Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Rożne Podgatunki A Rozmnażanie

- - - - - rozmnażanie

• Zamknięty Temat jest zamknięty
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 gosc_tusiaczek

gosc_tusiaczek
  • Guests

Napisano styczeń 22 2007 - 22:04

Mam 2 żółwie ostrogrzbiete, jest to para. W przyszłości chcę je rozmnożyć, ale okoazało sie, że owszem są ostrogbiete, ale z innych podgatunków. ile mam procent szans, ze dojdzie do godów i w efekcie będą młode?

#2 gosc_marioh

gosc_marioh
  • Guests

Napisano styczeń 24 2007 - 13:51

Bardzo znikome, chociaż również prawdopodobne (odpowiedź dyplomatyczna). ;D Ciekaw jestem, czy faktycznie Masz inne podgatunki, więc poprosiłbym ewentualnie o zdjęcia (najlepiej bok/góra głowy i karapaks). Zdarza się wiele krzyżówek między podgatunkami, ale raczej na specjalnie do tego stworzonych fermach żółwiowych, gdzie liczby żółwi sięgają tysięcy sztuk. Pozdrawiam.

#3 gosc_tusiaczek

gosc_tusiaczek
  • Guests

Napisano styczeń 24 2007 - 14:49

nie mam cyfrówki a normalnym to nic nie widać... mam (na 40% ) Graptemys pseudogeographica kohnii i Graptemys kohnii- ponoć róźnią się tym że pseudogeographica nie ma  "poprzeczki" w oku, u mnie obydwa mają ową poprzeczkę http://www.chelonia....emysgallery.htm

#4 gosc_marioh

gosc_marioh
  • Guests

Napisano styczeń 24 2007 - 15:26

....mam (na 40% ) Graptemys pseudogeographica kohnii i Graptemys kohnii- ponoć róźnią się tym że pseudogeographica nie ma  "poprzeczki" w oku, u mnie obydwa mają ową poprzeczkę
Zacznijmy od tego, że pomieszałeś troszkę nazwy, bo G.pseudogeographica kohnii jest obecnie uznawany jako podgatunek G.pseudogeographica pseudogeographica, więc to co pisałeś wyżej nie ma miejsca (nie ma dwóch kohnii - skąd te nazwy ???). Wracając do rozpoznnia akurat kluczem nie jest poprzeczka w oku, a pas za okiem, gdzie u G.pseudogeographica kohnii jest on zakrzywiony (jak charakterystyczny sierp) i wchodzący na górny pas szyi. Dodatkowo posiada on białą tęczówkę oka i obszerniejszy wzór na plastronie.  Sprawa zdjęć także jest do przeskoczenia, bo zrobione z bliska zdjęcie głowy nawet komórką powinno odpowiedziec na pytanie. Pozdrawiam.

#5 gosc_tusiaczek

gosc_tusiaczek
  • Guests

Napisano styczeń 24 2007 - 17:10

Wielkie dzięki... wiem na pewno, ze to ten sam podgatunek graptemys kohnii, bo te paski na głowie zaczynają się u góry, a nie na przodzie pod okiem

Dodano po 6 minutach:
nazwy te co PODAŁAM nie prawidłowo są z http://www.chelonia....emysgallery.htm

#6 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano styczeń 24 2007 - 19:28

1 : Bardzo znikome, chociaż również prawdopodobne

A moim zdaniem bardzo prawdopodobne, ale zupełnie pozbawione sensu. Takie rozmnażanie hybryd (w obrębie jednego gatunku) jest według mnie jak produkcja kundli...

#7 gosc_tusiaczek

gosc_tusiaczek
  • Guests

Napisano styczeń 26 2007 - 15:03

Droga Asiu, napisałam wyżej, iż moje żółwie sątego samego podgatunku wiec nie rozumiem teraz twojego oburzenia

#8 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano styczeń 26 2007 - 15:44

Nie rozumiesz ? Oburzam się, że w ogóle przeszło Ci przez myśl rozmnażanie żółwi dwóch podgatunków...

#9 gosc_tusiaczek

gosc_tusiaczek
  • Guests

Napisano styczeń 26 2007 - 19:29

ale ja ich nie chciałam sprzedawać itp. ja chciałam je zostawić, więc to dla mnei nie miało wiekszego znaczenia pozatym, ze one sie ciężej rozmanażja

#10 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano styczeń 28 2007 - 11:57

1 : ale ja ich nie chciałam sprzedawać

OK, ale sama idea jest dla mnie po prostu nie do przyjęcia i już...

Ja tam nie wiem, czy się cieżej rozmnażają, bo już na rynku sa osobniki, które podejrzewa się o to, że nie są czyste podgatunkowo, tylko są hybrydami żółwia żółtobrzuchego, najprawdopodobniej z żółtouchym...

#11 gosc_tusiaczek

gosc_tusiaczek
  • Guests

Napisano styczeń 28 2007 - 21:08

wiem, moja kolezanka takiego ma niby żółtolicy ale nie ma ktopek w ogóle na plastronie

#12 gosc_marioh

gosc_marioh
  • Guests

Napisano styczeń 29 2007 - 10:44

Bo to właśnie może Trachemys scripta scripta ???

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: rozmnażanie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych