Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Północny balkon

wybieg zewnętrzny

• Zamknięty Temat jest zamknięty
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 gosc_Renia (aga)

gosc_Renia (aga)
  • Guests

Napisano marzec 19 2007 - 10:41

Mam problem. Niedługo zacznie sie ciepło i sezon wybiegowy. Mój Tusiek nie ma wyniegu ogrodowego ale ma duży wybieg balkonowy. Problemem jest to, że w naszym nowym mieszkaniu balkon jest od strony północnej i słońce wychodzi tam dopiero popołudniu. Czy więc taki balkon nadaje się na wybieg? Chciałabym cały balkon wyłożyć darnią, taką trawą w rolce i zrobić mu full wypas. Tylko to popołudniowe słońce! Co wy na to?

#2 gosc_nulus

gosc_nulus
  • Guests

Napisano marzec 19 2007 - 15:07

Zawsze warto, skoro jest możliwość.

#3 gosc_organoleptyk

gosc_organoleptyk
  • Guests

Napisano marzec 19 2007 - 17:22

Problemem jest to, że w naszym nowym mieszkaniu balkon jest od strony północnej i słońce wychodzi tam dopiero popołudniu.

to tak ja u mnie

Czy więc taki balkon nadaje się na wybieg?

ja zrobiłam u siebie pomiar teperatur i stwierdziłam, że się nie nadaje. Było z byt chłodno u mnie w granicach 20-23 stopni do tego musisz doliczyć niezbyt ciepłe podłoże. U mnie słońce na bolkonie pojawia się latem o 16-17 a wtedy promieniowanie też jest ograniczone. Zrezygnowałam z tego pomysłu. Znaczenie ma również to czym masz balkon wyłożony czy to są kafelki czy coś innego

#4 gosc_Renia (aga)

gosc_Renia (aga)
  • Guests

Napisano marzec 19 2007 - 19:21

No to smutno mi teraz, bo chcemy z mężem kupić to mieszkanie a chcę żeby Tusiowi było dobrze! Balkon nie jest niczym wyłożony (beton poprostu). Chcielismy wyłożyć drewnem, na to wysypać ziemię i na ziemię położyć darń.

#5 gosc_organoleptyk

gosc_organoleptyk
  • Guests

Napisano marzec 19 2007 - 21:44

to dobrze, że kafli nie ma. Możesz spróbować, ale zrób pomiary. U mnie w chłodniejsze dni letnie było ok 18 C o godzinie 8 rano, wiec się trochę przeraziłam http://www.terrarium...=239049&t=81325 może ci się rozjaśni może nie w każdym razie nie zaszkodzi przeczytać. Miłej lektury

#6 gosc_kondi

gosc_kondi
  • Guests

Napisano marzec 19 2007 - 23:15

U mnie jest super balkon, idealny dla Kuby na wybieg na wiosnę i lato, ale mamy takie problemy z właścicielką, że szukamy powoli czegoś nowego. Zobaczymy co i jak, ale balkon to cudowna sprawa, a w Krakowie w wielu kamienicach tych starszych go nie ma :(

#7 gosc_Renia (aga)

gosc_Renia (aga)
  • Guests

Napisano marzec 20 2007 - 08:38

Dzięki pati, poczytam sobie. Zobaczymy jak będzie z temperaturami, mam nadzieję, że coś z tego wyjdzie.

#8 gosc_Renia (aga)

gosc_Renia (aga)
  • Guests

Napisano marzec 28 2007 - 08:26

Wczoraj był ciepły dzień więc posparawdzałam parę rzeczy. Słońce pojawiło się na balkonie dokładnie o 13.40, w słońcu temperatura wachała sie pomiędzy 27-28 stopni, w cieniu 17 stopni. W cieniu mało ale mamy przecież dopiero początek wiosny, gdy będzie lato temperatura powinna sie podnieść przynajmniej o 4 stopnie, prawda. Może nie będzie tak źle. Jestem dobrej myśli.

#9 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano marzec 28 2007 - 09:40

Może nie będzie tak źle. Jestem dobrej myśli.

Wyniki pomiarów napawają optymizmem. Myślę, że będzie miał tam w lato świetny wybieg i lepsze warunki niż w terrarium.

#10 gosc_Renia (aga)

gosc_Renia (aga)
  • Guests

Napisano marzec 28 2007 - 09:50

Ach, to dobrze!  ;D Już nie mogę sie doczekać, teraz przegladam internetowe stronki i szukam gdzie mozna kupić trawę w rolce.

#11 gosc_Renia (aga)

gosc_Renia (aga)
  • Guests

Napisano maj 07 2007 - 09:57

Nie będzie żadnego balkonu ani żadnej trawy w rolce!!! Dowiedzieliśmy się z mężem, że musimy opuścić mieszkanie, które teraz wynajmujemy. Długo myśleliśmy co robić i postanowiliśmy.................. zbudować dom!!! Mąż zawsze mnie na to namawiał ale ja nie chciałam, wychowalam się na osiedlu i jestem typowym blokersem. Wiem, że to nie jest miejsce na dzielenie sie tego typu radościami ale piszę Wam o tym ze względu na Tusia! Chcemy jeszcze w te wakacje postawic mury więc mam ogromną nadzieję, że mój pupilek skorzysta jeszcze z całodniowych spacerków po ogrodzie i i słonecznych kapieli!!! Tak sie cieszę gdy wyobrażam go sobie przebierajacego tymi słodkimi nóżkami miedzy koniczynkami!!! Teraz nie robię nic innego tylko wertuję stronki z wybiegami dla żółwi!!! Zawsze marzyłam o tym, żeby mieć ogród, teraz marzę o full wypas wybiegu dla niunia!!!

#12 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano maj 07 2007 - 14:24

Cieszę się że przekonywanie Ciebie przez męża i mnie :) (na innym forum .. oczywiście nie na tym  :nie:) dało skutek . Powodzenia! Pozdrawiam! Ps. Tylko dla Tusia? Nie chcesz więcej żółwi? Pewnie dobrze wiesz o czym pisał GERHARD WAGNER po 20 latach doświadczenia w hodowli żółwi?

#13 gosc_Renia (aga)

gosc_Renia (aga)
  • Guests

Napisano maj 07 2007 - 16:06

Nie dziękuję  ;) A co pisał Wagner bo nie wiem?

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wybieg zewnętrzny

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych