Skocz do zawartości

Witaj na naszym forum!

Zarejestruj się już dziś! Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, odpowiadać w tematach innych użytkowników, wysyłać prywatne wiadomości i wiele więcej.

[Zółw czerwonolicy] dokumenty...?

- - - - - prawo

• Zamknięty Temat jest zamknięty
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano kwiecień 07 2007 - 22:18

Witam! Mam ważne pytanie. Chce sprzedać dwa żółwie czerwonolice, ale nie mam żadnych dokumentów na nie. Czy są one wymagane? Żółwie kupiłem w sklepie zoologicznym kilka lat temu.

#2 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano kwiecień 10 2007 - 22:16

to zalezy ile lat maja twoje zolwiki i czy kupiles je jeszcze male czy dorosle lub starsze bo kupujacego bedzie interesowac wiek twoich zolwi ;)

#3 gosc_

gosc_
  • Guests

Napisano kwiecień 11 2007 - 14:54

hm... ja też nierozumiem ale jeżeli trzeba to trezba .... a dlaczego chcesz sprzdać swoje żółwiki????

#4 gosc_Miszka007

gosc_Miszka007
  • Guests

Napisano kwiecień 12 2007 - 15:58

Dawniej na czerwonolice nie trzeba było żadnych dokumentów, ale teraz na małe muszą być. Dlatego coraz żadziej są czerwonolice. Teraz "modne" są żółtolice - nie wymagają papierów.

#5 gosc_marioh

gosc_marioh
  • Guests

Napisano kwiecień 12 2007 - 23:38

Żółwie Trachemys scripta elegans (czerwonolice) wymagają rejestracji i nie ma znaczenia, czy są one małe, czy duże. Osobniki kupione przed koniecznością rejestracji po jej "wejściu w życie" można było "legalizować" bez wymaganych obecnie dokumentów i było na to trochę czasu.... :tak: Jak narazie odpowiedzialne za to organy nie ścigały "sprzedawców" tych żółwi, ale czy jest tak nadal pewnie nikt nie zagwarantuje. Pozdrawiam. P.s Może lepiej je komuś odpowiedzialnemu oddać/sprzedać (różne fora żółwiowe mają do tego celu odpowiednie działy)....

#6 gosc_krzychstr

gosc_krzychstr
  • Guests

Napisano kwiecień 20 2007 - 13:17

witam ja mam czerwonolicego,znalazlem go dw lata temu w ogurkach :) na działce.do tej pory nie miałem pojęcia ze trzeba go zarejestrować czy ktoś moze mi przeslac jakies dane tzw. wnioski gdzie co i jak :):):)

#7 gosc_marioh

gosc_marioh
  • Guests

Napisano kwiecień 20 2007 - 15:44

Co tu dużo pisać.....
Rejestracja wyglądała u mnie następująco :
Wybrałem się do urzędu Starostwa Powiatowego, a dokładniej wydziału Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska, gdzie zgłosiłem chęć rejestracji żółwi, oraz złożyłem odpowiednie podanie z prosbą o wpis do rejestru. Opłaciłem odpowiednią składkę (bodajże 20 zł.) i czekałem ok. 14 dni na pismo powiadamiające mnie o możliwości odbioru w/w zaświadczenia.
Działo się to w moim przypadku na początku listopada 2004 roku, bo wtedy można było rejestrować żółwie bez wymaganych obecnie dokumentów.

Obecnie sprawa wygląda trochę inaczej i wiem o tym, bo będąc przy okazji w Starostwie postanowiłem udać się do w/w wydziału i zapytać o obecne prawo ;D
Urzędnik, który zajmował się moją sprawą (zresztą nadzwyczaj miły) wyjaśnił mi, że można również i teraz zarejestrować przykładowego żółwia czerwonolicego bez wymaganych dokumentów, ale równorzędnie ze złożeniem takiego wniosku, zostaje przez w/w Pana złożony do odpowiedniej instytucji wniosek o wyciągnięcie konsekwencji....

Jakiego rodzaju są to konsekwencje tego już nie wiedział, ale podejrzewał iż sprawa trafi do sądu.
Pozdrawiam.

#8 gosc_Asia

gosc_Asia
  • Guests

Napisano kwiecień 20 2007 - 17:51

witam ja mam czerwonolicego,znalazlem go dw lata temu w ogurkach Smiley na działce.do tej pory nie miałem pojęcia ze trzeba go zarejestrować

I tak nie masz szans go zarejestrować. Nie ma przepisu, który pozwalałby na zarejestrowanie znalezionego zwierzęcia. Po prostu opiekuj sie nim i stwórz mu dobry dom.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: prawo

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych