Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Terrarium - podłoże

podłoże

• Zamknięty Temat jest zamknięty
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 gosc_qba84

gosc_qba84
  • Guests

Napisano grudzień 28 2006 - 20:58

Po pierwsze chciałem się przywitać :) Po drugie cieszę się, że trafiłem na to forum. Już od ok 5 lat dziele swoje życie z żółwiem stepowym, czytając to forum zdałem sobie sprawę jak źle się nim zajmowałem i jak niska jest moja wiedza na temat żółwi. :sad: Mam dwa pytania: 1) Mój żółw nie lubi piasku w akwarium, najlepiej mu(takie robi wrażenie) gdy jest pełno trocin, w których może "ryć". Teraz moje pytanie- czy te trociny mogą być czy koniecznie zmienić podłoże, jeśli tak to na jakie? 2) Mam zamiar zrobić dość duże terrarium, tylko nie mam za bardzo na nie miejsca na półkach- czy terrarium może stać bezpośrednio na podłodze?

#2 Ceratogyrus

Ceratogyrus

Advanced Member

• Moderator nieaktywny
  • PipPipPip
  • 10717 postów
  • LokalizacjaGniezno

Napisano grudzień 28 2006 - 22:26

1 : Mój żółw nie lubi piasku w akwarium

A skad wiesz,ze nie lubi? :)Piasek jest najlepszym wyjsciem ewentualnie mozna domieszac zwirku o grubszej granulacji.Co do pyt 2 :mozesz ustawic terra na podlodze pod warunkiem ze odizolujesz je od niej np 3cm styropianem,co zabezpieczy calosc przed utrata ciepla.

#3 gosc_qba84

gosc_qba84
  • Guests

Napisano grudzień 28 2006 - 22:32

Dzięki za szybką odpowiedź :) Kiedyś miał piasek, ale wtedy bardzo intensywnie drapał po ścianach, tak jakby chciał wyjść. Odkąd ma trociny(dość grubą warstwę) to kopie w nich jak szalony. Co do pkt. 2 to zrobię tak jak radzisz, jak już zamówię to terrarium :) Pozdrawiam!

#4 Ceratogyrus

Ceratogyrus

Advanced Member

• Moderator nieaktywny
  • PipPipPip
  • 10717 postów
  • LokalizacjaGniezno

Napisano grudzień 28 2006 - 22:35

A moze wymieszaj te trociny z piaskiem albo wloknem kokosowym-wtedy na pewno bedzie mogl kopac.

#5 gosc_organoleptyk

gosc_organoleptyk
  • Guests

Napisano grudzień 28 2006 - 22:47

Proszę nie wprowadzaj nowicjusza w błąd. Ani piasek, ani nawet trociny nie są najlepszym wyjściem. Piasek może doprowadzić do zaczopowania gada i doprowadzić do jego zgonu i nie jest polecany jako podłoże. Natomiast dobrym wyjściem jest kora ogrodnicza, którą zakupisz w sklepie ogrodniczym, choć też ma swoje minusy, ewentualnie darń, ale z tym musisz poczekać do lata. Żwirek to rzecz, która się nadaje do kosza przy hodowli żółwi. Obu panom polecam lekturę starszych wątków na temat podłoża. I nowy userze dobrze ci radzę nie słuchaj poprzednika bo może się to tragicznie skończyć dla twojego gada

#6 gosc_qba84

gosc_qba84
  • Guests

Napisano grudzień 28 2006 - 22:49

ok spróbuje, Jutro pójdę do zoologicznego i kupię włókno kokosowe i wymieszam je z trocinami. Jakie dać proporcje? Więcej trocin, czy więcej włókna? EDIT: Ok w takim razie odpada. Tylko jak dam korę, to żółw też nie będzie zbytnio miał możliwości kopania... tak mi się wydaję.

#7 Ceratogyrus

Ceratogyrus

Advanced Member

• Moderator nieaktywny
  • PipPipPip
  • 10717 postów
  • LokalizacjaGniezno

Napisano grudzień 28 2006 - 22:52

Zaczopowaniu piaskiem sa zagrozone przede wszystkim jaszczurki,nie slyszalem jeszcze zeby zolw byl nim zapchany on nie jest w stanie zjesc go az tyle aby mu zaszkodzilo.A w jaki sposob szkodza trociny?

#8 gosc_gutek14

gosc_gutek14
  • Guests

Napisano grudzień 28 2006 - 22:56

1 : ok spróbuje, Jutro pójdę do zoologicznego i kupię włókno kokosowe i wymieszam je z trocinami.

Halo to Ziemia. Nie widziales posta organoleptyk?? On naprawde zna sie na żółwiach stepowych i to jej powinienes sie sluchac.

#9 gosc_organoleptyk

gosc_organoleptyk
  • Guests

Napisano grudzień 28 2006 - 22:56

1 : Zaczopowaniu piaskiem sa zagrozone przede wszystkim jaszczurki,nie slyszalem jeszcze zeby zolw byl nim zapchany on nie jest w stanie zjesc go az tyle aby mu zaszkodzilo.

to radzę ci zaktualizować wiedze na ten temat. Piasek cementuje się w jelitach gada, a ten nie może ani nic zjeść, ani wydalić i umiera w strasznych męczarniach.

1 : A w jaki sposob szkodza trociny?

są zdecydowanie za miękkim podłożem na dłuższą metę mogę prowadzić do uszkodzeń stawów gada. Żółwie muszą mieć twarde podłoże

#10 gosc_qba84

gosc_qba84
  • Guests

Napisano grudzień 28 2006 - 23:00

1 : ok spróbuje, Jutro pójdę do zoologicznego i kupię włókno kokosowe i wymieszam je z trocinami.

Halo to Ziemia. Nie widziales posta organoleptyk?? On naprawde zna sie na żółwiach stepowych i to jej powinienes sie sluchac.

Pisaliśmy post w podobnym czasie, dlatego dodałem EDIT :)

#11 gosc_organoleptyk

gosc_organoleptyk
  • Guests

Napisano grudzień 28 2006 - 23:00

1 : Tylko jak dam korę, to żółw też nie będzie zbytnio miał możliwości kopania... tak mi się wydaję.

Będzie miał możliwość. Wszystkie inne stepowce na tym forum kopią w korze z powodzeniem także twój też da radę.

#12 gosc_qba84

gosc_qba84
  • Guests

Napisano grudzień 28 2006 - 23:04

ok dzięki. Czyli w sklepie ogrodniczym prosić o korę ogrodniczą.

#13 gosc_organoleptyk

gosc_organoleptyk
  • Guests

Napisano grudzień 28 2006 - 23:32

tak. Najlepiej w dużym ogrodniczym, bo w małych o tej porze roku mogą już nie mieć kory. Czytałam ostatnio, że ta sosnowa może być trująca w jednym z artykułów, więc może lepiej się jej wystrzegaj. Jak już zakupisz odpowiedni produkt wysyp mu 15-20 cm warstwę tego podłoża i wtedy z pewnością będzie mieć chęć do kopania

Dodano po 5 minutach:
przeczytaj to sobie http://www.terrarium...zolwi-1562.html

#14 gosc_qba84

gosc_qba84
  • Guests

Napisano grudzień 28 2006 - 23:33

ok dziękuję bardzo mi pomogłaś :) Po nowym roku napiszę co zaobserwowałem, choć teraz jest mniej aktywny. Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki wszystkim za odpowiedzi  ;) Dobranoc.

#15 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano grudzień 28 2006 - 23:38

Witaj qba84. Cieszę się, że do nas dołączyłes i że kolejny hodowac żółwi zapragnął stworzyć swojemu pupilowi lepsze warunki życia.

1 : A skad wiesz,ze nie lubi? :)Piasek jest najlepszym wyjsciem

Znów mieszasz ludziom w głowie. Chyba poproszę administrację, żeby na Ciebie wpłynęli jakoś, bo mi już ręce opadają. Piasek jest złym podłożem i wielokrotnie temat był poruszany. Jeśli nie wiesz dlaczego to podobnie jak nasz nowy kolega prześledź archiwa a wtedy zrozumiesz dlaczego.

1 : Tylko jak dam korę, to żółw też nie będzie zbytnio miał możliwości kopania... tak mi się wydaję.

Jest to znacznie lepsze niż trociny i żółwie świetnie sobie w tym kopią. Pamiętaj, że jeśli to stepowy to powinien mieć podłoże o grubości co najmniej dwóch wysokości żółwia.

#16 gosc_gutek14

gosc_gutek14
  • Guests

Napisano grudzień 29 2006 - 09:59

1 : 1 : A skad wiesz,ze nie lubi? :)Piasek jest najlepszym wyjsciem
Znów mieszasz ludziom w głowie.

Dokladnie jak sie nie znasz to sie nie odzywaj i nie wprowadzaj ludzi w blad.

1 : Pamiętaj, że jeśli to stepowy to powinien mieć podłoże o grubości co najmniej dwóch wysokości żółwia.

Jednym slowem : nie zaluj mu tego podloza.  ;) ;D

1 : Pisaliśmy post w podobnym czasie, dlatego dodałem EDIT

Tak masz racje i sory ze tego nie zauwazylem.

#17 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano grudzień 30 2006 - 22:41

1 : Kiedyś miał piasek, ale wtedy bardzo intensywnie drapał po ścianach, tak jakby chciał wyjść

może po prostu brakowało mu jakiegoś urozmaicenia w terrarium i najzwyczajniej się nudził :) spróbuj dodac mu jakies dodatki typu korzenie,kamienie.

#18 gosc_gutek14

gosc_gutek14
  • Guests

Napisano grudzień 30 2006 - 22:45

1 : może po prostu brakowało mu jakiegoś urozmaicenia w terrarium i najzwyczajniej się nudził  spróbuj dodac mu jakies dodatki typu korzenie,kamienie.

Tylko po co żółwie sie nie wspinaja a korzen bedzie tylko zagracal terra. Kamien tak ale nie za duzo neden moze dwa.

#19 gosc_qba84

gosc_qba84
  • Guests

Napisano grudzień 31 2006 - 13:11

no mam dwa kamienie, żeby sobie pazurki ścierał, na jednym to lubi leżeć i się wygrzewać :)

Dodano po  1 godzinach 2 minutach:
Nie chce zakładać nowego tematu, ale czy takie terrarium będzie dobre dla żółwia stepowego?

http://www.allegro.p...100x40x50_.html

#20 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano grudzień 31 2006 - 13:45

Zdecydowanie za małe. A co do nowych tematów. Wskazane jest zakładanie nowych tematów jesli pytanie, które sie chce zadać nijak się ma tytułu wątku :)

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: podłoże

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych