Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

Jak pięlęgnować darń?

podłoże

• Zamknięty Temat jest zamknięty
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano kwiecień 01 2007 - 16:32

No właśnie. Mam pytanko ponieważ wsadziłem darń do terra i ciągle mi usycha.Jak ją pielęgnować? Skorzystałem z opcji szukaj i nic. :) Mam się modlić żeby nie uschła?? :poklon:  :) Proszę o sprawną odpowiedź bo zaraz mi znowu padną. :)

#2 gosc_nulus

gosc_nulus
  • Guests

Napisano kwiecień 01 2007 - 17:47

Po prostu lekko podlewaj, systematycznie.  :tak:

#3 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano kwiecień 01 2007 - 18:28

Codziennie rano? Systematycznie czyli?? ??? :)

#4 gosc_kondi

gosc_kondi
  • Guests

Napisano kwiecień 01 2007 - 18:34

Sam musisz to ocenic, powiem ci, ze u mnie odkad zainstalowalem w terrarium trzykrotki i UVB, to musze podlewac rosliny codziennie, bo momentalnie je wysusza. Ziemia jest po prostu tak spekana az. Mech mi sie nie utrzymal, nie mowiac o tym, zeby zwiekszal mi wilgotnosc w terra, mimo, ze podlewalem go (w zasadzie spryskiwalem intensywnie) kilka razy dziennie. Wydaje mi sie, ze z darnia powinno byc jakos pomiedzy, ale bardziej w strone trzykrotki, czyli podlewaj codziennie rano. Ja teraz spryskuje rano cale terra i kwiatkom sie tez dostaje przy okazji.

#5 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano kwiecień 01 2007 - 19:13

Aha to już jest wszystko jasne ;D . THX

#6 gosc_Renia (aga)

gosc_Renia (aga)
  • Guests

Napisano kwiecień 02 2007 - 09:12

Może to głupie pytanie ale gdzie kupić trawę w rolce? W internecie ani na allegro nie bardzo mogę znaleźć czegoś ciekawego. Chodzi mi o większą ilość tak żeby wyłożyć balkon Tuśkowi.

#7 gosc_nulus

gosc_nulus
  • Guests

Napisano kwiecień 02 2007 - 14:12

Może CASTORAMA albo OBI?

#8 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano kwiecień 02 2007 - 19:18

W internecie ani na allegro nie bardzo mogę znaleźć czegoś ciekawego

A co masz na myśli pisząc coś ciekawego? Może jednak jest na allegro coś ciekawego:
http://www.allegro.p...i_rolowane.html

Chodzi mi o większą ilość tak żeby wyłożyć balkon Tuśkowi.

To jst akurat mała ilość. Poszukaj firm trudniących się zakładaniem trawników i ogrodów. Powinni mieć.

#9 gosc_Renia (aga)

gosc_Renia (aga)
  • Guests

Napisano kwiecień 02 2007 - 20:26

No tak, dla Tusia to duża ilość a dla firmy trudniącej się wyrobem trawy w rolkach mała, hehe  ;)

#10 gosc_Renia (aga)

gosc_Renia (aga)
  • Guests

Napisano kwiecień 03 2007 - 10:08

No tak, ale czy uważacie to wogóle za dobry pomysł, żeby wyłożyć balkon trawą w rolce? Będzie sie Tusiowi podobało? Czy lepiej wysypać korę? Co będzie najlepsze dla prawidłowego układania nóżek?

#11 gosc_nulus

gosc_nulus
  • Guests

Napisano kwiecień 04 2007 - 17:10

I to i to dobre, trawka w rolce, o ile prawdziwa, rosnąca pewnie będzie lepsza.

#12 gosc_organoleptyk

gosc_organoleptyk
  • Guests

Napisano kwiecień 04 2007 - 19:52

zawsze możesz wyciąć spory kawałek łąki i też Tusiek będzie miał "naturalny" balkon tylko troszkę się przy tym napracujesz. Pewnie nawet byłby lepszy niż trawa w rolkach, bo spotkał by tam większą różnorodność roślinną  ;)

#13 gosc_Renia (aga)

gosc_Renia (aga)
  • Guests

Napisano kwiecień 04 2007 - 20:05

Pati, to dobry pomysł!  :tak: Muszę to obgadać z mężem.

#14 gosc_organoleptyk

gosc_organoleptyk
  • Guests

Napisano kwiecień 05 2007 - 08:22

Pati, to dobry pomysł!  Tak Muszę to obgadać z mężem.

wtedy to rzeczywiście byś miała darń. W dodatku taką z prawdziwego zdarzenia. Jak wytniesz kawałek łąki z mniszkami i one mu zaczną kwitnąć to żółwik z pewnością się zachwyci

#15 gosc_dr Robert

gosc_dr Robert
  • Guests

Napisano kwiecień 07 2007 - 01:54

Trawa z rolki niesie ze sobą niebezpieczeństwo dostarczenia żółwiowi pokarmu przenawożonego lub z masa innej chemii (niektóre firmy produkujące trawy stosują masę chemii, aby trawniczek rósł szybko i był zieloniutki), o ile żółw zjada trawę. Darń wycięta z łąki jest zdecydowanie lepsza, może być sadzona na folii lub w dużych kuwetach (ja wolę kuwety z ogrodniczego), najlepiej z drenażem (np. żwir), bo wtedy dłużej przetrwa. Ja drenażu nie stosuję i zielenina utrzymuje się zwykle 2-3 miesiące. Najważniejsze, żeby nie zalać, bo wtedy gniją korzenie i szybko darń znika. Przesuszenie nie jest tak groźne. Trzeba nauczyć się to umiejętnie podlewać.

#16 gosc_Renia (aga)

gosc_Renia (aga)
  • Guests

Napisano kwiecień 10 2007 - 16:51

Rzeczywiście o takich chemikaliach to nie pomyślałam - dziękuję za uwagę.  ;)

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: podłoże

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych