Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

ile mam kupić żółwi?:(

- - - - - wybór zwierzęcia

• Zamknięty Temat jest zamknięty
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano styczeń 21 2007 - 17:01

kupuje w przecenie akwarium za 100złoty. jest duze na 80cm.skoro będzie taki duże to jak mam kasiorkę ale nuewiem co zna zrobić
wpadłam na pomysłów żeby kupić żółwia ale ja mam jednego jest mały ma 3cm.
:Pi niewem jak to rozpoznac a skoro mam miec dwa to lepiej zeby byla parka ?
piszcie:)

#2 gosc_kubao21

gosc_kubao21
  • Guests

Napisano styczeń 21 2007 - 18:08

Żółwik jest jeszcze za mały żeby rozpoznać płeć ;) Ja radze ci kupić większą ilość(3-4 ) gdyż żółwie czują się lepiej w grupie :)

#3 gosc_Miszka007

gosc_Miszka007
  • Guests

Napisano styczeń 21 2007 - 18:23

Tylko, że te żółie teżrosną do dość dużych rozmiarów i później trzeba będzie kupić większe akwarium.

#4 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano styczeń 22 2007 - 12:39

1 : Ja radze ci kupić większą ilość(3-4 ) gdyż żółwie czują się lepiej w grupie

Taaakkk. W tym "olbrzymim" alkwarium bardzo szybko zaczną się czuć jak sardynki...

#5 gosc_kubao21

gosc_kubao21
  • Guests

Napisano styczeń 22 2007 - 14:20

Taaakkk. W tym "olbrzymim" alkwarium bardzo szybko zaczną się czuć jak sardynki...

Ale droga Asiu chyba nie zaprzeczysz, że żółwie czują się lepiej w grupie, a jeśli urosną to będzie trzeba kupić większe akwarium.

#6 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano styczeń 22 2007 - 17:50

1 : Ale droga Asiu chyba nie zaprzeczysz, że żółwie czują się lepiej w grupie

Nooo. Szczególnie jak nie mają miejsca, żeby się nawzajem omijać...  ;D

#7 gosc_kubao21

gosc_kubao21
  • Guests

Napisano styczeń 22 2007 - 19:26

Nooo. Szczególnie jak nie mają miejsca, żeby się nawzajem omijać... 

Wyobraź sobie: 80cm akwa i np. 3 żółwiki-3-centymetrowe...

#8 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano styczeń 22 2007 - 20:35

1 : Wyobraź sobie: 80cm akwa i np. 3 żółwiki-3-centymetrowe...

A jak myślisz ? Jak długo te żółwiki pozostaną 3-centymetrowe... Jeśli ktoś się chce zajmować zwierzętami topowinien myśleć przyszłościowo a nie zachowywac się jak rozkapryszony dzieciak, który chce coś mieć tu i teraz, a o resztę będzie się martwił później. Kupując 3 żółwiki 3-centymetrowe trzeba sobie zadać trzy podstawowe pytania:

1. Czy stać mnie będzie na kupienie wkrótce olbrzymiego (kilkuset litrowego) akwarium ?
2. Czy mam miejsce w domu na postawienie tego akwarium (względnie, czy rodzina to zaakceptuje)?
3. Co zrobię z żółwiami jak nie będę mógł mieć takiego dużego akwarium?

Dopiero jeśli człowiek potrafi sobie uczciwie odpowiedzieć na tak postawione pytania, może podjąć odpowiedzialną decyzję na temat zakupu kilku żółwi wodnych.

#9 gosc_Miszka007

gosc_Miszka007
  • Guests

Napisano styczeń 22 2007 - 20:55

U żółwi żółtolicych przyrost jest ok. 1 cm z każdej strony. Więc jeśli ma teraz 3 cm. to za rok przy dobrym karmieniu będzie miał 5 cm.

#10 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano styczeń 22 2007 - 23:47

1 : U żółwi żółtolicych przyrost jest ok. 1 cm z każdej strony. Więc jeśli ma teraz 3 cm. to za rok przy dobrym karmieniu będzie miał 5 cm.

Dobrze by było... Nie zmienia to jednak faktu, że trzeba być przygotowanym na to , że jednak wkrótce będzie 25... I co wtedy ? Zabić ? Wypuścić do jeziora, czy trzymać w karcerze ?

#11 gosc_marioh

gosc_marioh
  • Guests

Napisano styczeń 24 2007 - 14:04

Asiu oczywiście popieram Twoje wypowiedzi i podpisuję się pod nimi zdecydowanie!

Miszka007 ciekawi mnie skąd pobrałeś takie dane odnośnie wzrostu żółwi żółtolicych

przyrost jest ok. 1 cm z każdej strony. Więc jeśli ma teraz 3 cm. to za rok przy dobrym karmieniu będzie miał 5 cm.

Osobiście uważam, ze te 5 centymetrów osiągnie w 3-4 miesiące, bo akurat w pierwszych latach żółwie rosną najszybciej.
Wracając do akwarium, to nadwyżkę kasy najlepiej wpakować w większy zbiorniczek (tego nigdy za wiele), odpowiednią filtrację (w przyszłości zaprocentuje i nie będzie potrzeby dokupywania następnych filtrów) lub dobre oświetlenie (również potrzebne). Dodatkowo akwaria profilowane (to jest chyba tego typu) jest trudniej zagospodarować (wykonanie nadbudówki, wyspy, ewentualnie podżwirówki, itd.).
Pozdrawiam.

#12 gosc_tusiaczek

gosc_tusiaczek
  • Guests

Napisano styczeń 28 2007 - 09:44

Kasia, ty nie mas warunków dla 2, 3 żółwi... masz mały pokój, i nawet nie ma miejsca na dużą szafkę pod akwarium.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wybór zwierzęcia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych