Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Glony w akwatera

chemia wody akwaterrarium filtracja

• Zamknięty Temat jest zamknięty
48 odpowiedzi w tym temacie

#41 Ceratogyrus

Ceratogyrus

Advanced Member

• Moderator nieaktywny
  • PipPipPip
  • 10717 postów
  • LokalizacjaGniezno

Napisano grudzień 31 2006 - 16:25

1 : kosiarki wystarczą lub molinezje.

Kosiarki podskubuja tylko glony dlugie(nitkowate)a molinezje uzupelniaja sobie o nie pokarm.Jezeli karmisz platkami to oleja skubanie glonow albo beda to robily od tak sobie.

#42 gosc_HeySay

gosc_HeySay
  • Guests

Napisano grudzień 31 2006 - 18:41

Pytanko co do tych rybek! Czy beda zyly w akwaterra z Phrynohyas resinifictrix? Te rzekotki wydzielaja szkodliwy sluz i zastanawiam sie czy rybki nie padna od niego.

#43 gosc_czarownicaxx

gosc_czarownicaxx
  • Guests

Napisano grudzień 31 2006 - 18:47

Molinezja to roślinozerna ryba.Poza tym ja nie karmie płatkami tylko żywym pokarmem.Jest lepszy i ryby szybciej rosną.Co do preparatu,gdy by był szkodliwy dla ryb, to by napisali żeby odłowic ryby.A nigdzie nie ma takiej informacji,pozatym leje się tylko kilka kropel a nie całą butelkę.Tam pisze na ile litrów ile jest kropel.Jeżeli przedawkójesz to etedy może byc niebezpieczny.

#44 Ceratogyrus

Ceratogyrus

Advanced Member

• Moderator nieaktywny
  • PipPipPip
  • 10717 postów
  • LokalizacjaGniezno

Napisano grudzień 31 2006 - 18:49

Zalezy jak duzy masz basenik z woda.Szkodliwy jest dlatego,ze pochłania duze zwartosci tlenu z wody

#45 gosc_TCHOREK

gosc_TCHOREK
  • Guests

Napisano grudzień 31 2006 - 18:51

Ja tam woel te rybki co mam juz niewidze tych zabronzowien na szybie  ;D A co do preparatów to słyszałem ze rybkom i zwierzetom rzyjacych tylko w wodzie nic sie nie stanie ale niewaidomo co na to kumaki  :)

#46 gosc_czarownicaxx

gosc_czarownicaxx
  • Guests

Napisano grudzień 31 2006 - 18:52

To jest jeszcze mały mije mają po 35 cm i nadal rosną.

Dodano po 59 sekundach:
chodzi mi o te glonojady

#47 Ceratogyrus

Ceratogyrus

Advanced Member

• Moderator nieaktywny
  • PipPipPip
  • 10717 postów
  • LokalizacjaGniezno

Napisano grudzień 31 2006 - 19:24

1 : po 35 cm i

Do 4-5cm bedzie cięty na glony po tym czasie robia sie leniwe i czekaja na podstawianie pokarmu pod pysk>nie mowiac juz o wynalazkach typu L-cos tam

#48 gosc_czarownicaxx

gosc_czarownicaxx
  • Guests

Napisano grudzień 31 2006 - 21:06

Baronvoncolo napisał,że ma Plecostomusa ja tylko napisałam,że też je mam one nie nadają się do czyszczenia szyb.Są za leniwe.

#49 gosc_BaronVonColo

gosc_BaronVonColo
  • Guests

Napisano grudzień 31 2006 - 21:54

Jak są małe to czyszczą ,a potem to olewają ;D

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: chemia wody, akwaterrarium, filtracja

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych