Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Żółwiki............

- - - - - łączenie

• Zamknięty Temat jest zamknięty
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano marzec 08 2007 - 21:00

Hejka wszystkim :))) jakiś czas temu dostałam dwa żółwie, jak sie okazało jeden czerwonolicy - samczyk a drugi żółtolicy - panienka. Miałam już wcześniej jednego czerwonolicego - zgrabną panienkę. Postanowiłam rozdzielić te które dostałam - samczyk zachowuje sie wspaniale, jest żywotny i chyba w swoim żywiole ;) zato żółta panienka chyba jest smutna. Jak myślicie dokupić jej towarzysza????? troszkę się o nią martwię........ pozdrawiam wszystkich Ania

#2 gosc_tusiaczek

gosc_tusiaczek
  • Guests

Napisano marzec 20 2007 - 09:40

Jak chcesz, to dokup, ale każdy żółw ma inny charakter, tak samo jak ludzie. Po prostu moze jest z natury smutna, albo to jest ze stresem zwiazane:)

#3 gosc_marioh

gosc_marioh
  • Guests

Napisano marzec 20 2007 - 12:53

Moim zdaniem lepiej nie dokupywać kolejnego żółwia, bo już teraz przy trzech ich docelowe akwarium musi być ogromne.... Teraz są pewnie jeszcze niewielkie i problemu z rozdzieleniem, oraz miejscem nie ma, ale pamiętaj iż podrosną i mogą również wtedy potrzebować osobnych zbiorników. Wracając do "smutnej" żółwicy, to opisz proszę jej warunki mieszkalne i dietę, bo często właśnie one mają duży wpływ na zachowania gadzin. Pozdrawiam.

#4 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano marzec 30 2007 - 09:38

Chcę kupić żółwia czewonolicego jestem laikiem w tej dziedzinie i chciałbym się dowiedzieć w co muszę wyposażyć moje terrarium żeby żółw czuł się dobrze i miał zapewnione jak najlepsze warunki. mam 200litrowe akwarium mam nadzieję że dla jednego żółwia wystarczy Pozdrawiam i liczę na pomoc ???

#5 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano marzec 30 2007 - 17:09

Odpowiedź znajdziesz na stronie głównej w artykule dotyczącym hodowli tego konkretnego gatunku. Zalecam również cierpliwość i prześledzenie tego forum. Na wiele pytań znajdziesz tu gotowe odpowiedzi.

#6 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano kwiecień 02 2007 - 20:23

hejka kochani :) dzieki za wszystkie odpowiedzi :) i juz udzielam swoich :) Mam dwa akwaria, w jednym 220 litrowym mieszkaja dwa żółwie czerwonolice (w jednej części), w drugiej axsusie :) - akwarium podzielone jest na dwie części. Drugie akwarium jest mniejsze jakieś 150 litrów i tam ma swoje miejsce żółtolicy :) żywia sie mrozona ochotką, dżdżownicami latem lub czerwonymi robakami.......smakuje im ) rosną jak na drożdżach:)

#7 gosc_manta

gosc_manta
  • Guests

Napisano kwiecień 06 2007 - 11:15

220 litrów podzielone na dwa? to jak to wygląda? jakie są wymiary każdej z części?? wydaje mi się, że to za mało jak dla żółwików, tj zależy jakiej są wielkości. 150 litrów też zależy jakiej wielkości jest żółwiczka Urozmaić im dietę, bo ta jest dośćmonotonna, same robale ;-) a ile masz tych aksolotli w połówce akwa?

#8 gosc_Blue_Wolfy

gosc_Blue_Wolfy
  • Guests

Napisano kwiecień 07 2007 - 19:36

Witam wszystkich!  :) Dzwoneczku, to dobrze, że tak się troszczysz o swoje żółwie. Podejrzewam, że mają u Ciebie niezły luksus  ;D Ale proponuję jedno - urozmaicenie diety. Same robaki nie wnoszą zbyt dużo składników odżywczych. Sama mam żołtolicego i choć jest niewielki, już mu wprowadzam jak największe urozmaicenie. Oto skład jedzenia mojego Szczepana ;D - Gammarus, - suszone krewetki większego kalibru, - suszone rybki (kupisz w każdym zoologu) - mięsko wołowe (czasem podsypuję wapniem) - mięsko drobiowe (pierś, małe ilości jeśli naprawdę muszę i brak mu białka, bo ogólnie niezbyt lubi na codzień) - Czasem granulat, ((choć niektórzy mówią, że tak naprawdę nic nie daje) - Teraz wiosennie Dżdżownice - bardzo lubi ;D A na przykład ochotek w ogóle do pyska nie weźmie. Zresztą w którym zoologu nie byłam, każdy mówi, że dawać można, ale jest to pokarm jałowy i nic nie daje zbytnio Mam jeszcze jedno pytanie - mówisz, ze masz część z 220litrow dla czerwonolicych i 150 dla żołtolicego... A jak duże są żółwie i jakie wymiary mają poszczególne akwaria? :) Pozdrawiam :)

#9 gosc_manta

gosc_manta
  • Guests

Napisano kwiecień 07 2007 - 20:26

Blue_Wolfy - Twoja żółwiowa dieta nie jest prawidłowa, więc lepiej nie polecać jej innym ;-) NIE POJADEMY MIĘSA PTAKÓW I SSAKÓW granulat typu biorept wywalamy z diety a suszonki podajemy jako dodatek, coś jak chrupki dla dzieci. Proponuje podawać więcej ryb (akwariowe i zwykłe kupowane w rybnym, czasem też można podać filet rybny), krewetek, larw (np ochotki, komara), wrzucać roślinki do akwa żółwia - chętnie zje, wpuścić ślimaki, które też powinny zostać pochłonięte :)

#10 gosc_Blue_Wolfy

gosc_Blue_Wolfy
  • Guests

Napisano kwiecień 07 2007 - 22:11

Cóż, manta, może masz racje, ale po konsultacjach i oględzinach żółwika przez paru zoologów i pania doktor, która jest jedna z lepszych specjalistów od gadów w Wawie, dieta mojego Szczepanka jest na razie w miare ok ;D Robali jeśc nie chce, choć to od nich zaczynałam, wiec zgodnie z zaleceniami mam czekac az zacznie kaceptowac, nie narzucac mu, tylko próbowac co jakis czas. A, że nie chce - to juz jego problem ;D Zas co do mięsa... To, że jest w jadłospisie, nie oznacza, ze mu je daje caly czas. Raz na miesiąc maluśko dla podania białka, jeśli go osłabiło coś. Aha, zapomniałam dodać, że ostatnio kupuje mu świeże roślinki wodne w sklepie akwarystycznym, takie jakie mi wskazali zoolodzy - i faktycznie - wsuwa ;D Raczej zbytnich niedogodności w diecie nie widzę, bo od maleńkiego żółwika rośnie mi szybko i nie ma z nim żadnych problemów, zaś właśnie miałam problemy z biegunką i oczami gdy żywił się robalkami :P Ale wiadomo - co żółw to inne upodobania żywieniowe ;D Pozdrawiam :)

#11 gosc_marioh

gosc_marioh
  • Guests

Napisano kwiecień 12 2007 - 23:52

Oczywiście , to co napisała Manta jest odpowiednie i właśnie takie jedzenie powinno się stosować.

Bardzo ciekawi mnie także nazwisko pani doktor pracującej w Warszawie, która poleciła Ci ten rodzaj pokarmu i napisz także, czy zaleciła Ona podawanie go raz na miesiąc..... ???

bo od maleńkiego żółwika rośnie mi szybko i nie ma z nim żadnych problemów

Takie wypowiedzi nie są jednoznaczne i nie mogą ocenic faktycznego zdrowia gadzinki, więc jeżeli możesz wstaw jej zdjęcia w celu obejrzenia przyrostów. Oczywiście wygląd zewnętrzny i zachowanie jest także bardzo ważne, ale przy nieodpowiedniej diecie najbardziej wyniszczane są organy wewnętrzne, których nie można akurat zobaczyć przez skorupę.
Pozdrawiam.

#12 gosc_krzychstr

gosc_krzychstr
  • Guests

Napisano kwiecień 20 2007 - 15:08

a prpo przyrostów, czy na ich podstawie można ustalic wiek?

#13 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano kwiecień 20 2007 - 15:26

Nie...

#14 gosc_marioh

gosc_marioh
  • Guests

Napisano kwiecień 20 2007 - 15:53

Istnieją opinie, że w naturalnym środowisku na podstawie przyrostów można ocenić wiek żółwi, ale nie mając dostępu do naturalnie żyjących gadzin ciężko się w tym temacie wypowiedzieć.
Pozdrawiam.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: łączenie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych