic jakies rybki która to czyści a przyokazji upiekszy akwaterra ;)

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: chemia wody, akwaterrarium, filtracja

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych